wmaraci reklam
lidertakipci

Forumdaki DMOZ Editörleri

32 Mesajlar 3.961 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Eksi35 Eksi35 İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Expert.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 4 / 21
  • Ticaret 14, (%100)
Az önce sözde bir DMOZ editörü yazmış; başvuran sitelere açıyorum bakıyorum, sabit numara yoksa reklam varsa siteyi onaylamıyorum demiş...
celal sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

01101011 01101011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek eğitimci, akademisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 54 / 39
  • Ticaret 2, (%100)
Almanya'ya vize alırken kötü memura rast gelmek gibi galiba. Bilseydim reklamları footer'ın altına süpürür, babamın atmaya kıyamadığı takoz Nokia'yı da sitenin görünür bir yerlerine yerleştirirdim dostum. Nereden bileydim? :D

tipsychannel tipsychannel internet radyosu Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek internet işleriyle uğraşan bir yat kaptanı.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 160 / 69
  • Ticaret 8, (%88)
moderatörler gönüllü olarak çalıştığı için bu hale geldi zaten. bu sabah başka bir konu altında da yazdım. 4324. dmoz başvurumdan sonra şöyle bir e-posta aldım iki gün önce;

"sanırım dmoz'a başvurmuşsunuz. eğer üç adet tanıtım yazımı yayımlarsanız sitenizi onaylarım"

nereye şikayet edileceğini bilmediğim için bir şey yapmadım. dmoz'a kayıtlı olduğu e-posta adresinden yazacak kadar akılsız olmadıklarını düşündüm. açıkçası uğraşmak bile istemedim...

izmir şehir rehberi.

www.izmiralsancak.com

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Güzel ve anlamlı bir konu bi haslaki içeriği olmuş. Konu takibim'de değerli yorumlarını eksik etmeyen (konu sahibi) ve diğer arkadaşlarımıza şahsım adına teşekkür ederim.

Kendi menfaatlerini düşünen arkadaşlar hakkında yorum yapmak belki benim haddime değil fakat, bazı kişilerin sırf bu çıkarcı davranışları yüzünden 1 kişinin sebebi 100 kişi olmakta buda açıkcası diğer arkadaşlara kadar sıçramaktadır. Bu tip menfaat ve çıkar amaçlarını sizlere gösteren kişileri tespit etmek ettikten sonra gerekli olan şikayetinize dayalı olarak report işlemleri için açıkcası net olarak bir fikir belki yürütemem.

Ancak bu gibi insanlar yüzünden bir şeylerin tadı kimi zaman fazlası ile kaçıyor. Haddini aşan kişilikler yüzünden birden fazla kişi sıkıntıya girerek zor durumda kalıyor.

wmaraci
wmaraci

Tufan59 Tufan59 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Teknoloji Yazarı
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 6, (%100)
Dmoz'a kayitli olan teknoloji haber sitem gectigimiz gunlerde dizinden cikartilmis. 2.5 sene icinde 15 tane bile reklam almamis olan, guncel, ozel yaptirilmis tasarimli sitem ne diye dmoz dan cikartilir anlamis degilim. Tekrar basvurmak zorunda kaldim. Olacak ise bakin :)

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Eksi35 hak veriyorum fakat, emin ol ben şimdi buraya bunu yazıyorum ama 5-10 kişi haricinde kimse benim yazdığımı okumadan, "benim sitem şu kaydeder misiniz" şeklinde bu konunun altını dolduracak. Uzun zamandır dmoz'da editörler foruma girmiyorlar. Bir başlık açarsan, ben dâhil olurum. Bu para algısını değiştirmek, hele hele Türkiye'de deveye hendek atlatmaktan çok daha zor.

