lostyazilim

E-ticaret sitesi kurmak istiyorum.

28 Mesajlar 6.329 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

rainwood rainwood WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek satış temsilcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar selam. e-ticaret platformu kurmak istiyorum. 2 kişi olarak ilgilencez. fakat nasıl başlanır. neresinden başlanır yapılması gerekenler vergi levhası olması gereklimi örnek gibi. bu işi yapan arkadaşlar kısaca yapılacak seyleri özet geçebilirlerse sevinirim.

dipnot; xml girişi yapamaz ise el ile ürünleri girmek gerekicek.stoksuz satış düşünüyoruz.

genel bilgilendirme yaparsanız sevinirim arkadaşlar tşkler

wmaraci
reklam

SeoProject SeoProject Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Strateji Uzmanı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 47 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Opencart sistemini kullanabiliriz bunu da hosting de bulunan Softaclous ile tıpkı Wordpress gibi yükleyebilirsiniz ancak sanal pos vs derken çok meşakatli iştir.

Webdanismanlikc Webdanismanlikc www.webaski.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 177 / 237
  • Ticaret 89, (%98)
https://wmaraci.com/forum/ucretli-programlama-isleri/e-ticaret-paketlerinde-cigir-aciyoruz-319507.html inceliyebilirsiiz hocam. iyi forumlar dilerim

Cbaran Cbaran Mustafa Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 94
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşım; 2 adet e-ticaret deneyimim oldu biri ideasoft diğeri de hala güncel olan ticimax.

Xml satış ile para kazanacaksanız hiç girmeyin derim, yanlış anlamayın hedefim hevesinizi kırmak değil. %30-%40 karlılık ile bu çark dönmez, dönmesi için çok iyi bir ürün grubunu ve yüksek cirolara ihtiyacınız bulunmakta.

Yapmanız gerekenleri söyliyeyim;

1.) Daha az maliyet sebebi ile şahıs şirketi kurun ( %20 gelir vergisi mükellfi olursunuz ) - 300 tl kurarsın
2.) Esnaf ve sanatkarlar odasına kayıt olmanız gerek - 600 tl civarı ( şehirlere göre değişir )
3.) sanal pos ücreti paypal veya iyzico gibi bir yerden alabilirsinzi - 750 tl civarı
4.) fatura, zarf vs bir dünya eşya gibi harcamalar - 500 tl
6.) kargo şirketi ile anlaşma yapmanız gerek
7.) e-ticaret için vereceğiniz para var.
8.) her ay minimum 100-150 muhasebesi, tahakkuka da 30 tl civarı( satış yapmazsanız kdv çıkmazsa) ödersiniz
9.) şirket kimin üstüneyse bağkur ödeyecek

ve daha saymadığım bir dünya masraf bulunuyor.

Umarım hakkınızda hayırlısı olur, iyi düşünüp sık dokuyun ilk ticaret girişimleri hüsranla sonuçlanınca heves kalmıyor insanda. Hiç bir zaman vazgeçmemeniz dileğiyle.
rainwood steel maviyildiz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
@Cbaran çok teşekkür ederim. ürün grubu çok güzel ve zaten %100 den fazla bırakıyo::) stok konusunda 4 5 yer ile anlaşıp xmlsiz aylık fiyat alarak toptan gibisinden anlaşma düşünülebilir. bilişim sektöründe açacağım için genelde tüm toptancıları tanıyorum. Söylediğin rakamlarda benim için makul ortalama zaten 10bin tlyi gözümden cıkartmış bulunuyorum.

önereceğin sistem ideasoft mu yoksa ticimax mı olur ? farkları nelerdir?

AdonisBG AdonisBG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 18 / 218
  • Ticaret 25, (%100)
rainwood bastan sona ne yapmanız gerekir hepsini anlatabilirim.
burda ilk konum olan : link
buda 1 hafta içinde tamamlanacak olan sistemdir. link

yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.
rainwood

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
AdonisBG hocam zaten çevremde bu işi yapan arkadaşlar ve örnekleri var. ben kendimce araştırma yapıp bilgi toplamaya çalısıyorum. Sağlam ve yazılım anlamında kurumsallaşmış bir firma ile ticaret sitesini açmayı planlıyorum 20 30 tl ile gireceğim bi iş değil yani.

