wmaraci reklam

Facebook sayfa beğenisi alacaklara uyarı !

7 Mesajlar 1.364 Okunma
wmaraci reklam

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)
Yaklaşık 1 haftadır kodlamalarda incelemelerime göre facebook büyük bir değişikliğe adım atıyor. Ve bu değişikliğin sonunda beğeni satışı yapanlar büyük yara alacak gibi görünüyor. Access tokenlerle yapılan api etkileşimlerinde şuanda "Sayfa Beğendirme" yani "sayfaid/likes" parametresine block koyulmuş görünüyor.

Büyük ihtimalle sayfalarına beğeni alanların beğenileri yarı yarıya düşmüştür. Ve şuanda aktif olarak çalışan "sayfa beğendirme" kodlaması bulunmamaktadır. Tüm like parametreleri access tokenlerde disable yediğinden dolayı "Sayfa beğenisi" satın alanlar dikkat etmelidir. Uzun lafın kısası access token koduyla sayfa beğenisi yapılamamaktadır. Diğer kodlamalarda etikilenme görünmüyor.

http://begeniyor.com Saygılar.

wmaraci
reklam

macgezgini macgezgini www.macgezgini.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek prensipler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 0 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Bilginiz varsa bişey sorucam forumda sordum bilen çıkmadı :) biliyormusun bilmem sitenin kendi facebook beğenisi ile bağladığınız facebook sayfasının farklıdır. yaklaşık 1 hafta önce sitenin sayfa beğenisi yok oldu yani 0 bunun olması için hiç bir sebep yok aslında 966 falandı en son ne bir tane sahte beğeni alındı ne başka bir hile yöntem acaba facebook bununla ilgili bir çalışmamı yaptı ne dersiniz ? yani sadece benim üzerimde beğeni olsun girsin çıksınlar falan.

Normal beğeni hala 824 duruyor.

tarafımızca forumun kullanımına son verilmiştir. kullanıcı adımızla ilgili yasal hakkımız saklıdır.

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

macgezgini adlı üyeden alıntı

Bilginiz varsa bişey sorucam forumda sordum bilen çıkmadı :) biliyormusun bilmem sitenin kendi facebook beğenisi ile bağladığınız facebook sayfasının farklıdır. yaklaşık 1 hafta önce sitenin sayfa beğenisi yok oldu yani 0 bunun olması için hiç bir sebep yok aslında 966 falandı en son ne bir tane sahte beğeni alındı ne başka bir hile yöntem acaba facebook bununla ilgili bir çalışmamı yaptı ne dersiniz ? yani sadece benim üzerimde beğeni olsun girsin çıksınlar falan.

Normal beğeni hala 824 duruyor.

Bakın facebook sayfanıza büyük ihtimalle "Access Token" yordamıyla beğeni aktarılmış. Facebook artık Access token yordamıyla beğeni çekilen sayfaları hallediyor düşürüyor veya siliyor. Beğeni satışını kendileride yaptıkları için Token yordamıyla satılmasını istemiyorlar sanırım. Client yapısını incelediğimde like parametreleri sayfalarda block oluyor. Büyük ihtimallede artık Token ile yapılan bu işe son vericekler. Sadece durum yorum gibi şeylere beğeniye izin verilicek gibi görünüyor...

• Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek prensipler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 0 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

ssyazilim adlı üyeden alıntı

Bakın facebook sayfanıza büyük ihtimalle "Access Token" yordamıyla beğeni aktarılmış. Facebook artık Access token yordamıyla beğeni çekilen sayfaları hallediyor düşürüyor veya siliyor. Beğeni satışını kendileride yaptıkları için Token yordamıyla satılmasını istemiyorlar sanırım. Client yapısını incelediğimde like parametreleri sayfalarda block oluyor. Büyük ihtimallede artık Token ile yapılan bu işe son vericekler. Sadece durum yorum gibi şeylere beğeniye izin verilicek gibi görünüyor...

