wmaraci reklam
lidertakipci

Düşen Domaini Almak.

6 Mesajlar 958 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Öncelikle merhaba arkadaşlar;

benim için çok önemli bir domain var ve önümüzdeki ay süresi doluyor domainin eğer domain sahibi domaini yenilemezse almayı düşünüyorum. İnternetten araştırdım backorder falan yazıyordu pek birşey anlamadım bu domaini kaçırmamak elimden gelen nedir ? dediğim gibi temmuza süresi doluyor hangi tarihte alabilirim yada backorder midir onu yapabilirim ?

wmaraci
reklam

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)

theharunuysal adlı üyeden alıntı

Öncelikle merhaba arkadaşlar;

benim için çok önemli bir domain var ve önümüzdeki ay süresi doluyor domainin eğer domain sahibi domaini yenilemezse almayı düşünüyorum. İnternetten araştırdım backorder falan yazıyordu pek birşey anlamadım bu domaini kaçırmamak elimden gelen nedir ? dediğim gibi temmuza süresi doluyor hangi tarihte alabilirim yada backorder midir onu yapabilirim ?

Popüler uzantıların çoğunda alan adı sahibinin alan adını kaptırmaması adına 2-2,5 ay kadar daha yenilemesi için süresi olur. Whois sorgulamalarında -50 gün kaldı gibi negatif olarak görünür bu durum. Yani sizin almak istediğiniz domainin süresi dolsa bile yaklaşık 3 ay daha domain sahibinin domaini yenileme hakkı olur. Tam düşme durumu eğer yenilemezse gerçekleşir.

Backorder olayı da bir alan adının süresi dolduğu an saniyelik dilimlerle alan adını kaydedebilmenize yarayan özel sistemlerdir. Yani siz backorder talimatı verdiğiniz zaman düştüğü an kayıt et demiş oluyorsunuz ki bunu herkes yapabileceği için kesin garantisi yoktur.
theharunuysal

kişi bu mesajı beğendi.

osmangokcay osmangokcay Hayaller Değil, Hedefler Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 553
  • Beğeniler 32 / 125
  • Ticaret 17, (%100)
WpÖmerFaruk hocam bazı domainlerde backorder yapılamaz yazıyor sebebi nedir acaba biliyormusunuz

• Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
osmangokcay theharunuysal

Şöyle örnekle anlatayım. Bir domain var süresi 1 Ocakta doluyor diyelim. Bu süre dolduktan sonra 30-35 gün içerisinde domain sahibi domainini yenileyebilir. Bu sürede yenilemezse domain ikinci aşamaya geçer bu aşamada yine yaklaşık aynı sürededir. Bu aşamada domaine teklif usulü fiyat alınır en yüksek teklifi veren alır. Eğer bu da olmaz ise 5-10 günlük pending delete süreci başlar. Bu süreçte de domain backorder işlemi yapılır. Yani bir domaini almak istiyorsanız ilk 30 günden sonraki teklif kısmını ve backorder kısmını iyi takip etmelisiniz.

Ek Olarak: Bir düzeltme yapayım. ilk 30-35 günlük süreden sonraki aşamada domain sahibi domaini yine alma hakkına sahiptir fakat domainin normal fiyatından çok daha fazla para ödemek durumunda kalır. Aynı zamanda bu aralıkta dediğim gibi açık artırma teklifleri de verilebilir.
theharunuysal

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

osmangokcay osmangokcay Hayaller Değil, Hedefler Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 553
  • Beğeniler 32 / 125
  • Ticaret 17, (%100)
WpÖmerFaruk bilgi için teşekkürler hocam anladım

• Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)

osmangokcay adlı üyeden alıntı

WpÖmerFaruk bilgi için teşekkürler hocam anladım

Rica ederim kolaylıklar :)
osmangokcay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al