wmaraci reklam

Google Yeni SEO Klavuzunda "Backlink Almayın" Dedi!

21 Mesajlar 1.725 Okunma
smmexpress

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

teknoburgers adlı üyeden alıntı

Bu rehberde satış konularına daha çok değinilmiş :D

SEO, backlinkten ibaret değil. Ancak backlink kısmını satın almak kendini ateşe atmak olur artık...

Orası öyle ama kolay olduğu için çoğu kişi SEO adı altında kurduğu birkaç boş sitede tanıtim yazısı koyup SEO yapıyorum diyor ben öyle görüyorum 2 farklı siteme en yüksek SEO paketlerini aldım iyiye yaramasini bırakın geriye gitti
Şikayet te ettim bişi çıkmadı

Bu yüzden kendi özgün yazılarımla ilerliyorum ve doğal yollarla ilerliyorum

Ayrıca bu haberiniz forumda çoğu kişiyi rahatsız eder benden söylemesi

Benim gibi biri için ise önemsiz bir haber
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

teknoburgers teknoburgers Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)

koz4 adlı üyeden alıntı

Orası öyle ama kolay olduğu için çoğu kişi SEO adı altında kurduğu birkaç boş sitede tanıtim yazısı koyup SEO yapıyorum diyor ben öyle görüyorum 2 farklı siteme en yüksek SEO paketlerini aldım iyiye yaramasini bırakın geriye gitti
Şikayet te ettim bişi çıkmadı

Bu yüzden kendi özgün yazılarımla ilerliyorum ve doğal yollarla ilerliyorum

Ayrıca bu haberiniz forumda çoğu kişiyi rahatsız eder benden söylemesi

Benim gibi biri için ise önemsiz bir haber

Açıkçası bu yazıyı yazmamım amacı backlink satanları bilgilendirmekti...

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Hocam backlink satan kişiye göre degisir o durum, backlink aldiginiz yer otoriter degilse çöp yerlerse size de zarar verecektir.

Mesela ben kullanici istese dahi bir anda 2000 1000 700 800 adet backlink yapmiyorum, cünku bunlarin spama düşme ve siteye zarar verme riski var 200 200 seklinde zamana yayarak yapıyorum. Panel vs.. kullanilmadiğindan da organik bir yayilim oluyor. Fakat tutar size karşidaki kişi 2k backlink yapar ustune de panel atarsa tabii ki zararli olur.

Backlink hesaplarinin sosyal medya adina konusuyorum özel olarak kasilmasi ve bakilmasi gerekir. Mesela benim gunumun 2 3 saati hesaplara kaliteli icerik üretmek ve hesaplari gelistirmekle geçiyor. Warez içerik +18 illegal içerik asla barindirmiyorum. Başka bir blogun gönderisini dahi kendi hesabima sokmuyorum. Bu işler emek ister
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Ateşe atmak diye bir şey yok arkadaşım. Ben 5 yıl önce de aynı metinleri okuyordum, onlarda da link satmayın - almayın deniyordu. Doğrusu almamak ama backlink artık büyük bir sektör haline gelmiş. Google, bir siteyi backlink satın aldı diye cezalandıracak değil.
Keyfinize bakın, paranızı kazanın.
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Hocam backlink satan kişiye göre degisir o durum, backlink aldiginiz yer otoriter degilse çöp yerlerse size de zarar verecektir.

Mesela ben kullanici istese dahi bir anda 2000 1000 700 800 adet backlink yapmiyorum, cünku bunlarin spama düşme ve siteye zarar verme riski var 200 200 seklinde zamana yayarak yapıyorum. Panel vs.. kullanilmadiğindan da organik bir yayilim oluyor. Fakat tutar size karşidaki kişi 2k backlink yapar ustune de panel atarsa tabii ki zararli olur.

Backlink hesaplarinin sosyal medya adina konusuyorum özel olarak kasilmasi ve bakilmasi gerekir. Mesela benim gunumun 2 3 saati hesaplara kaliteli icerik üretmek ve hesaplari gelistirmekle geçiyor.

Yalnız yeni rehberi okuduysanız satış kesinlikle yasaklanmış (gibi). Bilmiyorum sizin için bir laf edemeyeceğim ama biraz araştırın derim.

• Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)

İsa adlı üyeden alıntı

Ateşe atmak diye bir şey yok arkadaşım. Ben 5 yıl önce de aynı metinleri okuyordum, onlarda da link satmayın - almayın deniyordu. Doğrusu almamak ama backlink artık büyük bir sektör haline gelmiş. Google, bir siteyi backlink satın aldı diye cezalandıracak değil.
Keyfinize bakın, paranızı kazanın.

Hocam şuan backlink satan siteler alan sitelerden üstün değil. Bundan dolayı da o backlink spamlink oluyor. Hatta spam içerikli sitelerden yorum backlink bile tehlikeli şuanda. Bu aralar dikkatli davranmakta fayda var.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Püf Noktası: Google’a göre tüm ücretli linkler (paid links) google webmaster kurallarına aykırı değil. Google, bunun bir ticaret olduğunu kabul ediyor. Google webdeki “reklamların” ekonominin bir parçası olduğunu ancak, link alış verişindeki amacın reklam değil de pagerank arttırmak olduğunu tespit edersem müeyyideler uygularım demekte. Yani bir siteye reklam verebilir veya sitenize reklam alabilirsiniz. Reklam amaçlı olarak sitenizde link de satabilirsiniz. Ancak bunun Pagerankı etkilemeyecek bir husus olduğunu ispat etmek şartıyla. Nasıl mı?

Link takas veya link satışı olmadığını ispat için 2 yol öneriyor Google :

1- Link tagı olan taglarının arasına rel=”nofollow” kodunu ekleyerek: Bu, linki takip etme, yani bu linki link olarak algılama demek. Bu kodu gören google ve diğer arama motorları linki takip etmez ve dolayısıyla pagerank hesabına katmaz. (Ben de nofollow kullaniyorum)

2- Sitenize aldığınız linkleri bir başka sayfanıza yönlendirin ve bu sayfa da robots.txt dosyası ile arama motorlarına bloklanmış olsun: Bu seçenekte de linkleri google tarafından metatagları arasında index, follow tagı olmayan ve robots.txt dosyası tarafından google’a “bu sayfayı kaale alma” şeklindeki engellemesi bulunması gerekiyor.

Hocam bunlari araştirdim baya ben. Her şeyi usulune göre yapıyorum :) usulune göre yapmayanlar, dofollow link veriyorum diye övünenler düsünsün
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Dostum ne diyosun ya? Ne spamı? Konuyu nereden nereye taşıdın sen? Ne dediğini farkında mısın? Spam siteden zaten kimse link almaz ki!
Burada konu backlink satışı. Onun da bir mahsuru yok, herkes istediği siteden link alsın.
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

Erlikhans Erlikhans E=mc² Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** I**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 8 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
yıllardır öküz gibi hacklink basanlar var. ve hepsi hala en üst sıralarda. google önce kendini bir düzeltsin de hele.. sonra kurallarını listeler bir ara.
teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1013
  • Beğeniler 651 / 259
  • Ticaret 0, (%0)

İsa adlı üyeden alıntı

Dostum ne diyosun ya? Ne spamı? Konuyu nereden nereye taşıdın sen? Ne dediğini farkında mısın? Spam siteden zaten kimse link almaz ki!
Burada konu backlink satışı. Onun da bir mahsuru yok, herkes istediği siteden link alsın.

Alsın :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al