freelance iş ilanları

Google Hit Kaybıma Çözüm Arıyorum

13 Mesajlar 1.659 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cagatayg cagatayg İyi Hitler... Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 53 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Sitem Hakkında Yardım Edene ve Çözüme ulaşılırsa sitemde reklam+ tanıtım yazısı veriyorum. Sorunuma gelirsek Google bana haber vermeden küstü şimdi barışmak istiyorum :D Detaya gelirsek Google'dan eskiden hit geliyordu şimdi hiç gelmiyor. Yavaş yavaş düştü. MAkalelerim ne kadar uzun olursa olsun konu ile alakasız sitelerin yanında tutuluyorum.
Örnek verirsem

"telefonun kasmasını engellemek" Anahtar kelimeli yazıma bakın. Dün yazmama rağmen google gibi getir yapmama rağmen ve Anahtar kelimemi başta ortada sonda yazmama rağmen ve 300 kelime yazmama rağmen daha 500 içinde bile değilim. Bu yazılarımı kimse okumayacaksa niye yazayım.

Bugün Google'dan kimse girmedi. Ramazandan önce 50'ye kadar çıkıyordu devam etseydi şuan 200 lere çıkmıştım ama bir gün bir şey oldu geri düştüm. Bu işte bir şey olduğunu biliyorum ama ne olduğunu bilmiyorum.

Sitem : http://www.androcop.com/

Ayriyetten hitimin bir anda düşmesinden sonra Google'da indexlerim arttı yani 800 olan indexim hızlıca 1700 lere yükseldi. Şimdi ise 1670'te yani hiç değilmiyor 2 haftadır aynı. Alexa durumum iyi fakat oda artıyor fakat bazı sitelerden backink aldım düzelteceğine inanıyorum.

Bu sorun neyse ve bulumazsam sitem 1-2 aya kadar çöp site olacak.
Dmoz kayıdı var fakat o önemli değilmiş heralde. Başka ne yapabilirim önerileriniz nelerdir. Yada dediğim gibi bana çok yardım eden yani Team Wiever ile bağlanıp sorunu çözenin Sitemde tanıtım yazısını paylaşıyorum + 1 aylık sitebar da reklamını gösteriyorum. Bayağı yazmışım :D

Ek Olarak: Yok mu yardım eden uzun yazdığım için :D

Edit: SORUNUMA "Mağara Adamı" tarafından yardım edilmiştir. Kendisine teşekkür ederim ve ödülü istemediği için tekrar teşekkür ederim :)

wmaraci
reklam

Agora Agora Engin denizler Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 36 / 108
  • Ticaret 26, (%100)
Özgün yazıyorsunuz değil mi?

Facebook sayfası yazın, yazılarınızı bu sayfada paylaşın. Twitter'da da aynısını yapın.

Başlık seçimine dikkat edin. Ve android zirvede! başlığıyla kim arar mesela? "Android, akıllı telefon piyasasında lider" şeklinde yazmanız daha uygun.

Galaxy Note 4 ne zaman tanıtılacak değil Galaxy Note 4 Tanıtım tarihi yazın.

Küçük nüanslarla ileriye gitmeniz olası. Çok yazı yazılmayan ama önemli nüansları kaleme alırsanız daha önlerde çıkabilirsiniz. Teknoloji sektörü oldukça büyük, sektörden pay almak oldukça zor. Güncel her gün 3-4 makale girin ama tamamen özgün olsun.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 53 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

Agora adlı üyeden alıntı

Özgün yazıyorsunuz değil mi?

Facebook sayfası yazın, yazılarınızı bu sayfada paylaşın. Twitter'da da aynısını yapın.

Başlık seçimine dikkat edin. Ve android zirvede! başlığıyla kim arar mesela? "Android, akıllı telefon piyasasında lider" şeklinde yazmanız daha uygun.

Galaxy Note 4 ne zaman tanıtılacak değil Galaxy Note 4 Tanıtım tarihi yazın.

Küçük nüanslarla ileriye gitmeniz olası. Çok yazı yazılmayan ama önemli nüansları kaleme alırsanız daha önlerde çıkabilirsiniz. Teknoloji sektörü oldukça büyük, sektörden pay almak oldukça zor. Güncel her gün 3-4 makale girin ama tamamen özgün olsun.

