wmaraci reklam

Hizliresim.com değişmiş :/

53 Mesajlar 7.437 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)

ekyildiz adlı üyeden alıntı

doğrudur hocam bende çok emin olamadım ama ekşisözlükte konu falan açılmış kullanıcıların birçoğu oradan gibi görünüyor.

Ekşi sözlük üyesi kişiler tarafından açılmış sanırım. Çünkü herhangi bir yerde ekşi sözlük adı hiç geçmiyor. Ekşi kelimesiyle iyi yükselmişler, başarılı buldum. Hayırlısı olsun.

mehmetdogan adlı üyeden alıntı

herşeyi eleştirmek bu kadar kolay olmamalı bu girişimlerin satıldığı paranın 10 da 1 ini size verseler düşünmezdiniz bile. Burda tartışılması gereken konu bu tarz girişimlerin destek fonunun Türkiye'de yeterli olmayışıdır. Türkiye'de şuanda yapılan yeni girişimlerin çoğu yabancı fonlara satılma veya yatırım alma ümidiyle yapılıyor zaten. Tembellikle alakası yok.

Türkiye'de destek fonu halen yeterli değil evet ama büyüyen girişimleri/şirketleri yabancıya tamamen satmak ülkeyi düşünmemektir. Örneğin şuan kendi kategorisinde tekel halinde olan Yemeksepeti çoğu kişi tarafından yerli diye kullanılıyor ama verilen her siparişte para yurtdışına kaçıyor. İhracat-ithalat dengesinin olmadığı ülkemizde bu gibi girişimler önem taşıyor.

Ülkene ekmek yapan makineyi yabancıya satmak değil ekmek yaptığın makineye yatırım alarak makineyi büyütmek ve yabancıya ekmek satmak ülkeye faydalı olur.
Winman HeroTurk EchoBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
sworks 'ün özenle hazırladığı imgbu.com 'u tercih edebilirsiniz. Ben gayet memnunum.
sworks azadavsar

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Yüklediğiniz resimler dünyanın her yerinden CDN üzerinden servis edilsin ve asla silinmesin istiyorsanız eğer 27+ dilde aktif olarak hizmet veren sitemize bekleriz. Herhangi bir ülkeden erişim kısıtlaması yoktur.

Gösterilen ilgi doğrultusunda yakın zamanda bir Chrome eklentisine de başlamayı düşünüyoruz. :)

tolhur bu arada öneriniz için teşekkür ederiz. :)
AhmetCakmak34 AdoraDesign webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

Kuaza Kuaza paylaşımcı ol ;) Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)

tolhur adlı üyeden alıntı

sworks 'ün özenle hazırladığı imgbu.com 'u tercih edebilirsiniz. Ben gayet memnunum.

sworks adlı üyeden alıntı

Yüklediğiniz resimler dünyanın her yerinden CDN üzerinden servis edilsin ve asla silinmesin istiyorsanız eğer 27+ dilde aktif olarak hizmet veren sitemize bekleriz. Herhangi bir ülkeden erişim kısıtlaması yoktur.

Gösterilen ilgi doğrultusunda yakın zamanda bir Chrome eklentisine de başlamayı düşünüyoruz. :)

Hazir bir script ama gercekten cok begendigim bir script. Kisisel almayin hocam ama bu konuda daha once ne siteler acildi, ne sozler verildi. 1 sene sonra hepsi kapatti gitti. Siz kapatip gidersiniz demiyorum ama hizliresim.com bile gitti.

hazir yeri gelmisken 1 milyon resime yaklasan https://piclect.com u da ben tavsiye edeyim ;)

https://sorucevap.com #sorucevap
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Winman Winman Guzelbilgi.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 1773
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 48, (%100)
bizde her şey yurtdışına satılıyor alıştığımız bir durum :) zar zor üç beş marka çıkıyor onları da devrediyorlar. ************, ofçay, yemeksepeti gibi bir çok marka var. Ülkeye ait olan bir şey kalmayacak yakında. sahibinden i devretmezler umarım. wmaracına da sahip çıkalım :D

devredilen firmaların bazıları: https://www.sabah.com.tr/galeri/ekonomi/turkiye-de-son-donemde-satilan-sirketler/8

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

Kuaza adlı üyeden alıntı

Hazir bir script ama gercekten cok begendigim bir script. Kisisel almayin hocam ama bu konuda daha once ne siteler acildi, ne sozler verildi. 1 sene sonra hepsi kapatti gitti. Siz kapatip gidersiniz demiyorum ama hizliresim.com bile gitti.

hazir yeri gelmisken 1 milyon resime yaklasan https://piclect.com u da ben tavsiye edeyim ;)

