wmaraci reklam

İçerik linkini değişince gelen hit kaybı

16 Mesajlar 1.297 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
0sozdunyasi0

Eğer eski url linkini biliyorsanız, bu(https://tr.wordpress.org/plugins/redirection/) eklentiyi yükleyerek eski linki yeni linke yönlendirin. Aksi takdirde sürekli 404 hatası alacaksınız ve sitenizi genel manada etkilemeye devam edecek bu hata. Yönlendirme ile kaybolan hitlerinizin bir kısmını da geri alma şansı elde edersiniz.
LocalSeo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

0sozdunyasi0 0sozdunyasi0 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad S** Q**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Hit almış yazıların URL yapısını değiştirmek intihardır hocam. Ama şöyle yapabilirdiniz. URL yönlendirme eklentisi kurup eski linki yeni linke yönlendirebilirdiniz.

Eğer ki bir yazı çok az hit almışsa o yazıyla ilgili url yapısını değiştirmeniz büyük bir kayba yol açmaz. Ama özellikle belli bir seviyede hit toplamış, görüntüleme almış ve üzerinden de uzun bir süre geçmiş yazınız varsa URL yapısını kesinlikle değiştirmemelisiniz.

Hocam bi de yeni linklerin hit alması normalde kaç ay sürer?SEO testi yaptım.Galiba değişim yaptığım linklerin backlinkleri silinmiş.Bunun da etkisi olabilir mi?

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kimlik Onayı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)

0sozdunyasi0 adlı üyeden alıntı

Be yazık ki eski linkler arama motorlarından kaldırılmış...Yani iş işten geçmiş...

0sozdunyasi0 adlı üyeden alıntı

Linkte seo'ya uygun olmayan alt karakter olduğu için değiştirdim.Bu değişim hit ve kazanç kaybına neden oldu.

Alt link kullanıp ta çok zor kelimelerde ilk sırada olan siteler gördüm. Bazı maddeler tek başına kıstas değil. Bir yerde bulunuyorsanız teknik değişim yapmadan önce her şeyi hazırlamak gerekli. İçerik kolay ama teknik konudan kaynaklı sorunlar can sıkar. Geçmiş olsun.

• Üyelik 21.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad S** Q**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

0sozdunyasi0

Eğer eski url linkini biliyorsanız, bu(https://tr.wordpress.org/plugins/redirection/) eklentiyi yükleyerek eski linki yeni linke yönlendirin. Aksi takdirde sürekli 404 hatası alacaksınız ve sitenizi genel manada etkilemeye devam edecek bu hata. Yönlendirme ile kaybolan hitlerinizin bir kısmını da geri alma şansı elde edersiniz.

Hocam Site blogger tabanlı ve artık eski linklerin indeksi silinmiş yeni linkler ise indekslenmiş

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
0sozdunyasi0

Yazı linkini atar mısın özelden hocam?

• Üyelik 21.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad S** Q**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

LocalSeo adlı üyeden alıntı

Alt link kullanıp ta çok zor kelimelerde ilk sırada olan siteler gördüm. Bazı maddeler tek başına kıstas değil. Bir yerde bulunuyorsanız teknik değişim yapmadan önce her şeyi hazırlamak gerekli. İçerik kolay ama teknik konudan kaynaklı sorunlar can sıkar. Geçmiş olsun.

Evet hocam doğru.Bunu Ben de yeni fark ettim.Siralamadaki zirveyi gerçekten kaliteli backlink almış otoriter siteler tutmuş.Bu tür haber sitelerinin içeriklerinin yaridan fazlası kopya içerik.Yani özgün içerik hikaye.Ozgun içerikle küçük rakiplerini,seninle aynı seviyede olanları geçebilirsin ama büyükleri asla.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al