Teşekkür ederim de hocam Yazılarım özgün . Bundan sonra düzgün başlık koyacağım fakat arasalar da arkalardayım.
En Sağlam Android Telefon yazımda örneğin başlarda yokum yani "En Sağlam Android Telefon" diye birisi arasa benim sayfam yerine 2.sayfadaki en iyi android telefonu görecekler.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

Çağatay adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim de hocam Yazılarım özgün . Bundan sonra düzgün başlık koyacağım fakat arasalar da arkalardayım.
En Sağlam Android Telefon yazımda örneğin başlarda yokum yani "En Sağlam Android Telefon" diye birisi arasa benim sayfam yerine 2.sayfadaki en iyi android telefonu görecekler.

Sitede Hit düşmeden Önce yaptığınız değişiklikler nelerdir ? Footere sayac veya başka herhangi bie kod eklediniz mi ? Tema değişimi oldu mu ? Eklenti ayarları veya Yeni eklenti eklendi mi ?

Siz neler yaptığınızı söyulerseniz, Olası sebepleri tartışabiliriz.
cagatayg

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 53 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Sitede Hit düşmeden Önce yaptığınız değişiklikler nelerdir ? Footere sayac veya başka herhangi bie kod eklediniz mi ? Tema değişimi oldu mu ? Eklenti ayarları veya Yeni eklenti eklendi mi ?

Siz neler yaptığınızı söyulerseniz, Olası sebepleri tartışabiliriz.

Footer'a bir kişi üzerine sayaç eklemiştim fakat footer'da reklam olunca kaldırdım. Sahifa temasından şimdiki temama geçtim. Eklenti sadece wp-pools eklentisini ekledi.m

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

Çağatay adlı üyeden alıntı

Footer'a bir kişi üzerine sayaç eklemiştim fakat footer'da reklam olunca kaldırdım. Sahifa temasından şimdiki temama geçtim. Eklenti sadece wp-pools eklentisini ekledi.m

Hocam Tema değişimi ilk başlarda siteyi oldukça sarsıyor. Kodlamalar sırasında kullanılan yöntemler arama motoru sıralamasını değiştirebiliyor.
Bunun Sebebi ;
- Site Yüklenme Hızının Değişmesi
- Sitenin Dinamik yapısının değişmesi
- Sıralama açısından önemli olan Tagların Doğru Kullanımı ( H1,H2,strong vs)

Yukarıda ki kriterler önemli yer tutuyor.
cagatayg

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 53 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

Hocam Tema değişimi ilk başlarda siteyi oldukça sarsıyor. Kodlamalar sırasında kullanılan yöntemler arama motoru sıralamasını değiştirebiliyor.
Bunun Sebebi ;
- Site Yüklenme Hızının Değişmesi
- Sitenin Dinamik yapısının değişmesi
- Sıralama açısından önemli olan Tagların Doğru Kullanımı ( H1,H2,strong vs)

Yukarıda ki kriterler önemli yer tutuyor.

Peki ne zaman düzelir. Hit artışı temamı değiştirdikten sonra oldu.

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam Bu 2 hafta falan sürebiliyor. Önemli gördüğünüz konuların linki footer kısmına ekleyin. Önemli ölçüde sıralamaya etki ediyor. Ayrıca WMtools'ta tarama istatiklerine bakın. hatalar varsa düzeltin.

Son olarak Google analytics kullanıyorsanız, Statcounteri kaldırın. ikisi aynı şey
cagatayg

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 53 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

Hocam Bu 2 hafta falan sürebiliyor. Önemli gördüğünüz konuların linki footer kısmına ekleyin. Önemli ölçüde sıralamaya etki ediyor. Ayrıca WMtools'ta tarama istatiklerine bakın. hatalar varsa düzeltin.

Son olarak Google analytics kullanıyorsanız, Statcounteri kaldırın. ikisi aynı şey

Statcounter'i Nereden geldiklerine bakmak için kullanıyorum zararı varsa kaldırabilirim. Footer'a anahtar kelimeleri ekliyim o zaman. Hata olarakta hocam ben forum açmıştım siteye tutmadı diye silmiştim ama google indexlemiş onları 70-80 hata gözüküyor ne yapabilirim.

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
benimde 1 hafta önce 8k dan 3k ya düştü tabi bu 3k benim siteme giren kullanıcılar google hit diplerde resmen bende bekliyorum bakalım ne olacak. hiçbir şey değiştirmedim link ekleme çıkarma yapmadım o yüzden sana tavsiyemde sende bişeylerden şüphelenip oynama bence site ile bekleyelim görelim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al