Hiçbir problem yok. :) Hızlıresim sadece Türkiye üzerinden hizmet veriyordu biz dünya geneline hizmet veriyoruz. Yurtdışına resimlerin kapatılmasına karşıyız. Ben Türkiye'de yaşıyorum fakat VPN kullandığım için ben bile forumdaki Hızlıresim görsellerini göremiyordum. Bazı değer görebilecek veya üzerinde durduğumuz sitelerimizi özel olarak hazırladığımız kendi sunucularımızda tutuyoruz. Imgbu'da aynı şekilde bu bahsettiğimiz sunucumuza alındı. Bize ekstra bir masraf çıkartmıyor ve çoklu sunucular ile destekleniyor. Tamamı son versiyonlardan oluşturulmuş ve optimize edilmiş panelsiz LEMP stack üzerine kurduk. Aslında ana sunucu Amerika'da fakat site Türkiye'de barınıyormuş gibi hızlı ve stabil çalışmaktadır. Açıkcası bizzat kıyasladığım dev resim yükleme sitelerini performansı minimum 2'ye katlamış durumda. Hala daha eksikleri mevcut onlar ise her geçen gün giderilmektedir. Sunucu bazlı özel cache yazılımımızı uyguluyoruz. O tamamlandığında ise Chrome eklentilerine start vereceğiz.

Kullanıcı deneyimine odaklandığımız için DDoS ihtimaline kadar düşündük. Kısaca bahsetmek gerekirse ilerde DDoS saldırısıyla sunucumuz ve sitemiz komple çökse bile embed kodlarıyla çekilen resimler heryerden kesintisiz olarak erişilebilir olmaya devam edecek. Aynı şekilde sitede çok büyük yoğunluk olsa bile embed ile çekilen resimler asla yavaşlamayacak.

Bu sebepler dolayısı ile imgbu bize tutmaması halinde bile herhangi bir maddi yük oluşturmayacak. Kaldı ki birkaç sene içerisinde sitenin ismini daha sık duyacağınızı düşünüyoruz. :)
melankolia yilmaz70 webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

Kuaza Kuaza paylaşımcı ol ;) Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)

Hiçbir problem yok. :) Hızlıresim sadece Türkiye üzerinden hizmet veriyordu biz dünya geneline hizmet veriyoruz. Yurtdışına resimlerin kapatılmasına karşıyız. Ben Türkiye'de yaşıyorum fakat VPN kullandığım için ben bile forumdaki Hızlıresim görsellerini göremiyordum. Bazı değer görebilecek veya üzerinde durduğumuz sitelerimizi özel olarak hazırladığımız kendi sunucularımızda tutuyoruz. Imgbu'da aynı şekilde bu bahsettiğimiz sunucumuza alındı. Bize ekstra bir masraf çıkartmıyor ve çoklu sunucular ile destekleniyor. Tamamı son versiyonlardan oluşturulmuş ve optimize edilmiş panelsiz LEMP stack üzerine kurduk. Aslında ana sunucu Amerika'da fakat site Türkiye'de barınıyormuş gibi hızlı ve stabil çalışmaktadır. Açıkcası bizzat kıyasladığım dev resim yükleme sitelerini performansı minimum 2'ye katlamış durumda. Hala daha eksikleri mevcut onlar ise her geçen gün giderilmektedir. Sunucu bazlı özel cache yazılımımızı uyguluyoruz. O tamamlandığında ise Chrome eklentilerine start vereceğiz.

Kullanıcı deneyimine odaklandığımız için DDoS ihtimaline kadar düşündük. Kısaca bahsetmek gerekirse ilerde DDoS saldırısıyla sunucumuz ve sitemiz komple çökse bile embed kodlarıyla çekilen resimler heryerden kesintisiz olarak erişilebilir olmaya devam edecek. Aynı şekilde sitede çok büyük yoğunluk olsa bile embed ile çekilen resimler asla yavaşlamayacak.

Bu sebepler dolayısı ile imgbu bize tutmaması halinde bile herhangi bir maddi yük oluşturmayacak. Kaldı ki birkaç sene içerisinde sitenin ismini daha sık duyacağınızı düşünüyoruz. :)

Kolay gelsin hocam o zaman umarim bu yazdiklarinizi 1-2 yil sonrada okuyup helal olsun deriz :)
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

https://sorucevap.com #sorucevap

ali159 ali159 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 95 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
bloggerin en güzel yani işte bu. İstediğimzi resmi google photo'ya yükleyip oradan çekebiliyorum :)
Edward Kuaza

kişi bu mesajı beğendi.

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kimlik Onayı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)
Hizlires.im sitesini açtı biri *** dan baya ciddi konuşuyordu. Onu da kullanabilirsiniz.

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kimlik Onayı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)

tolhur bu arada öneriniz için teşekkür ederiz. :)

Hangi site o ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al