wmaraci reklam

Facebook Instant Articles Küçük Webmasterleri Öldürecek !!!!

13 Mesajlar 2.585 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Facebook yeni Instant Articles özelliğini getirdi. Şimdi Facebook'a mobilden girenler paylaşılan içerikleri siteye girmeden tamamıyla okuyabilecekler. Normal kullanıcı için muhteşem bir özellik. Tıkladığın gibi yazıyı okuyorsun.

Ama bunun bazı dezavantajları var:

1- Instant Articles ile okunan içerikler siteye hit kazandırmıyor.

2- Hit olayını çözmek için Facebook sayfa sahiplerine yazılarında reklam yayınlayıp para kazanma sistemi getirmiş. Ama ona kaydolmak için ŞİRKET olmanız ve Facebook'a vergi dökümanı göndermeniz gerekiyor.

3- Instant Articles makalelerinde Adsense vb gibi reklamlar görüntülenmiyor.

4- Instant Articles çok hızlı. Tıkladığın gibi yazı karşında. O yüzden artık Facebook kullanıcıları eski usül paylaşımlara rağbet etmeyecek. Hatta eski usül sayfaları beğenmekten bile vazgeçecek. Çünkü yeni sistem daha hızlı. Ayrıca tıklayınca abuk subuk bir siteye gönderme ve uzun süre site açılacak diye bekleme riski de yok.

Yani Facebook sayfa sahipleri beğeni ve fan kaybetmemek için mecburen bu Instant Articles olayına geçecekler.

Ama şirket değilsen neredeyse sitendeki kazancın %50sini sağlayan Facebook'dan gelen hitlerden ve Adsense tıklamalarından olacaksın.

2 seçenek var:

1- Şirket olayını ayarlayıp Facebook reklamlarından kazanmaya çalışmak

2- Hit kaynağı olarak başka bir sosyal medya sitesinden faydalanmak

Kendinizi kullanıcı olarak düşünürseniz olay şu boyuta geliyor:

"Ya bu sayfa ne böyle ya. Yazıyı okiyim diye tıkladım 2 saattir bi site açılacak diye bekliyorum...Diğeri daha iyi be. " diyecek sayfanı beğenen kişiler. Instant Articles özelliği açık sayfalar ön plana çıkacak.

EKLEME

Bu özellik Mayıs 2015'den beri var. Ama önceden facebook sadece kendi belirlediği sayfalara teklif götürüyordu, aynı Adsense premium gibi. Fakat şimdi normal sayfa sahipleri de rahatlıkla bunun için başvurabiliyor. Özellik; deneme sürümünden kurtuldu yani. Gittikçe de yaygınlaşıyor.

SON DÜŞÜNCEM:

ınstant Articles reklamları çok az kazandırıyor -tıklama çok olsa bile-. Facebook Instant Articles bırakıp mobil için AMP geçmek daha mantıklı olacak sanırım hem de Adsense'den vazgçmemiş olacağım.
bd halitkara profdizayn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ekremng ekremng WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 25 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
benimde baya hoşuma giden bir sistemdi fakat sitelere hit kazandırmadığını bilmiyordum kötü olmuş o olayı büyük değilsen zorlaştı iyice desene...
27207

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.benimguncelim.com/

dargman69 dargman69 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 1300
  • Beğeniler 262 / 261
  • Ticaret 35, (%100)
bu özelliğin video paylaşımlarına bir etkisi varmı acaba
27207

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
saçma geldi bana facebookun kendini bu kadar ön plana atması kişisel verileri zaten yok sayıyor.hadi firma oldun vergi gösterdin yayınladın diyelim facebook kullanmayan tirilyon kadar adam var hesabı ile giriş yapmayan anonim takılan
27207

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Thyphoon Thyphoon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)
Bu özellik çoktandır var özellikle onedio içeriklerinde çok hoşuma gidiyordu tıkladığın an geliyordu herşeyiyle ama böyle olduğunu bilmiyordum. Geçmiş olsun o zaman.
27207

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

dargman69 adlı üyeden alıntı

bu özelliğin video paylaşımlarına bir etkisi varmı acaba

Youtube videolarına etkisi yok. Sadece siteden direkt paylaşılan içerikte çalışıyor. Ama paylaşılan yazının içinde Youtube videosu varsa ona yine izlenme geliyor. Etkisi yok.

