wmaraci reklam

Film Sitesindeki Garip İstatistik

14 Mesajlar 1.481 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bymerdo bymerdo :D Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 45 / 61
  • Ticaret 9, (%100)
%60 Hemen çıkma oranı olan sitede ortalama oturum süresi 1.15 saniye nasıl olabiliyor .Film sitesinde tüm filmler 1 saatten uzun.

wmaraci
reklam

scobur scobur WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Elektrik Elektronik
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 218 / 78
  • Ticaret 4, (%75)
Aradığını bulamıyordur. Örneğin ben altyazılı arıyorum türkçe dublaj çıkarsa kapatırım. Ya da görüntü kalitesi iyi değilse kapatırım. Bunun gibi çok etken var.

nedenyap nedenyap Dizi Dizi Dizi Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Boş
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 5, (%100)
biri bot atıyordur :/

• Üyelik 26.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 45 / 61
  • Ticaret 9, (%100)
Ziyaretçilerin büyük kısmı google araması ile geliyor , bu nasıl mümkün olabilir ki ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Olayı ben senin ve diğer arkadaşlar için elimden geldiğince aydınlatayım :) Google Analiytics'in kullandığı "Hemen Çıkma Oranı" kavramının Türkçeye çevirisi maalesef son derece yanlış. Aslı "Bounce Rate" olan kavramın bence Türkçe karşılığı "Sıçrama Oranı" olmalıydı.

Gelelim neden bu kadar tatava yaptığım kısmına :D Hemen Çıkma Oranı; Sitenizi ziyaret eden internet kullanıcılarının sitenizdeki başka sayfalara geçiş yapmadan siteyi terk etme oranıdır. Yani, bu siteden hemen çıkanlar birkaç saniye içinde çıkanlar değil, sitenizde başka sayfaya gitmden çıkanlardır.

Bu oran her site için farklı şekilde yorumlanabilir ve bence film sitesi için bu oranın düşük olmasında bir sorun yok. Adam X filmini arıyor, giriyor izliyor ve çıkıyor. Yani sonuç olarak adam aradığını bulmuş oluyor. Bir adamın arka arkaya film izlemeyeceği ihtimalini de düşünürsek değer bence gayet doğal.

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)
TeknoTa EkipNetwork bluecity

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

nedenyap nedenyap Dizi Dizi Dizi Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Boş
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 5, (%100)
bi yaşıma daha girdim faydalı bir bilgi teşekkürler hocam
Being

kişi bu mesajı beğendi.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Yalnız ortalama oturum süresi 75 saniye.
200 kişi sayfaya girip reklamları vs görüp hemen kaçsa = en az 3 saniye
150 kişi filmi açıp az izleyip gitse. Baktı aldatmalı içerik var, aradığı değil, kalite kötü, film açılmadı vs = ortalama 30 saniye diyelim

75 saniyeyi tutturmak için geriye kalanlardan 7 kişi filmi tamamen izlese yetiyor.

Ortalama hesap yapıyorum: 450 kişiden ortalama 7-8 kişi sitende film izlemiş. Sayfada geçirilen vakitlere iyi bak. Hangi filmde ne kadar kalınmış.

guven5 guven5 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 58 / E
  • Meslek bilgisayar teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
ana sayfaya refresh eklenirse daha iyi anlaşılır...
ben eğer film sitesi açtıysam genelde film linkini yeni sayfada açıyorum, beğenmezsem kapatıp başka bir şeye bakıyorum

blonde-lovers.com kaliteli makalelerinizi ucretsiz yayinlayin.

• Üyelik 26.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 45 / 61
  • Ticaret 9, (%100)

Being adlı üyeden alıntı

Olayı ben senin ve diğer arkadaşlar için elimden geldiğince aydınlatayım :) Google Analiytics'in kullandığı "Hemen Çıkma Oranı" kavramının Türkçeye çevirisi maalesef son derece yanlış. Aslı "Bounce Rate" olan kavramın bence Türkçe karşılığı "Sıçrama Oranı" olmalıydı.

Gelelim neden bu kadar tatava yaptığım kısmına :D Hemen Çıkma Oranı; Sitenizi ziyaret eden internet kullanıcılarının sitenizdeki başka sayfalara geçiş yapmadan siteyi terk etme oranıdır. Yani, bu siteden hemen çıkanlar birkaç saniye içinde çıkanlar değil, sitenizde başka sayfaya gitmden çıkanlardır.

Bu oran her site için farklı şekilde yorumlanabilir ve bence film sitesi için bu oranın düşük olmasında bir sorun yok. Adam X filmini arıyor, giriyor izliyor ve çıkıyor. Yani sonuç olarak adam aradığını bulmuş oluyor. Bir adamın arka arkaya film izlemeyeceği ihtimalini de düşünürsek değer bence gayet doğal.

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Hocam hiç böyle olduğunu bilmiyordum.Teşekkür ederim gerçekten faydalı bilgi
Being

kişi bu mesajı beğendi.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Dediğim gibi maalesef ortada çeviriden kaynaklı bir yanlış anlaşılma sorunu var. Bunu sadece sizler değil, kavramın İngilizce karşılığını bilmeyen tüm arkadaşlar yanlış algılıyor. Zira hemen çıkma oranı denildiğinde insanın ilk aklına Türkçe'de gerçek anlamı geliyor.

Bu arada hemen çıkma oranının orantılama şekli de farklıdır arkadaşlar. Daha önceden WM Aracı Nedir bölümünde detaylı olarak kaleme almıştım.

Bounce Rate hakkında dahasını isteyen arkadaşlar bu içeriğe bir göz atabilirsiniz;
❱❱ https://wmaraci.com/nedir/bounce-rate

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al