wmaraci reklam

Google'in Coin Yasağı Adsense Hesaplarımızı Nasıl Etkiler?

2 Mesajlar 343 Okunma
wmaraci reklam

taha3301 taha3301 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 59 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 92 / 25
  • Ticaret 10, (%100)

Yazı CNBC'den Alıntıdır.

Google kripto paralarla ilgili reklamlara kısıtlama getiriyor
Şirket bundan sonra ICO reklamları, kripto para cüzdanları ve kripto para ticareti önerileri ile ilgili reklamlara kendi reklam platformlarında yer vermeyecek.
Google bu hamlesi ile Facebook’un yaptığına benzer bir yol izlemiş olacak.
Google’dan dijital para reklamlarına kısıtlama.

Şirket yeni güncelleme getirdiği finansal servis reklam politikası ile ICO’lar, cüzdanlar ve ticaret reklamlarına bundan sonra yer vermeyecek. Google reklam direktörü Scott Spencer CNBC’ye verdiği demeçte Google’ın yeri reklam politikasının bunu gerektirdiğini sözlerine ekledi.

Bu, meşru bir şekilde kripto para oluşturan şirketlerin bile, Google’ın reklam ürünlerinin herhangi biriyle reklam sunmasına izin verilmeyeceği anlamına geliyor. Böylece ICO’larla alakalı reklamlar artık Google’ın kendi servislerinde ve çalıştığı üçüncü parti servislerde gösterilemeyecek.

Güncelleme şirketin blog gönderisine göre Haziran 2018’de devreye girecek.

Scott şöyle ekledi;

“Geleceğin kripto paralarla nereye gideceğini bilecek bir sihirli topumuz yok, ama tüketici zararıyla karşılaştık. Tüketici zararı ise kesinlikle marka değerimizi zedeliyor.”

Google’ın bu hamlesi bu sene başında Facebook‘un koyduğu ICO yasağı ile paralel gözüküyor.

Bu gelişme, Google’ın yıllık “güven ve güvenlik” reklam raporunu yayınlamasıyla birlikte geliyor.

Google, 2017’de politikalarını ihlal eden 3,2 milyardan fazla reklamı indirdiğini ve bunun bir önceki yıla kıyasla 1,7 milyar ABD Doları daha fazla olduğunu da raporda bildirdi.

Bu yazıya göre blog yazarları bundan nasıl etkilenecektir, yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Saygılarımla

wmaraci
reklam

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, bunu ben daha önce de duymuştum fakat o günden itibaren halen bir çok bitcoin ve ico reklamı gördüm. Kaldırma değil de bir değişiklik uygulanmış olabilir sonradan.
taha3301

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al