freelance iş ilanları

Gerçekten Bir PayPal Alternatifi: fastPay

42 Mesajlar 9.280 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

osmsmr osmsmr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 19 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar Payoneer denediniz mi aynı papypal gibi kart gönderiyor. Ben bi ara dailymotion ödemelerimi Payoneer vasıtası ile alıyordum bi araştırıp denemenizi öneririm.
İlk gelen ödemede yılda bir defa $29.95 kesilmektedir. Ama bundan sonra gelecek ödemelerde sizden ücret kesilmemektedir.

ATM'den çektiğiniz her çekimde $3.15 kesmektedir. Bu size biraz fazla gelebilir ama, şöyle düşünün: Paypal'a gelen yüklü bi' ödemeden kesilecek komisyon mutlaka bu $3.15'dan daha fazlaydı. Prça parça çekmek yerine gelen paraların tamamını çekmek daha akıllıca.

wmaraci
reklam

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2762
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Diğer arkadaşlarında dediği gibi dünya genelinde kabul görmemiş bir sistem bizim işimize yaramıyor ne yazıkki hangi firma, banka veya diğerleri bunu sağlamadıkça paypalın yerini hiç bir şekilde tutamaz. Yurt içinde zaten tüm banka kartları ile ödeme yapıyoruz alıyoruz ama dünya geneli düşündüğünüz zaman bunlar bir işe yaramıyor mantıklı düşünün lütfen bir arkadaşımız ithalat ihracat yapıyorsunuz demiş evet yeri geldiğinde paypal üzerinden ödemelerimizi yaparak ithalatda yapıyoruz ihracat da biraz ileriyi görün bizimkilerde geliştirsin dünya genelinde kabul görmüş bir sistem onu kullanalım ama yok bizde var olanı yıkmak en iyi yaptığımız şeylerden biri diyebilirsiniz paypalı neden savunuyorsunuz neden savunmayalım biz kazancımızı ordan sağlıyoruz işlerimizi onun üzerinden gerçekleştiriyoruz devletimizin ağır vergi yükünden başımızı kaldıramıyoruz tabi bunu bazı genç arkadaşlarımız göremiyor yada ekmek elden su gölden hesabı baba parası yiyordur kimse kimsenin derdinden anlamaz ancak başına geldiği zaman anlar.
akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

albortin albortin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Yazılımcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Bence Olumsuz fastPay her türlü daha kağarlı.

akrepkral akrepkral Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 224 / 88
  • Ticaret 5, (%100)

turkojen34 adlı üyeden alıntı

Forumda ne kadar paypal hayranı var sanki ithalat ihracat yapıyorlarda bir anda herkesi telaş sarmış.Paypal önce tüm firmalar gibi devletin prosedürünü yerine getirseydi. Hesap vermeyen banka olmadığı gibi para transferi için Türkiyede hizmet veren bir firmanında hesap vermesi gayet dogal.Hesap vermezse devlette böyle yol verir. 6 haziranı bi atlatsakta şu muhabbetler bitse artık.

Sen is yapmiyorsun diye burda boyle lakirti yapmana gerek yok. Benim reklam firmalarim yurt disinda oldugu icin paypaldan odeme aliyordum. Ulkeye doviz getiren bir cok kisi var bu sekilde. Devlet her turlu vergisini aliyor zaten. Yakinda K. Kore gibi oluruz yuzumuzde gulucukler veya devlet adamlarindan biri oldumu zorla da aglariz.
sozmenhill

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 19 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

ntka adlı üyeden alıntı

Diğer arkadaşlarında dediği gibi dünya genelinde kabul görmemiş bir sistem bizim işimize yaramıyor ne yazıkki hangi firma, banka veya diğerleri bunu sağlamadıkça paypalın yerini hiç bir şekilde tutamaz. Yurt içinde zaten tüm banka kartları ile ödeme yapıyoruz alıyoruz ama dünya geneli düşündüğünüz zaman bunlar bir işe yaramıyor mantıklı düşünün lütfen bir arkadaşımız ithalat ihracat yapıyorsunuz demiş evet yeri geldiğinde paypal üzerinden ödemelerimizi yaparak ithalatda yapıyoruz ihracat da biraz ileriyi görün bizimkilerde geliştirsin dünya genelinde kabul görmüş bir sistem onu kullanalım ama yok bizde var olanı yıkmak en iyi yaptığımız şeylerden biri diyebilirsiniz paypalı neden savunuyorsunuz neden savunmayalım biz kazancımızı ordan sağlıyoruz işlerimizi onun üzerinden gerçekleştiriyoruz devletimizin ağır vergi yükünden başımızı kaldıramıyoruz tabi bunu bazı genç arkadaşlarımız göremiyor yada ekmek elden su gölden hesabı baba parası yiyordur kimse kimsenin derdinden anlamaz ancak başına geldiği zaman anlar.

Ustam eğer denemediysen bi araştır belki işine yarayabilir ben uzun bir süre kullandım:
Arkadaşlar Payoneer denediniz mi aynı papypal gibi kart gönderiyor. Ben bi ara dailymotion ödemelerimi Payoneer vasıtası ile alıyordum bi araştırıp denemenizi öneririm.
İlk gelen ödemede yılda bir defa $29.95 kesilmektedir. Ama bundan sonra gelecek ödemelerde sizden ücret kesilmemektedir.

ATM'den çektiğiniz her çekimde $3.15 kesmektedir. Bu size biraz fazla gelebilir ama, şöyle düşünün: Paypal'a gelen yüklü bi' ödemeden kesilecek komisyon mutlaka bu $3.15'dan daha fazlaydı. Prça parça çekmek yerine gelen paraların tamamını çekmek daha akıllıca.

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
fastPay, PayPal'ın 500 km yakınından geçemez. Kim kimi yiyor şimdi anlamadım

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
Genelde Paypal Alternaifleri arayan kişiler yurt dışından ödeme almak istiyor. Zaten yurt içi alternatifi olarak Enpara gayet iyi :)

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2762
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
osmsmr siteme buton ekleyebiliyormuyum bunda satış ve bagış vb.. yok değilmi o zaman yine bir işimize yaramıyor.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Ya siz PayPal'ın ne olduğu tam anlamıyla kavrayamıyorsunuz yada ben. Kullanım amacı ve sınırlarını tam anlamıyla bilmediğiniz bir platforma gerçek alternatif etiketini atma cüretini kendinizde bulmanız çok garip.

• Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek teknisyen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 19 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
ntka valla tam olarak bilmiyorum website için hiç kullanmadım ama buradan üye olup inceleyebilirsiniz umarım işinize yarar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al