Hayır kesinlikle böyle bir şey yapılmadı onu zaten belirtmiştim herhangi bir hile hurda yok face sayfası beğenileri de aynı zaten ama sitenin kendi facebeğenisi farklıydı 966 dıydı o sıfır oldu bir anda bunu kullandığım bir sosyal bar eklentisi ile ayırt edebiliyordum zaten yoksa ve öyle anlamıştım 2 sinin farklı olduğunu face sayfa da sitede 3 yıllık + yeni bir şey de değil yani. Bunların farklı beğeni türü olduğunu bilende pek yok galiba bir ben mi farkettim acaba :)))

tarafımızca forumun kullanımına son verilmiştir. kullanıcı adımızla ilgili yasal hakkımız saklıdır.
wmaraci
wmaraci

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)

nasıl yani face demi beğeni satıyor ilk defa duyuyorum.

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

macgezgini adlı üyeden alıntı

Hayır kesinlikle böyle bir şey yapılmadı onu zaten belirtmiştim herhangi bir hile hurda yok face sayfası beğenileri de aynı zaten ama sitenin kendi facebeğenisi farklıydı 966 dıydı o sıfır oldu bir anda bunu kullandığım bir sosyal bar eklentisi ile ayırt edebiliyordum zaten yoksa ve öyle anlamıştım 2 sinin farklı olduğunu face sayfa da sitede 3 yıllık + yeni bir şey de değil yani. Bunların farklı beğeni türü olduğunu bilende pek yok galiba bir ben mi farkettim acaba :)))

Beğeni türü diye birşey yoktur aslında. Gelen beğeni direk click yordamıyla gittiyse direk hesaba aittir. Ama token yordamıyla beğeni gittiyse bu o uygulama aracılığıyla yapıldığından işte facebook bunları yavaş yavaş siliyor. Facebookda reklam Fiyatlarına bakarsanız 10 - 100 beğeni için 10tl elden çıkarmanız gerekiyor. Bu tokenler ile 1k beğeniyi 10tl ye satanlar vardı. Bu yüzden bu alanda rekabet istemiyor facebook. Eğer sayfanızda bir silinme olduysa ya bu ilgili hesabın silinmesinden dolayıdır yada zararlı bir uygulamanın tokeni ile beğeni geldiği içindir. Başka alternatifi yok.

Ek Olarak:

yakupqqq adlı üyeden alıntı

nasıl yani face demi beğeni satıyor ilk defa duyuyorum.

Tabiki satıyor :). Sayfalarınızı reklam ediyorsunuz ortalama gelecek beğeniyi size belirliyor sizde fiyatını ödüyorsunuz. token ile satılandan kat kat pahalıdır fakat organiktir kullanıcılar sizi görerek beğenir.

• Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek prensipler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 0 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

Beğeni türü diye birşey yoktur aslında. Gelen beğeni direk click yordamıyla gittiyse direk hesaba aittir. Ama token yordamıyla beğeni gittiyse bu o uygulama aracılığıyla yapıldığından işte facebook bunları yavaş yavaş siliyor. Facebookda reklam Fiyatlarına bakarsanız 10 - 100 beğeni için 10tl elden çıkarmanız gerekiyor. Bu tokenler ile 1k beğeniyi 10tl ye satanlar vardı. Bu yüzden bu alanda rekabet istemiyor facebook. Eğer sayfanızda bir silinme olduysa ya bu ilgili hesabın silinmesinden dolayıdır yada zararlı bir uygulamanın tokeni ile beğeni geldiği içindir. Başka alternatifi yok.

çok bilinen iki tane sosyal paylaşım çubuğunu kullanmaktaydım birisi skysa eklediğiniz her sayfada site geneli için ortak beğeniyi gösterir. diğeri turn social sadece eklediğiniz sayfaya ait beğeniyi gösterir her ikisinide 0 gösterdikleri için kaldırdım çünkü face sayfa beğenisi 824 şu an:) galiba bu çubukların beğenisine ambargo var artık. kendi araçları ile beğeniyi kabul ediyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al