wmaraci reklam

domainim çok uzun sorun olurmu ?

10 Mesajlar 893 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CengizKaya CengizKaya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 707
  • Beğeniler 59 / 88
  • Ticaret 25, (%96)
Merhaba arkadaşlar bir domain aldım gerçekten çok uzun domain adını vermek istemiyorum şimdi com.tr domain adsoyad domain cengiz......kaya.com.tr

şeklinde 6 adet noktanın olduğu yere diğer ismim geliyor (yakında açıklayacağım) toplamda 16 karekter oluyor çok büyük bir sorun olurmu ?

Seo yönünden ve diğer yönlerden :) ?

wmaraci
reklam

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
Kısa olsa daha akılda kalıcı olurdu seo vs açısından bilgim yok

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 707
  • Beğeniler 59 / 88
  • Ticaret 25, (%96)

Fatma adlı üyeden alıntı

Kısa olsa daha akılda kalıcı olurdu seo vs açısından bilgim yok

anladım hakkımda bilgi veren ve projelerimin yer aldığı bir site olacak.

RUZGARBERAT RUZGARBERAT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Webmaster | Graphic designer |
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 40 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
sıkıntı yok , bol şans.

imkansız diyenler hep yanıldılar...
wmaraci
wmaraci

WPD WPD Wordpress Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 38 / 57
  • Ticaret 2, (%100)
Seo konusunda problem olacağını sanmıyorum.

ssimsek.net

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
İnsanlar şunu benimsemiş bir kere; keywords, akılda kalıcı bir alan adı. İnternet alanında aktif ve bu işler ile haşır neşir olan biri şunu çok iyi biliyordur.

Tutup da akılda kalıcı domain alternatifi içerisine tamamen yönelmez, tabiki olsa fena olmaz ama önemli olan ismin uzunluğu değil vermiş olduğu bilgidir.

Örnek de vereyim tam olsun; " m o d a . Com / s a g l i k.com " bu adresler mesela çok değerli değil mi ? Ama suan kullanımda değiller yillanmis kullanımdan düşmüş ve domain firmaları almış. Ne zaman düşer bunu ben bilemem. :)

Ben diyorum ki ister 3 karakterli olsun, ister 16 karakterli olsun siteniz. Önemli olan vereceğin hizmet ve kalite dir. Ben siteni aliveli.com diye aratmayacagim teknoloji haberleri, moda haberleri, Seo v.b kelimeler ile arama yapacağım. Karşıma çıkan sonuçlar arasında bana faydası dokunan siteyle ilgili olacağım.

Demek istediğim şu; Ssl al >/ Eşsiz bir tasarım >/ faydalı, profesyonel, özgün içerik >/ SEO >/ Sosyal medya.

Sonrasında fark oluştur :)
NavarinTR WPD

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

krm krm Kerem Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek gezgin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 55 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
Bununla ilgili çok güzel bir laf var ama neyse :D

Arkadaşların dediği gibi önemli olan içerik ama bence kısa alan adları daha şık oluyor.
Ben ilk adım soyadım .com.tr kullanıyordum, kısa olsun diye .com a geçtim.
Şimdi adım ve soy adımın ilk harfi olan alan adını aldım, geçsem mi geçmesem mi düşünüyorum.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 707
  • Beğeniler 59 / 88
  • Ticaret 25, (%96)

Serkan ALAZ adlı üyeden alıntı

İnsanlar şunu benimsemiş bir kere; keywords, akılda kalıcı bir alan adı. İnternet alanında aktif ve bu işler ile haşır neşir olan biri şunu çok iyi biliyordur.

Tutup da akılda kalıcı domain alternatifi içerisine tamamen yönelmez, tabiki olsa fena olmaz ama önemli olan ismin uzunluğu değil vermiş olduğu bilgidir.

Örnek de vereyim tam olsun; " m o d a . Com / s a g l i k.com " bu adresler mesela çok değerli değil mi ? Ama suan kullanımda değiller yillanmis kullanımdan düşmüş ve domain firmaları almış. Ne zaman düşer bunu ben bilemem. :)

Ben diyorum ki ister 3 karakterli olsun, ister 16 karakterli olsun siteniz. Önemli olan vereceğin hizmet ve kalite dir. Ben siteni aliveli.com diye aratmayacagim teknoloji haberleri, moda haberleri, Seo v.b kelimeler ile arama yapacağım. Karşıma çıkan sonuçlar arasında bana faydası dokunan siteyle ilgili olacağım.

Demek istediğim şu; Ssl al >/ Eşsiz bir tasarım >/ faydalı, profesyonel, özgün içerik >/ SEO >/ Sosyal medya.

Sonrasında fark oluştur :)

Profesyonellik Bu Olsa Gerek 5 Dakikada bir blog yazısı olabilecek hemde güçlü bir yazı olabilecek yazıyı yazmışsınız ve beni aydınlattınız çok teşekkürler.
SerkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Uzun domain adı seo açısından sorun olmaz bence hatta faydası bile olabilir eğer domain anahtar kelime ise. Zaten çoğumuz direk adres satırına yazmıyoruz bir siteye gitmek için. Ya sık kullanılanlara ekliyoruz veya doğrudan google da arama yaparak giriyoruz. Hatta ara sayfaları zaten ezberleme şansımız olmuyor.

Avantajı iseşu; eğer domainde geçen kelime anahtar kelimeniz ise istediğiniz kadar anahtar kelimeye link alın spama girmiyor çünkü domain adınızda geçen kelimelere alım yapmış oluyorsunuz.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 707
  • Beğeniler 59 / 88
  • Ticaret 25, (%96)

adlbelge adlı üyeden alıntı

Uzun domain adı seo açısından sorun olmaz bence hatta faydası bile olabilir eğer domain anahtar kelime ise. Zaten çoğumuz direk adres satırına yazmıyoruz bir siteye gitmek için. Ya sık kullanılanlara ekliyoruz veya doğrudan google da arama yaparak giriyoruz. Hatta ara sayfaları zaten ezberleme şansımız olmuyor.

Avantajı iseşu; eğer domainde geçen kelime anahtar kelimeniz ise istediğiniz kadar anahtar kelimeye link alın spama girmiyor çünkü domain adınızda geçen kelimelere alım yapmış oluyorsunuz.

Teşekkürler. Domain İsim Soyisim Domain

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al