freelance iş ilanları

Geliyoo Arama Motoru Kapandı mı?

31 Mesajlar 5.648 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

guncelnet guncelnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek iktisat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 50 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
aslında fikir güzel ama domain ve logo olayı öldürüyor.yarın olduda bi yerlere geldi işallah gelirde ama denecek ilk şey google kopyalamış lafı olur.kısa ve daha değişik bir domain ile daha güzel olurdu sanki kişisel görüşüm.
fatih83 BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

TiK TiK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelance yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Vaaayy 2010 yada 2011 gibi facede kurtlar vadisi + vatan hayranı bir abim hazırlamıştı bu siteyi.. Facebook'tan takip ediyordum :) Acaba hala aynı sahibi mi?
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

norchem norchem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 29 / 36
  • Ticaret 3, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum daha hızlı ve daha başarılı sonuçlar çıkaran bir arama motoru için çalışıyorum. Ancak bilinmesi gereken çok önemli bir konu var. Forumdaki arkadaşlarımızdan da bu mesajları zaman zaman alıyorum. yeni yapılmış bir arama sisteminin bir kaç ay yada yılda dünyayı indexlemesi bekleniyor. Böyle bir şeyin mümkün olmadığını çok ciddi maliyet gerektiğini sanırım herkes biliyor olmalı. Şu anda artık Windows Azure kullanımına geçtik Cloud bir sistem olduğu için daha başarılı sonuçlar ve daha hızlı bir altyapı olacağı kesin tek sıkıntımız index için gerekli datayı oluşturmak için zamana ihtiyacımız olması. Bu aşamada lütfen akadaşlar eleştirilerde aradığım hiç bir şeyi bulamadımdan ziyada biraz index için bize zaman vermeniz ve destek olmanız yeni sistemde herkesin kendi sitesini manuel olarak eklemesini bekleyeceğim ne kadar imkan varsa elimizdeki tüm imkanları kullanmalıyız. Şimdiden herkese teşekkürler.

Ayrıca şunuda merak ediyorum. Google,Bing,Yandex gibi dünyaca arama motorlarının sizin varlığınızdan varmı? Sizinle iletişime geçtiler mi? Biraz özel oldu bu soru ama cevaplarsanız sevinirim.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Fenerbahçe

AaRAdyOcU AaRAdyOcU WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İnşaat Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 337 / 110
  • Ticaret 24, (%100)
Türkiyenin Arama Motoru :) tabi ki Geliyoo.com
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

fatih83 fatih83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 48 / 65
  • Ticaret 18, (%100)
@guncelnet e katılıyorum, bu tip projelerde bence en önemli kısım domain, çünkü bilmeyen ve sizi yeni tanıyanlar için ilk intiba çok önemli. Ama sizde beğendiğim bir nokta var, aldığınız onca eleştiriye rağmen pes etmeden çalışıyorsunuz, bu açıdan tebrik ederim.
BuraySavasANIL FathArsln karrizima

kişi bu mesajı beğendi.

BerkantKONAC BerkantKONAC opensourceprojects.org Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Software
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 209 / 125
  • Ticaret 18, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum daha hızlı ve daha başarılı sonuçlar çıkaran bir arama motoru için çalışıyorum. Ancak bilinmesi gereken çok önemli bir konu var. Forumdaki arkadaşlarımızdan da bu mesajları zaman zaman alıyorum. yeni yapılmış bir arama sisteminin bir kaç ay yada yılda dünyayı indexlemesi bekleniyor. Böyle bir şeyin mümkün olmadığını çok ciddi maliyet gerektiğini sanırım herkes biliyor olmalı. Şu anda artık Windows Azure kullanımına geçtik Cloud bir sistem olduğu için daha başarılı sonuçlar ve daha hızlı bir altyapı olacağı kesin tek sıkıntımız index için gerekli datayı oluşturmak için zamana ihtiyacımız olması. Bu aşamada lütfen akadaşlar eleştirilerde aradığım hiç bir şeyi bulamadımdan ziyada biraz index için bize zaman vermeniz ve destek olmanız yeni sistemde herkesin kendi sitesini manuel olarak eklemesini bekleyeceğim ne kadar imkan varsa elimizdeki tüm imkanları kullanmalıyız. Şimdiden herkese teşekkürler.

Bu zamana kadar konularınızı, gelişmelerinizi hep takip ediyorum. Fakat hiç bir mesajım bulunmuyordu. Her zaman için Türk projelerine destek vermek istemişimdir. El ile site ekleme olursa 2,3 sitemi eklemek isterim.

