wmaraci reklam

Dns ve Cloudflare Kullanımı ?

6 Mesajlar 568 Okunma
wmaraci reklam

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2977
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Merhaba arkadaşlar bir arkadaşın konusunda görmüştüm illegal ile işim olduğundan değil ama öğrenmek adına soruyorum;
bu film sitesi falan olanlar cloudflare kuruyorlarmış domaini de mesela whois gizli olarak alıyorlarmış daha sonrasında cloudflare olduğundan dolayı sunucu ya yada hostda ulaşamadıkları için tam gizlilik sağlamış oluyorlarmış bu doğru mu acaba ?

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
wmaraci
reklam

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Cloudflare kurulumu esnasında domaindeki NS bölümüne size tanımlanan cloudflare name serverlarını yapıştırdığınız için; evet doğru oluyor. :) Tam emin olamasam da; sitenizin NS'lerini Cloudflareye tanımladığımızda sanırım link kısaltıcı tadında bir etki göstererek köprü görevi üsteleniyor, hem ön bellek istemi, hem de gizlilik bu şekilde sağlanmış oluyor diye bir yorumlama yapıyorum şahsen.

• Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2977
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
cnrsgr Peki orjinalk dns ile sunucuya nasıl ulaşıyorlar ?

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Konu hakkında uzman değilim, sadece 1 haftadır araştırıyorum cloudflareyi kullanmalı mıyım - kullanmamalı mıyım diye. Okuduklarımdan anladıklarımın ve tamamen yorumlama ile şu şekilde bir mantık kurdum.

Normalde nameserverlar

Kullanıcı -----ns---->Site

şeklinde bir bağlantı sağlıyorlar. Bu cloudflare olduğunda

Kullanıcı ----cloudflare---(ns)--->site

Şeklinde oluyor. Bu mantık, link kısaltma mantığı ile aynı gibi diye düşünüyorum.

Sorunuzda "Cloudflare bunu nasıl anlıyor?" demek istediyseniz, ona da yanıt vereyim. Kurulum aşamasında ilk etapta DNS'lerinizi sistem tanıyor, "Bu DNS'leri bununla değiştir" diye size özel bir DNS oluşturuyor. Bu şekilde ulaştığını düşünüyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2977
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Anladım *** da da konu açtımda bir arkadaş gerekli ayarların yapılması gerekiyor dedi. Tam olarak dns değiştirmek ile olmuyormuş..

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Cloudflare'nin kurulum aşamasında eğer DNS değiştirmezseniz zaten devam edemiyorsunuz diye biliyorum. Yani kurulumun ilk aşaması DNS. DNS değiştirmeden devam eden ayarlara geçiş yapılmıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al