wmaraci reklam

Geliştirdiğim Wordpress Haber Temasının Satışa Uygun Hale Getirilmesi Konusunda Fikir / Yatırım

9 Mesajlar 811 Okunma
wmaraci reklam

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
Herkese merhaba, yerel bir ajansta çalışıyorum bir çok haber sitesi yaptırmak isteyen müşterilerimiz oluyor. Hazır scriptler genelde bir çoğuna pahalı geliyor, ondan öte ekstra özellik eklemeleri için oldukça yüksek fiyatlar talep ediliyor. Bu sebeple ya işi kaçırıyoruz ya da karımız oldukça düşük oluyor.

Bu durumdan yola çıkarak hem forumda hem de ajans müşterilerimize satabileceğim tüm taleplere cevap verebilecek bir tema ortaya koyma amacıyla yola çıktım. Önüme hürriyet, sözcü, milliyet gibi popüler haber sitelerini koydum ve beğendiğim taraflarını temada uygulamaya çalıştım. Ortaya oldukça şık bir çalışma çıktığını söyleyebilirim. Html CSS kodlamada ne kadar iyiysem, php kodlamada okadar kötüyüm. İhtiyacım olan fonksiyonları eklentilerle çözdüm, ücretsiz eklentilerin yanında 2 adet premium eklenti de kullanmak zorunda kaldım fakat bu premium eklentiler hem satışa engel olacak lisans sıkıntıları, hem de tema performansında olumsuz durumlar oluşturuyor.

Bu temayı geliştirmeye devam etmek (aklımda en az 5 header seçeneği ve farklı anasayfa varyasyonları oluşturmak var) ve satışına başlama adına 2 çözüm yolumuz var. Ya bir yazılımcı bulup premium eklentilerin yerini alacak fonksiyonların yazdırılması, ya da kullandığım premium eklentilerinin çoklu satışa müsade eden lisanslarını satın almak. İkinci çözümün maliyeti yaklaşık 250 dolar. (1000 site için)

Temayı incelemek isterseniz: TIKLAYIN

Tema ile alakalı her türlü görüş, geliştirme önerisi, diğer haber sitelerinde beğendiğiniz alanların eklenmesiyle alakalı tavsiyeler, eleştiriler gibi mesajlarınızı bekliyorum.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

muhammedkrmn1 muhammedkrmn1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 5 / 70
  • Ticaret 4, (%100)
Bu aralar şu tema : https://birtema.com.tr/birhaber/ baya kullanılıyor. Belki gözünüze çarpan bir özelliği olabilir.
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

jorphy jorphy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Profesyonel Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 968
  • Beğeniler 101 / 284
  • Ticaret 9, (%100)
bu kadar şık bi temaya daha önce hiç denk gelmedim.
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
kardeşim eline sağlık teknik terim bilmem, hatası var mı göremem uzman değilim, ama incelesem ben bu temayı almam demezdim. seven olur mu bilmem, istersen okunma sayısı ekleyebilirsin. göz işareti gibi koyabilirsin, ama bazı sevmeyenlerde olabilir. ben Türk tema hiç almadım, alacağımıda düşünmüyorum riske giremem inşaallah başarırsın. heee yukarıda bir tema örneği verilmiş, gerçekten çok güzel tema ama o fiyata nasıl tema alsın gençler. doğrudur maliyetleri yüksektir dediğim gibi anlamam. ama en kullanılır jnews pennews tarzı temalar 300-400 tl ye alınabiliyorken riske girmek istemiyor kimse, adamların satış sayısı belli. mesela sizinkini sizce yaklaşık kaça satılacak tahminen, ben 300 TL üstü olacaksa işiniz zor olacaktır. ama maliye 600 tl dir onu da bilemem tabi, tekrar hayırlı olsun
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)

muhammedkrmn1 adlı üyeden alıntı

Bu aralar şu tema : https://birtema.com.tr/birhaber/ baya kullanılıyor. Belki gözünüze çarpan bir özelliği olabilir.

Birhaber gerçekten başarılı bir çalışma, ekstradan bir çok özellik ve sayfa mevcut. Fiyatını da hakkettiğini düşünüyorum fakat benim yaptığım tema çok fazla özellikten çok şık tasarım, performans, uygun fiyat ve standart bir haber sitesinin ihtiyacı olabilecek her şeyi karşılamak. En azından şimdilik.
Elbette satış rakamlarına göre tema bambaşka bir yere doğru evrilebilir, şahane yeni sayfalar oluşturulabilir, birhaber gibi gazeteler burçlar idda bülteni vb. ekstradan farklı sliderlar entegre ederim. Fakat bunun için maddi bir kazanç olmalı ki geliştirmeye vakit ve nakit ayırabilelim.

• Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

kardeşim eline sağlık teknik terim bilmem, hatası var mı göremem uzman değilim, ama incelesem ben bu temayı almam demezdim. seven olur mu bilmem, istersen okunma sayısı ekleyebilirsin. göz işareti gibi koyabilirsin, ama bazı sevmeyenlerde olabilir. ben Türk tema hiç almadım, alacağımıda düşünmüyorum riske giremem inşaallah başarırsın. heee yukarıda bir tema örneği verilmiş, gerçekten çok güzel tema ama o fiyata nasıl tema alsın gençler. doğrudur maliyetleri yüksektir dediğim gibi anlamam. ama en kullanılır jnews pennews tarzı temalar 300-400 tl ye alınabiliyorken riske girmek istemiyor kimse, adamların satış sayısı belli. mesela sizinkini sizce yaklaşık kaça satılacak tahminen, ben 300 TL üstü olacaksa işiniz zor olacaktır. ama maliye 600 tl dir onu da bilemem tabi, tekrar hayırlı olsun

Bu temayı 99 liranın üzerine satmayı planlamıyorum :) Güzel yorumunuz için de teşekkür ederim, inanın Türk yapımı temalar themeforest temalarına göre daha performanslı ve türk kullanıcıların kullanımı için daha uygun tabi dandik çalışmalardan bahsetmiyorum. Safir tema birtema thewp gibi tema yapımcılarına göz atabilirsiniz.
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

aHoruz adlı üyeden alıntı

Bu temayı 99 liranın üzerine satmayı planlamıyorum :) Güzel yorumunuz için de teşekkür ederim, inanın Türk yapımı temalar themeforest temalarına göre daha performanslı ve türk kullanıcıların kullanımı için daha uygun tabi dandik çalışmalardan bahsetmiyorum. Safir tema birtema thewp gibi tema yapımcılarına göz atabilirsiniz.
tamamını biliyorum :) sadece şöyle söyleyeyim, hala yabancıya devam :) kullanmışlığımda var tabii ki. ama 99 lira ve altı olacaksa, bitince unutmazsan bana pm atarsan, bir sitemde tema değiştirebilirim, hiç olmaz sa denemiş olurum, eline sağlık
aHoruz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
Köşe yazarları bölümünü de an itibarıyla tamamladım arkadaşlar.
Konuda belirttiğim üzere Elementor Pro (199$) ve Jet Blogs 29$ sınırsız site kullanım lisanslarının masrafını üstlenip tema satışına ortak olacak bir arkadaş arayışım mevcut.

• Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
Nöbetçi eczaneler bölümü de eklenmiştir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al