wmaraci reklam

Güzelnet WordPress Premium Cache

24 Mesajlar 2.838 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ruling34 Ruling34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 59 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Kuaza üstad litespeed'in cache eklentisi hakkında ne düşünürsün?

wmaraci
reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Kullanmadım. Fakat bana mantıklı gelmedi. Çok daha güncel ve kendini kanıtlamış eklentiler mevcut.

Bir diğer konu ise: Wordpress hız optimizasyonu sadece cache'tan ibaret değildir.

Cache önemli ama cache kurup 2 seçeneğe tıklayıp %100 hız beklemek doğru değil. Hız optimizasyonu komple her şey ile alakalı bir durum. Yaptığınız hemen hemen her şey hızınızı etkileyecektir. Peki bu eklenti sizi nereye kadar götürebilir?

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Alttaki kural her zaman işler;
Sunucu bazlı cache > WordPress bazlı cache

Yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi php to html üzerinden çalışması pek cazip hale getirmiyor. Tabii yorumlarda belirtildiği kadar da kötü bir özellik değil, ama çok sağlıklı ve en iyi yöntem de değil. Ücretine değer mi? Bence kesinlikle hayır.

Mevcut hosting firmanızdaki ücretsiz Litespeed eklentisini kullanmanız hem daha verimli hem de doğru bir yöntem olacaktır. Eğer Litespeed kullanıyorsanız admin panelinden çıkış yaparak kıyaslayın sitenizi. Sizi belki admin panelinden çıkış yapmadığınız için yanıltıyor olabilir. Çünkü admin paneli açıkken siteyi gezdiğinizde cache size özel kapalı olur eğer tersi şekilde ayarlamadıysanız.

Şu ana kadar bir WordPress'den alıp alınabilecek en iyi verimi W3 Total Cache kadar verebilen bir eklenti görmedim. Fakat bunun içinde ücretli plan (yıllık 99$) + sunucunuzun detaylı olarak ayarlanması gerekir. Kısacası masrafı dolar bazında olduğu için yüksek olur. Ama çok detaylı ayarlanmış bir W3 Total Cache eklentisine rakip olabilecek bir eklenti henüz mevcut değil.
Kuaza

kişi bu mesajı beğendi.

Kuaza Kuaza paylaşımcı ol ;) Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)

Ruling34 adlı üyeden alıntı

Kuaza üstad litespeed'in cache eklentisi hakkında ne düşünürsün?

Litespeed kullanan sunucularda bu eklentinin kullanilmasi herzaman daha iyi performans saglar. Ancak litespeed bulunmayan sunucularda da kullaniliyor ve iyi yapilandirilirsa bu tarz cache eklentilerinin hepsi iyi performans saglayacaktir.

Kilit nokta, biraz zaman ayirip en iyi ayarlari bulmak ve o sekilde birakmak.

tolhur adlı üyeden alıntı

Kullanmadım. Fakat bana mantıklı gelmedi. Çok daha güncel ve kendini kanıtlamış eklentiler mevcut.

Bir diğer konu ise: Wordpress hız optimizasyonu sadece cache'tan ibaret değildir.

Cache önemli ama cache kurup 2 seçeneğe tıklayıp %100 hız beklemek doğru değil. Hız optimizasyonu komple her şey ile alakalı bir durum. Yaptığınız hemen hemen her şey hızınızı etkileyecektir. Peki bu eklenti sizi nereye kadar götürebilir?

Evet katiliyorum, ne kadar cache bir yere kadar sunucu performansini iyi yonde etkilesede kullaniciya sunulan sayfalardaki resimler, css, js gibi statik dosyalarin coklugu yada buyuk boyutlu olmasi acilis hizini dogru orantili geciktirecektir.

Spoiler: Kilit nokta cache eklentileri olabilir ama %100 performans icin kullanici arayuzunuda minimalize etmek gerekiyor.

+NOT: autoptimize eklentisi + wp super cache bir arada kullanilirsa iyi sonuclar verecektir.

diger cache eklentilerininde kendine ozgu yonleri vardir ama denemedigim icin yorumum sadece wp-super-cache ustunden olacak. Cunku benim ihtiyacim olan kullanicinin istek yaptigi sayfayi nginx oncelikli olarak varmi yokmu diye kontrol edecek seklidir, boylece nginx siteye girilmesine gerek kalmadan cache li dosyayi kullaniciya gostermekte, sunucu uzerindeki performansi korumaktadir.
Ruling34

kişi bu mesajı beğendi.

https://sorucevap.com #sorucevap
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al