Cbaran Cbaran Mustafa Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 94
  • Ticaret 8, (%100)
Karşılaştıralım Üstadım;

Her ikisinde de full paket kullandım.

1.) Admin panelinde ideasoft daha başarılı, ticimax biraz zor öğreniliyor.
2.) Hazır temalar konusunda ticimax daha önde, ideasoft biraz standart.
3.) Konsept çalışmalarında ideasoft mobile ile site tasarımını ayrı yaptırılabiliyor. Ticimax ikisini birden yapıyor. ( Bu önemli bir konu )
4.) Modüller konusunda ticimax biraz daha önde ( Mesela kombinasyon modülü ) gibi hazır da fiyat alman lazım.
5.) iki full pakette de online fatura modülü var. Bu muhasebe programına yatırımdan kurtarıyor.

Tabi daha sayılabilecek bir çok şey daha bulunuyor. Ticimax pazarlığa biraz daha açık bir firma

Seçim kesinlikle sizin demolarını deneyin aklınıza takılan bir şey olursa pm atın.

Hem ideasoft da hem ticimax de muhabbetim vardır direk satış temsilcilerinin numaralarını gönderebilirim

Sonuç;

Admin paneli benim için önemli diyorsanız kesinlikle ideasoft
Konsept için 3000 lira harcayamam derseniz kesinlikle ticimax

Biraz kararsız bir cevap oldu ama umarım sizi biraz aydınlatabilir.
rainwood

kişi bu mesajı beğendi.

AdonisBG AdonisBG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 18 / 218
  • Ticaret 25, (%100)
rainwood bizde zaten bir firmayız.dileyen arkadaşlara vergi levhamızdan faturalarımıza kadar butun herseyi gosterebiliriz.
Belirtmekte yarar oldugunu dusunuyorum ilk oncelikle Cbaran bu gibi sistemlere senelik odemeli paketler ile baslarsanız kısıtlı bir halde yola devam edersiniz ve her gelistirme icin sizden belli bir ucret alırlar. onuda hesabınıza katınız. bu arada iyzicoda senelik ücret yok.

@rainwood acik kaynak kodlu opencart sistemlerde belkide sen gormemissindir ama ben senelik ciroları 4 milyon tl olan sitelerde gördüm. ne kadar pahalıysa o kadar guvenli ve özenli değil iş yapana bağlıdır bu konuda kanıt isterseniz size birkaç telefon numarası verebilirim.

Ben burda 30 TL ye paket satmamın nedeni ( hatta ve hatta ucretsiz islem yaptığım ve ücretsiz e-ticaret sitesi kurduklarımda var yazımı görüyorlarsa iştiraklerini beklerim ) insanlara aynı sistemi 1000-3000 TL arası rakamlara satıpta hiçbirşey yapmadan teslim edenlere inat yapılmış birşeydir.

Ben size paket satmak istemiyorum ben size yol yordam nedir onu anlatmak isterim.calismis oldugum siteleri burda soylemek istemem. ama dedigim gibi sorgulamak istenirse hepsini verip gorusmelerinide saglarim.

ishakorhan ishakorhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lojistik Uzmanı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad I** O**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 46 / 84
  • Ticaret 14, (%100)
eğer paket yazılım kullancaksanız ve İlgilenirseniz ben sitemi satıyorum
Satma sebebim maddi ihtiyaç.

https://wmaraci.com/forum/site-alim-satim/2-aylik-e-ticaret-sitesi-acil-satiliktir-son-1-gun-318781.html#post1808555

Açok yüreklilikle ideasofttan uzak durmanızı diğerlerini incelemenizi öneririm. ticimax hakkında fikrim yok ama bence işin ehli t-soft. öyle düşündüğüm için de t-soft ile başladım. Destek konusunda sıkıntı yok. İlgi alaka mükemmel. Yazılım kusursuz.
siteyi sattığım için söylemiyorum sadece kullandığım bildiğim bişe olduğu için söylüyorum. araştırmalarım sonucu ben t-soft ta karar kıldım mesela

ticimax kullanan hocamdan da o konudaki görüşlerini alabilirsin. görüntü sağlam olsun çok daha ucuza mal olsun ama başıma bir şey gelirse uğraşayım durayım diyorsan i magaza kullanabilirsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al