wmaraci reklam

Freelance is yapma hakkında sorular

3 Mesajlar 463 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar ben uzun süredir web sitesi yapıyorum. Artık bu isten para kazanmayı hedefliyorum. Ama beni korkutan bazı seyler var. Bunlardan ilki ya müşterinin isteğini karsilayamazsam sorunu. Bu beni aşırı geren bir durum. Birde satış sonrasında destek olayı. Hacklenme gibi durumlarda müdahale vs. uzar gider. Eger bu durumda müşteriye gereken desteği veremezsem vicdanen rahat edemem. Siz bu sorunları nasıl aşıyorsunuz?
johntitor37

kişi bu mesajı beğendi.

Web sitem: yazilimsoru.com
wmaraci
reklam

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam temiz kodlama yaptığınızı düşünüyorsanız böyle bir korkunuz olmasın. Günümüzde Facebook ve Instagram gibi büyük ekiplerin çalıştığı sistemler bile patlıyor. Site oluştururken bilinen önlemleri almanız yeterli. (Sql injection, veri saklamada şifreleme, dizin erişim yetkileri vs). Zaten kurduğunuz site büyük bir kitleye hitap edecekse kuran kişi ekstra koruma seçenekleri ekler. Cloud fire vs.
Sizin yapmanız gereken yazılımları kullanırken en güncel haliyle kullanmak. (Mesela php 7' ye geçtiğimiz günümüzde mysql_connect vs komutları kullanıyorsanız zaten 1-0 geridesiniz. Pdo kullanın, ne gibi dezavantajlari var ve nasil onleyebilirim diye araştırın. )
Sonuç olarak herşey kul yapısı. Siz elinizden geleni yapın. Oldu ki takıldıniz buraya konu açın. Mutlaka bilen birisi vardır.

Sakıp Sabancı rahmetlinin bir sözünü düstur edindim. Sizle de paylaşayım;
Bir şeyin her şeyini öğrenin. Herşeyin bir şeyini.
Neyin nerede lazim olacağı belli olmaz. Beyninizde her şeyden bir iki kırıntı olsun.
yazilimsoru

kişi bu mesajı beğendi.

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
carasar cevabınız icin teşekkür ederim hocam. Zaten pdo kullaniyorum. Onemli verilerimi şifreleyerek saklıyorum. Ama genede guvenlik konusunda supheler kalıyor icimde. Sanki her an yaptigim site hacklenecekte ben çaresiz kalacakmışım gibi hissediyorum. Sanırım bu konuda ozguvenim eksik. Sanirim bunu aşmamım yoluda ücretsiz bir proje hazırlayıp hazırladığım kisiye destek olarak kendime guvenimi kazanmalıyım.

Web sitem: yazilimsoru.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al