wmaraci reklam

Hacked By AnonymousFox

22 Mesajlar 3.550 Okunma
wmaraci reklam

dhs dhs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek İnternet Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba ,
Bu sabah saat 04:00 de 57 reseller sunucusundan 1 tanesi kernel açığından kaynaklı olarak mevcut sitelere index atılmıştır.

Gerekli düzenlemler herhangi bir veri kaybı olmadan süratli bir şekilde yapılmakta olup backup dosyalarından sadece gerekli dosyalar geri yüklenmektedir.(Tüm yedeği geri yüklemiyoruz)

Normalde bu tür platformlarda açıklama yapmaya gerek duymuyoruz fakat dikkatimi tek birşey çekti Yunus Şahin adlı kişinin sürekli olarak firmayı değiştirin şeklinde yorumları pek hoş bir davranış olduğunu düşünmüyorum,

Yunus bey 14 yıldır bu sektörde olan bir firmanın 1 kere hacklenmesinden doğal birşey yoktur bu hack işlemi tarafımızdan oluşan bir açık değil 22 Şubat da oluşan bir güvenlik açığından kaynaklıdır.

http://seclists.org/oss-sec/2017/q1/471 Bilginiz varmı bilmiyorum fakat kernel açıklarında yapılacak tek şey güvenlik yamasının çıkmasını beklemektir.

Yaşanmış birşeyin neden yaşandığını tartışmak yerine bu sorunun tekrarlanmaması ve en kısa sürede siteleri stabil şekilde çalışacak duruma getirmek ve tekrarlanmaması için neler yapabileceğimizi düşünmek bizim birinci vazifemizdir.

2782 site şuan aktif durumdadır ve 12 saat içerisinde sorun giderilmiştir.

Sorun yaşamış müşterilerimize geçmiş olsun.

Dipnot : Hacklenmeyecek hiçbir sistem yoktur.
CengizEr yukmuh

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

yukmuh yukmuh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek yük bilg müh
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Ben de aynı görüşteyim o arkadaşın birkaç kez aynı şekilde firma karalayıcı mesaj atması dikkat çekici. Moderatöre raporladım bunu. Öte yandan birçok bankada çalıştım, saatlerce sistemi kaldıramadığımız günleri biliyorum, yine başka bir bankada DB sistem conversiondan dolayı sistemin birgün boyunca çalışmadığını ve ATM sıralarında kalp krizinden ölenleri biliyorum.

Önemli olan yaşanan problemlerde ve sıkıntılarda verilen hizmetin kalitesidir, beyaz eşyayı dahi alırken kalitesini satış sonrası verdiği servisine göre belirleriz.

Bu yüzden ben problem anında ve sonrasında hosting firmasının göstermiş olduğu hizmetten son derece memnunum. Kurumsal bir firmaya yakışır şekildeydi. Herkesin satış sonrası servis şikayetlerinden yakındığı bu dönemde bu hizmeti alabilmiş olmaktan mutluyum ve teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye de ederim.

İyi çalışmalar
Bilg.Yük.Müh.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al