wmaraci reklam

Büyük dalgalanmalar yaşandı...

4 Mesajlar 616 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

novasta novasta WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar yaklaşık bir aydır Alexa hesabımda bir gariplik oldu. Önce 1,615,155 'lerdeki siteyi bir gecede 7,800,000 e düşürdü, bir hafta buralarda 20 bin ileri 30 bin geri derken 16,155,282 lere kadar düşürdü. Sitede bu süre zarfında sadece 20 sayfalık bir bölüm bakım gerekçesiyle kapatıldı. O sayfaları tekrar açmadık ama 1 ay sonunda tekrar 2,000,000 küsürlere geldik.

Böyle bir deneyim yaşayan oldu mu? Sebebini bilmediğin bu düşüşler çok sinir ve moral bozucu oluyor.

www.novastadesign.com | Tasarım & Sanat
wmaraci
reklam

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Öncelikle sitenizin yeni bir site olduğunu düşünüyorum. ve Alexa'yı bu kadar takip etmek genelde site işinde hevesliyken yani site yeniyken olur. Bir sürü makale yazı var alexa düşürmeyle ilgili. ben bunlara gerek olmadığı kanaatindeyim. Tek ihtiyacınız olan şey "zaman". Benim belki 10 tane web sitem mevcut ve hiçbirinde de yok toolbar yok alexa rank istatistik falan hiç bir şey koymam. ve 6-7 tanesi 4 k nın içinde. siteni özgün ve güncel tut. o dalgalanmalar bütün sitelerin başına geliyor. ben google'da 1.sırada çıktığım kelimede 2 hafta 20. sayfada zor çıktım trafiğim bitti. ama düzeldi. yani tekrar söylüyorum tek ihtiyacın olan şey zaman...

future future Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Computer Engineer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 1165
  • Beğeniler 92 / 153
  • Ticaret 62, (%100)
Alexa'nın SEO'ya etkisi 0'dır. Alexa'yı alıp çöpe atsak internette hiçbirşey değişmez.
O yüzden önemsemeyin.

novasta novasta WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
ben etkisinin sıfır olduğu kana atında değilim, sanki sitenin etkinliği sen sıralamada düştükçe artıyor gibi. Ama bu SEO işinde ki belirsizlik çok saçma geliyor bana. Hatta SEO çalışmaları spam içeriği destekliyor bile diyebilirim.

www.novastadesign.com | Tasarım & Sanat
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al