Ek Olarak:

Mrtcn adlı üyeden alıntı

saçma geldi bana facebookun kendini bu kadar ön plana atması kişisel verileri zaten yok sayıyor.hadi firma oldun vergi gösterdin yayınladın diyelim facebook kullanmayan tirilyon kadar adam var hesabı ile giriş yapmayan anonim takılan

Ben tam ayrıntısını bilemiyorum ama yabancı bir sitede Facebook Google Chrome mobil kullanımını kötü etkiledi diyordu. Günlük milyonlarca ziyaretçi alan siteler geçmiş ilk başta özelliğe Facebook'un davetiyle. Tekelleşme gibi birşey yani olay. Ama Facebook'dan ziyaretçi çeken ve sitesinde Adsense reklamları yayınlayan adamı kötü vurcak o kesin.

bygreen bygreen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 4 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
Güzel bir konu, açan arkadaşa tşk. ederim.

Facebook reklamlarından nasıl kazanabiliriz? Başvuru linki vs var mı acaba? Aranızda kullanan varsa biraz bilgi verebilir mi?

myasink myasink www.teknolojilab.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
tşk ler
27207

kişi bu mesajı beğendi.

KDOGAN KDOGAN Burada 9 Yıl :) Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1900
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Tehlikeli bir adım. WM'leri Facebook'tan uzaklaştırabilir. Bir platformda WM sayısı azalırsa, platformdaki kullanıcı sayısı da azalır. Dijital bizim üzerimizden dönüyor. Facebook için iyi bir adım olacağını sanmıyorum. Tahminim yanlış da olabilir; fakat herkesin şirketi yok. Birçoğumuz kıt kanaat geçinen insanlarız. Biraz oradan, biraz buradan derken... Karnını ancak doyuruyor çoğumuz.

Saçma buldum bu sebeple. Desteklemiyorum da.

Konu için ayrıca teşekkürler.

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

bygreen adlı üyeden alıntı

Güzel bir konu, açan arkadaşa tşk. ederim.

Facebook reklamlarından nasıl kazanabiliriz? Başvuru linki vs var mı acaba? Aranızda kullanan varsa biraz bilgi verebilir mi?

Ben kabul edildim yeni kullanmaya başladım. Reklam da yayınlanıyor fakat Adsense gibi değil. Sayfa adresini PM ile gönderebilirim.
https://instantarticles.fb.com/
Buradan başvuruyorsun ve zahmetli bir iş. Editörler bizzat inceliyor siteyi.

Ek Olarak:

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Tehlikeli bir adım. WM'leri Facebook'tan uzaklaştırabilir. Bir platformda WM sayısı azalırsa, platformdaki kullanıcı sayısı da azalır. Dijital bizim üzerimizden dönüyor. Facebook için iyi bir adım olacağını sanmıyorum. Tahminim yanlış da olabilir; fakat herkesin şirketi yok. Birçoğumuz kıt kanaat geçinen insanlarız. Biraz oradan, biraz buradan derken... Karnını ancak doyuruyor çoğumuz.

Saçma buldum bu sebeple. Desteklemiyorum da.

Konu için ayrıca teşekkürler.

Şirket olma şartını kaldırırlar ve Adsense'den daha iyi kazançlar vadederlerse ancak o zaman durum değişir. Ama şuan Facebook sayfamızda sürekli tesbih reklamı dönüp duruyor. Ayrıca +18 reklamları filtrelemek için de bir seçenek yok. Sadece ilgi alanı seçebiliyorsun. Ama genel bir içeriğe sahipsen mecburen her türlü reklam çıkıyor yazının altında. Çoğu da 300 liraya orjinal Iphone 6S gibi ************** reklamlar.

Yani her açıdan zarar veren bir özellik. Kullanıcı açısından güzel sadece. Normal kullanıcılar buna alışırlarsa ( kullanıcı bakımından sevilmeyecek birşey değil ) çoğu kişinin para kazancına balta vurulmuş olur.

Bizim sayfada şuan açıldı, sadece 10 paylaşımda bu özellik açık ve siteye Facebook'dan gelen çoktan düştü bile.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al