wmaraci reklam
lidertakipci

Hosting / Sunucu Kararsızlığı, Yardım Lütfen

15 Mesajlar 1.305 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

thesnakesabo thesnakesabo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

ŞükrüAK adlı üyeden alıntı

1- Türkiyede VDS ya da sunucu aldığınızda en önemli unsuru destek noktasındaki rahatlığınız ve olumsuz bir durumda hak arayabileceğiniz bir yerin olmasıdır. Zira bir çok kişi ve firmanın Yurtdışında XX veri merkezi sunucumu ödemesini yaptığım halde kapattı şeklinde yorumlarınıokuyoruz.

Hatta daha geçen hafta *** da bir firma Almanyadaki bir veri merkezi ile çalışmasını X süre sonra durduracağız dediğinde direkt olarak IP lerini router üzerinden silerek madur olmalarını sağladılar.

2-Sanal sunucu olarak VDS aldığınızda size verilen CPU ve RAM yine paylaşımsız olacağı için performans sorunu yaşamazsınız.

Fiziksel sunucuda ise lisans maliyetleri yüksektir.
Örnek Fiziksel sunucu için Cpanel ve Litespeed lisansları 100 + 110 TL = 220 TL + KDV iken

Sanal sunucular için Cpanel ve Litespeed lisansları 50 + 60 TL = 110 TL dir.

İyi bir VDS ile de iyi performans alabilirsiniz.

Şükrü Bey, ilginiz ve açıklamalı cevabınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Yurt dışı sunucuları için konuşursak; ülke olarak yurt dışı çıkışlarımızın hızı ne durumda? Etkisi hissedilir derecede yavaşlığa sebebiyet veriyor mu?

Fiziksel sunucu alırsam CPanel kullanmayı düşünmüyorum. Ücretsiz panellerden yararlanacağım, Vesta gibi. Şu anda kullanıyorum ve çok memnunum, taşıma konusunda da kolaylık olacaktır.

70/80 adet Wordpress tabanlı, düşük hitli siteyi barındırabilecek bir VDS'in özellikleri ne olmalıdır? İyi bir VDS demek için ne gerekir?

wmaraci
reklam

HostingALL HostingALL www.hostingall.net Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Tasarım, Web Barındırma
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 18 / 32
  • Ticaret 21, (%100)
Merhaba @thesnakesabo konuyla ilgili PM gönderilmiştir.

SukruAK SukruAK akwebhostingi.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Veri merkezi Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)

thesnakesabo adlı üyeden alıntı

Şükrü Bey, ilginiz ve açıklamalı cevabınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Yurt dışı sunucuları için konuşursak; ülke olarak yurt dışı çıkışlarımızın hızı ne durumda? Etkisi hissedilir derecede yavaşlığa sebebiyet veriyor mu?

Fiziksel sunucu alırsam CPanel kullanmayı düşünmüyorum. Ücretsiz panellerden yararlanacağım, Vesta gibi. Şu anda kullanıyorum ve çok memnunum, taşıma konusunda da kolaylık olacaktır.

70/80 adet Wordpress tabanlı, düşük hitli siteyi barındırabilecek bir VDS'in özellikleri ne olmalıdır? İyi bir VDS demek için ne gerekir?

Merhaba

ben teşekkür ederim.

Hız bağlamında genel olarak sadece o tarafa bağlamak sağlıklı bir düşünce olmaz zira performansı TR ye göre daha iyi olabilecek sunucularda olabiliyor. Ancak genellemeye baktığımızda TR farkı her zaman için ortadadır.

Panel noktasında ise Vesta panel kullanmadığımız için yorum yapamayacağım. Ancak Cpanel ve litespeed ile 70 / 80 Adet sitenizi http://www.akwebhostingi.com/hosting/vps-vds-sunucu.html VDS-2 ya da VDS-3 Paketlerinde sorunsuz şekilde barındırabilirsiniz.

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
50 tane fazla kaynak ihtiyacı olmayan siteniz varsa reseller a yönelin derim, çok kaynak tüketen bir veya birkaç siteniz için vps mantıklı olur. İnode demişsiniz ama vps olması inode için çözüm değil aklınızda olsun. Adam akıllı bir reseller a yönelirseniz her bir siteniz için ortalama %25 civarı cpu, 512 mb civarı ram limitiniz olur hem de inode avantajınız.

wmaraci
wmaraci

thesnakesabo thesnakesabo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Sayın creed74, maalesef kaynak tüketimlerim az değil, nihayetinde Wordpress tabanlı bazıları büyük boyutlu siteler. Trafiği çok olmasa da anlık CPU ve RAM tüketimleri yüksek olabilecek siteler var elimde. Bu sebeple paylaşımlı hosting ve reseller'ın başarılı olacağını düşünmüyorum, ki orta-üst kalitede resellerlarda birkaç en ağır sitemi test ettim, memnun kalmadım. TR lokasyonlu iyi bir SSD VDS üstünde gayet iyi sonuçlar aldım. Yüksek kaliteli paylaşımlı hostinglerin/reseller'ların da kaliteli olanlarında ya sınırlamalar fazla ya da fiyatları yüksek.

Bu sebeple SSD olmak şartı ile VDS veya dedicated makine kiralayacağım.

Bu arada Digital Ocean'daki 5$'lık paketimi 20$'lık pakete yükselttim, sonuç: hayal kırıklığı. Siteler hızlı yüklense de, ilk bekleme süreleri oldukça uzun. Bu neden böyle bilmiyorum. Digital Ocean benim için bitmiştir :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al