Ben bir tv dizisini takip ediyorum, örneğin. Diziden 10 dakika sonra saçma, sapan videoların yer aldığı dizinin bir sonraki bölümünün fragmanı diyerek Youtube'da yayınlayan ve bundan kazanacağı üç-beş kuruş parayla adam olduğunu sanan binlerce insansı canlının yaşadığı ülkedeki fikri değiştirmekten bahsediyoruz. Youtube'u küfür mekanı sanan binlerin yaşadığı bir ülkedeki fikri değiştirmekten bahsediyoruz. Bu küfürleri gördüğü halde veya sahte içerik yayınlayanları Youtube'da gördüğü halde, bunları şikayet etmeyenlerin yaşadığı bir ülkedeki fikri yıkmaktan bahsediyoruz. Emin ol, tek başıma uzay aracı yapıp uzaya gitmek, bundan daha akıllıca olur.

Sadece gördüğümüz yerlerde uyarsak bu tür kişileri yeterli olur. Yapabileceğimiz başka bir şey yok. Yine de konu için teşekkürler.

Birde unutmadan, ek olarak; Kendi web sitesinin, dmoz'daki sitelerden çok daha üstün olduğunu (artık dmoz'un neresinde yazıyorsa bu) düşünenler de çoğunlukta. Şu foruma Temmuz ayından bu yana takılıyorum. 7-8 yıl Vikipedi ile uğraştım (ki hala uğraşıyorum.). Vikipedi hakkında ne kadar çok ahkam kesildiğini de, emin olun burada gördüm.
Tufan59 MurekkepHaber

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
DMOZ a site eklemek için harcadığınız zamanı sitenizin gelişimine harcasaydınız şimdi googlede öndeydiniz. Bırakın şu DMOZu bilmem neyi. Doğru düzgün konu ekleyin, ordan burdan alıpta edit yapmayın. Ne kadar özgün, ne kadar doğru, ne kadar iyi bir siteniz varsa hep önde olursunuz.

Geçen yıl ipaxtar.com domainimle DMOZ a başvurdum 1-2 ay sonra tesadüfen baktım sitem dmoza eklenmiş. 1 sayfalık 4-5 satırlık bir ip adresi gösterme sitesiydi.
yuem

kişi bu mesajı beğendi.

teknoimage teknoimage Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 7 / 51
  • Ticaret 8, (%50)
Tamam Belli başlı kuralları oluşturalım ben hepsine varım eyer dmoz editörlüğünü benden daha iyi yapacağına inan biri varsa hesapları devredebilirim genel editörlük hariç
Sizin seçtiğiniz 1 Kişiyi de Dilediğiniz Kategoride Editör yapabilirim (Tabi iyi niyetimi göstermek için )

bir sürü site gezdim dmoz sevmeyen site sahibi hiç görmedim sevmiyorlar ama bir sürü mesaj atıyorlar :S oda enteresan tabi

:D wikiyi severim en son yeşil temizlik için yazdım :D suana kadar 200 wiki sayfası oluşturdum incelemek isti-yen veya yardım isti yen olursa :D yardım ederim
http://tr.wikipedia.org/wiki/Ye%C5%9Fil_temizlik

macgezgini macgezgini www.macgezgini.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek prensipler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 0 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Ben Dmoz 'u milyon kere duyup faydasını net olarak söyleyebilen birini görememiş bir site sahibiyim gerçekten faydası nedir detaylı anlatan bir arkadaş olursa kendi dalım her ne ise belki bende başvuru yapabilirim. Ama herkes başvuruyor diye değil + sı olacağı için.

Ayrıca wiki , uludağ gibi platformlarda kendi adına tanıtım yapılabilir mi yada faydası olur mu bilen arkadaşlar varsa onuda yeri gelmişken sormak istiyorum.

tarafımızca forumun kullanımına son verilmiştir. kullanıcı adımızla ilgili yasal hakkımız saklıdır.

cinmistik78 cinmistik78 Borsa&KriptoPara&Finans Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 944
  • Beğeniler 12 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
faydalı bilgiler teşekkürler

Temel Analiz ve Teknik Analiz Eğitimleri:
https://www.borsaci.org/udemy-egitimlerinde-dev-indirim/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al