Desteğim sizinle.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

owner of opensourceprojects.org & arduinoproject.net

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

fatih83 adlı üyeden alıntı

@guncelnet e katılıyorum, bu tip projelerde bence en önemli kısım domain, çünkü bilmeyen ve sizi yeni tanıyanlar için ilk intiba çok önemli. Ama sizde beğendiğim bir nokta var, aldığınız onca eleştiriye rağmen pes etmeden çalışıyorsunuz, bu açıdan tebrik ederim.

Öncelikle düşünceleriniz için teşekkür ediyorum, insan yaşlandıkça olgunlaşıyor sanırım, olgunlaştıkça bir takım şeyleri daha iyi analiz ediyor ve analiz ettikçe tecrübelerine yenisini ekliyor. Bahsettiğiniz hususu bu güne kadar görebilen az kişiden birisiniz. İnce bir noktaya değindiniz bunun içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

Yakın zamanda kayda değer bir çalışma ile karşınızda olmayı hedefliyorum dilerim bunu başarabilirim. Çok yakında browser'ın BETA versiyonu yayına açılacak.

Ek Olarak:

Berkant KONAC adlı üyeden alıntı

Bu zamana kadar konularınızı, gelişmelerinizi hep takip ediyorum. Fakat hiç bir mesajım bulunmuyordu. Her zaman için Türk projelerine destek vermek istemişimdir. El ile site ekleme olursa 2,3 sitemi eklemek isterim.
Desteğim sizinle.

Ilginiz ve desteğiniz bizi mutlu etti teşekkür ediyorum. Değerli görüşlerinize layık bir arama motoru çıkaracağım inşallah.

Ek Olarak:

norchem adlı üyeden alıntı

Ayrıca şunuda merak ediyorum. Google,Bing,Yandex gibi dünyaca arama motorlarının sizin varlığınızdan varmı? Sizinle iletişime geçtiler mi? Biraz özel oldu bu soru ama cevaplarsanız sevinirim.

Sanırım soru sizin varlığınızdan haberi var mı? idi.
Evet bu güne kadar Google ile Bing ve Yandex ile ilgili çalışmalarımız olduğu için hepsinin bizden haberi var. İlk çıktığımızda kullandığımız hazır script ile yayın yaparken Google Bing api kaynaklarını kullarak hizmet veriyorduk. Sonrasında ise Map ve diğer konularda bir çok hizmet aldık. En son yandex e ait Map api kaynaklarını kullanarak haritayı oluşturmuştum. Sonuç olarak bir şekilde servislerini kullandığımız için haberi olan kişiler var. İletişime geçme konusunu anlamadım. Böyle bir şey olmadı.

Ek Olarak:

guncelnet adlı üyeden alıntı

aslında fikir güzel ama domain ve logo olayı öldürüyor.yarın olduda bi yerlere geldi işallah gelirde ama denecek ilk şey google kopyalamış lafı olur.kısa ve daha değişik bir domain ile daha güzel olurdu sanki kişisel görüşüm.

Görüşleriniz için teşekkür ediyorum. Ama bu konuda çok açıklama yaptım. Lütfen isme takılmadan biraz teknolojiye önem verelim artık. Google'ın Yandex'in Bing'in bir anlamı olmadığı gibi Geliyoo'nun Türk olduğunuz için bir çekim anlamı var ama yabancılar için geliyoo'nun da bir anlamı yok. Önemli olan isimden ziyade içindeki çalışma. Dilerim bunuda kayda değer olarak yayına açacağım inşallah. İlginiz için teşekkür ediyorum.

Emre19 Emre19 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 16 / 125
  • Ticaret 2, (%100)
İnş arayüz değişir. Başarılar.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
Bu arama motorunu daha önce nasıl gözümden kaçırmışım anlamıyorum Türk projelerine her zaman destek olamaya çalışmışımdır şuanda siteye giriş yapıyorum sanırım yeni ara yüz bu sade güzel başarılar :)
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Hayır Geliyoo arama motoru kapanmadı. Microsoft BizSpark Plus programı ile Geliyoo'ya destek verdi ve şuan serverlarda kapasite arttırımı için bir güncelleme yapıyoruz, bir süre erişime kapalı kalacaktır. Geliştirme ve ar-ge süreci tüm hızıyla devam ediyor. İyi forumlar.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al