wmaraci reklam

Dosya kullanımı sorunu

7 Mesajlar 778 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RecLast RecLast Copyright by RecLast Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar,
Sitemde dosya kullanımı ile ilgili bir sorunum var. Şöyleki sitem için anasayfa ile birlikte 4 adet script kullandım. 3 tanesi alt alan adına bağlı 1 tanesi ana sayfa için. Wordpress ve özel scriptler mevcut. Kurulum tamamlandığında 60k kadar bir dosya kullanımı gözüküyordu. İçerik ve dosyalar yüklendikten sonra 70k ya kadar yükseldi. Buraya kadar sıkıntı yok. Zaten olmasınıda bekliyordum yüksek dosya kullanımı ve boyut.

Şuandan itibarense herhangi bir içerik girmememe rağmen sürekli dosya kullanımım artıyor. Hiçbirşey eklemiyorum yada bi içerik girişi yapılmıyor artık. Herhangi bir değişiklik dahi yapılmıyor, ağırlıklı Profil ve Tanıtım amaçlı olduğu için Blog dışında kullanılan bir kısım yok özetle. Buna rağmen 2 ay gibi bir sürede dosya kullanımı 10k artmış gözüküyor. Wordpress de cache leme için dosya tutulması ve ek sayfalar açılması gibi durumlar oluyordu sanırım. Bundan kaynaklı bile olsa kendini belli bir süre sonra temizliyor diye biliyorum. Ancak durum ortada. Önerileriniz varmı acaba? Kendi kendine dosya kullanımı artıyor. Bukadar artması normalmi ve ne yapmalıyım. Tavsiye verebilirseniz sevinirim.
Panel ;

Teşekkürler.

Oyun, Oyun Geliştirme, Yazılım, Teknoloji, Sanat, Tasarım !
https://blog.umiteski.com.tr
wmaraci
reklam

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2760
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
cache dosyalarını temizleyin.
RecLast

kişi bu mesajı beğendi.

seditio.com.tr - dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 25 tl bakiye hediye

netman netman netman Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 724
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 10, (%90)
Hocam log dosyaları bazen çok şişirme yapıyor hosting firmanizdan rica edin gereksiz log ve temp dosyalarını temizlesin.
RecLast

kişi bu mesajı beğendi.

// Acta est fabula

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi bir örnekle daha anlatmak istiyorum.
Bu kurulum yaptığım başka bir site, içerisinde 6 adet subdomain, 4 adette domain var. Üstelik hepside Wordpress sistem ve özel temalara sahipler. Dosya boyutları aşağıdaki gibi;

Buda dosya kullanımı ;

Görüldüğü gibi bi sıkıntı yok. Ancak bende durum bu şekilde değil. Buda benim sitem ;

Buda dosya kullanımım ;

Sorunun cache ile yada log ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Başka bir sıkıntı var ama çözemedim. Bugün temizliğide yapacağım ama sorun bu değil kanımca. Farklı ne olabilir sorun nedir sizce? Birde bir soru daha sormak istiyorum. Dosya kullanımını özellikle gösteren nerde daha fazla kullanım var gösteren bir kısım varmı acaba? Hiç gerek olmamıştı şuana kadar bakmadım ama şuanda mecburum bunu çözmeye. Her ay hızla artıyor ve limitim dolacak böyle giderse.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

netman netman netman Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 724
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 10, (%90)
Hocam hosting firmanıza bu durumu sordunuz mu? Aldığınız cevabı bizimle paylaşır mısınız?

// Acta est fabula

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Şöyle bir cevap geldi;

Merhaba,

artması normal görünüyor, dosya kullanımı = inode limiti şeklindedir. Her cache, mail inode kaplamaktadır.

Saygılarımızla,
netman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Game Designer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ü** E**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Az önce cache temizliği sonrası 52k ya kadar düşüş sağladım. Oldukca fayda sağladı şuan. Host firmasından Log temizliği de istiyorum ancak inatla yapmamakta diretiyorlar. Muhtemelen dahada düşül olacak ama bir türlü anlatamıyorum. Şaka gibi gerçekten. Birde bilindik firmalardan biri. Üzücü...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al