wmaraci reklam

Facebook Yorum Kutusu kullanmak ne kadar mantıklı?

14 Mesajlar 3.358 Okunma
wmaraci reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
9gag gibi ziyaretçisinin büyük kısmını Facebook üzerinden sağlayan siteler yorumlar için Facebook eklentisini tercih ediyor çünkü ziyaretçiler zaten Facebook kullanıyorlar. Normal yorumlar kullanılırsa yorum yapmak için isim, mail adresi gibi bilgileri girmek zorunda kalıyor ve üşenip yapmıyorlar. Facebook yorumları kullanıldığında ise yorum yapmak durum güncellemek kadar kolaylaşıyor. Ayrıca yorum yapan kişinin arkadaşları haber kaynaklarında yapılan yorumu ve siteyi de görüyor, bu da daha fazla ziyaretçi çekmek demek.

Eğer ziyaretçilerin yarısından fazlası Facebook üzerinden geliyorsa ve yazılarınız hak ettiği yorumu alamıyorsa Facebook yorumları kullanmak mantıklı bir hareket olur. Bunun dışında gereksiz.

wmaraci
reklam

AshiL AshiL Elektrik Teknikeri Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Elektrik Teknikeri
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 724
  • Beğeniler 56 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

Kreasyon adlı üyeden alıntı

Facebook yorum panelini sadece kullanırsun, yorumlara müdahele edemyorsun diye biliyorum, yani biri reklam fln bırakır ki bırakırlarda sonuçta yurdum insanı :)

olurmu hic yorumlara müdahale edemiyorsun yorumu editleye biliyor hatta onaylamıyor veya sile biliyorsun.. normal kullanıcıya ayrı bir görüntü sana ise admin panelli görünümü var.

https://cetirdek.com Webmaster Forumu..

karolla karolla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)
ben dün disqus'u kaldırdım. Kendi orjinal yorum panelime döndüm. Facebook yorum kullanmam açıkçası. Neden dersen yarın facebook kapanır birşey olur facebooktan yorum yapılan tüm yorumlarım yok olur. En güzeli kendi panelin.

mdogano mdogano AKUATURK Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 0 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi, blogger için sistemin nasıl işlediği hakkında net bir fikrim yok. Ancak wordpress kullanıcısı olarak "facebook" plugini ile facebook'un geliştirmiş olduğu bir çok 3rd party işi siteye entegre edebiliyorsunuz.
Sitem yorum açısından çok popüler değil, hatta şöyle söyleyim, toplam 3 tane yorum yapıldı daha :) Ama zaten öyle herkesin yorum yapabileceği şeyler de yazmıyorum. Her neyse, şimdi facebook yorum kutusu, facebookda oluşturduğunuz app ile çalışıyor. Bu nedenle yorumları modare edebiliyorsunuz. Örneğin, yorum yayınlanmadan onayınız gerekiyor. Onayladığınız bir yorumu daha sonra gizleyebiliyor, öne çıkarabiliyor ya da kullanıcıyı engelleyebiliyorsunuz. Bunların tamamını developer.facebook adresi üzerinden yorum moderasyonundan yapıyorsunuz. Ayrıca sayfa içinde de moderatör görünümü mevcut. Sayfalarda sadece o sayfaya ait yorumları, developer.facebook üzerinden tüm yorumları görebiliyorsunuz. Birden fazla applikasyon ile birden fazla sitenin moderasyonunu tek panelden yapabiliyorsunuz. Ancak kesinlikle kullanıcının yorumunu edit yapamıyor, yazdıklarını değiştiremiyorsunuz. Ki zaten böyle olması çok daha iyi. Ayrıca çoktan seçme kutuları ile toplu moderasyon imkanınız da var.

Yorum yaparken, Facebook, Yahoo, AOL ve Hotmail hesapları ile login yapabiliyorsunuz. Eğer bu hesaplardan biri ile giriş yapmışsanız, direk o hesap logged in gözüküyor yorum yaparken. Profil foto public ise, avatar olarak çıkıyor. Profil foto yok ise, ya da public değilse, boş mavi kutu çıkıyor. Eğer facebook dışında bir hesap ile yorum bırakmışsanız, avatar kutusunun sağ alt köşesinde yorum bıraktığınız grubun iconu çıkıyor. Facebook ile bırakırsanız bu ikon çıkmıyor.

Deneme amaçlı http://akuaturk.com adresine girip her türlü saçmalayabilirsiniz.

İşin kendi siten, dış site felan muhabbetine gelecek olursak.. Şimdi çok yoğun trafik alan bir sitem yok, yani günde 150-200 tekil hit felan.. Facebook da yoğunluk olduğu zamanlar bazen facebook applikasyonlarının loadlanmasında sıkıntı olabiliyor, örneğin facebook saldırı altında iken felan, ancak çok kısa süreli kesintiler oluyor, yani 1 dk maksimum. Bunun dışında sayfa loadlanma süresini bazen 3-4 sn kadar uzatabiliyor.

Şahsi fikrim, kullanmakta zarar yok. Google yorumları da indexliyor. Yorum yapan kullanıcıların kimliklerinden emin oluyorsunuz ve yaptıkları yorumlar arkadaşları tarafından newsfeed de görüntülenebildiği için bedava reklam almış gibi oluyorsunuz. Bu yüzden bence kullanılabilir, illa ki kendi yorumlarınızı da göstermek istiyorsanız, 2 yorum kutusu şeklinde de kullanabilirsiniz ben tercih etmiyorum, dediğim gibi yoğun yorum alan bir sitem yok. Olsaydı belki kullanmamayı düşünürdüm. Ama az yorum alan bir site için, kullanıcı grubu oluşturmak adına bence önemli.

Çok uzatmayayım, beğendiğim facebook 3rd partylerden biri yorumlar. Diğeri ise recommend olayı, kesinlikle favorim. bunun dışında kalanlar ile zaten ilgilenmiyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
RadiKaL

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al