wmaraci reklam

BunnyCDN Cdn kurulumu hakkında

32 Mesajlar 4.412 Okunma
wmaraci reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

teknobilimadami adlı üyeden alıntı

Merhaba Yılmaz bey, çok doğru söylüyorsunuz. Hele şu cdn üzerinden statik kaynaktan sunayım sonrasında o dediğiniz sayfa açılış yüklenme hızı faktörlerini değerlendirme yapacam. Bu dediğiniz ebatlandırmaları nasıl yaparım? Örneğin logoyu yada footer? Özelden konuşursak sevinirim.. Ama cdn ayarlarını yapmam gerekiyor.. O konuda biraz karışığım bilgim zayıf olduğu için.

Öne çıkan görsel ebatlarını 580 x 380 olarak ayarlayabilirsiniz. Tema ana sayfada kendi otomatik olarak ebatlandıracaktır. Önemli olan resimleri siteye yüklemeden önce optimize etmektir. Bunun için tinypng sitesini kullanabilirsiniz.

Önce içeriklerinizi girin. Daha sonra cdn yükleyin. Aksi takdirde şu an olduğu gibi bazı görseller 404 hatası verecektir. Bunnycdn oldukça pratiktir. Sadece eklentide cdn adresni giriyorsunuz o kadar.

wmaraci
reklam

teknobilimadami teknobilimadami WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Endüstriyel Otomasyon
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
@yilmaz70 sayın hocam, cevap için çok teşekkür ederim.
Ama İşte öyle dediğiniz gibi pratik falan ben yapamadım abi . Yardım edin bağlanın bilgisayarıma diyorum lütfen hocam. Zaten tinypng'nin compress eklentisini kullanıyorum. Bu işlemden önce ayrı bir kayıplı küçültme yapıyorum ardından yükleyince tinypng de işlemini tamamlıyor optimize ediyor.
Ben şuan işin cdn kısmındayım. Kısaca websiteme bağlı cloudflare ve bunnycdn var ve cloudflare de herhangi bir cdn için cname falan ayarlamadım hocam. . Ben şimdi bu ikisinin nasıl yapılandırılacağını bilmediğim için bana yardım edin diyorum özelden görüşelim efendim. Şu problemimi çözelim ben rahatlayayım. Çünkü siteye direkt teknobilimadami.com yazınca herhangi bir siteadi-b.cdn.net gibi bir domain adı yok buraya kadar normal fakat herhangi bir post üzerine tıklıyoruz ya. Hah bu işlemde siteadi.com/post-adi.html olarak görülmesi gerekir...
Öyle olmuyor hocam sıkıntım bu. Neden olmaz neyi yapamıyor yada ayarlayamıyorum.
Post içeriğine tıklayınca şuan siteadi-b.cdn.net /post-adi.html olarak url kısmında yazıyor..
Yardımcı olursanız bana yol yordam gösterin ben de öğrenmiş olurum şuan müsaitim. Buyrun abi bağlanın bilgisayara. İletişime geçelim. Cevap için çok sağolun da çözüm arıyorum bilmediğim için sizlerden yardım istedim.

Türkiye'nin Bilim ve Teknoloji Rehberi teknobilimadami.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al