wmaraci reklam

İlerlemeli resim galerisi oluştuma hk.

4 Mesajlar 364 Okunma
wmaraci reklam

akmova akmova WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Beden Eğitimi Öğretmeni
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1028
  • Beğeniler 392 / 289
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Yerel bir tanıtım sitemiz var. Sitemizde yer alan bazı konularda fotoğraflar yer almakta. Bazen bu fotoğrafların sayısı 10-15'i bulabilmekte.

Sayfa tıklanması açısından her fotoğrafın ayrı bir sayfalama le gösterilmesi her fotoğraf için en az 1 tık demek bunun farkındayız. Yani 10 fotoğrafın tamamına bakacak olan bir kişi için minumum 10 tıklama alacağız. Bu tıklanma açısında güzel ancak site ziyaretçilerini rahatsız edecek bir durum mudur sizce?

Ben şahsen o tarz ilerlemeli fotoğraf galerilerinden haz almıyorum ve bir süre sonra siteyi takipten vazgeçiyorum. Özellikle bizim gibi yerel ve belirli bir kitleye hitap eden siteler için bu tarz ilerlemeli fotoğraf galerisi oluşturmak mı yoksa tek sayfada tüm fotoğrafları yayınlamak mı iyidir? Tıklanma sayısından ziyade ziyaretçi gözünden bakarsanız sizce hangisi daha uygun olur bu konuda fikrinizi almak istiyorum ona göre düzenleme yapacağız.

Örnek olması açısından konu ve fotoğraf galerisi şu şekilde (Şuan tek yazıda tüm fotoğraflar görüntülenmekte): http://karasulu.com/maden-deresi-fotograflari/

Personal Trainer Cem Öncü / www.cemoncu.com
wmaraci
reklam

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Ben açıkçası güzel bir 'ilerlemeli galeri eklentisi' bulamadım ama olsa kullanmayı düşünüyorum. Burada önemli olan şu bence. Galerinin ilgi çekici olması ve en önemlisi de site hızı. Yani bir resimden diğer bir resime geçerken 5 saniye bekliyorsa kullanıcı, evet, siteden çıkar gider. Ama hızlıysa bence bir sorun olmayacaktır kullanıcı açısından.

Elbette bu galerinin tasarımı da önemli, mobil versiyonunun tasarımı da önemli.

Bu arada fotoğraflar çok güzel, beğendim, fotoğraf makinemi alıp, gelip, fotoğraf çekesim geldi :)

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

akmova akmova WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Beden Eğitimi Öğretmeni
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1028
  • Beğeniler 392 / 289
  • Ticaret 10, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Ben açıkçası güzel bir 'ilerlemeli galeri eklentisi' bulamadım ama olsa kullanmayı düşünüyorum. Burada önemli olan şu bence. Galerinin ilgi çekici olması ve en önemlisi de site hızı. Yani bir resimden diğer bir resime geçerken 5 saniye bekliyorsa kullanıcı, evet, siteden çıkar gider. Ama hızlıysa bence bir sorun olmayacaktır kullanıcı açısından.

Elbette bu galerinin tasarımı da önemli, mobil versiyonunun tasarımı da önemli.

Bu arada fotoğraflar çok güzel, beğendim, fotoğraf makinemi alıp, gelip, fotoğraf çekesim geldi :)

Yorumunuz için teşekkürler buyurun gelin daha güzel fotoğraflar çıkaracağınıza eminiz :)

Yorumunuza istinaden sizce bizim sitenin hızı nasıl yani bahsettiğiniz gibi bir galeri sistemimi kurmalıyız yoksa böyle iyi mi ? :)

Personal Trainer Cem Öncü / www.cemoncu.com

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

akmova adlı üyeden alıntı

Yorumunuz için teşekkürler buyurun gelin daha güzel fotoğraflar çıkaracağınıza eminiz :)

Yorumunuza istinaden sizce bizim sitenin hızı nasıl yani bahsettiğiniz gibi bir galeri sistemimi kurmalıyız yoksa böyle iyi mi ? :)

Teklif için teşekkürler :)

Sitenin hızı gayet iyi ama eklenti ne kadar iyi olacak, ne kadar yavaşlatacak siteyi vs. vs. Deneyip görmek gerekir diye düşünüyorum.
akmova

kişi bu mesajı beğendi.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al