wmaraci reklam
lidertakipci

İncir ile ilgili kafamı kurcalayan bir durum.

33 Mesajlar 3.386 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
İncir zaten KDV'yi size ödetiyor, üstüne komisyon veriyor, aylık belirli bir satış limitini geçemezsen aylık aidat alıyor, bir de başlangıç kurulum ücreti alıyor. Yani herşey aslında mağaza sahibinin sırtına yükleniyor. O yüzden öyle hilelere başvuracağını sanmam. KDV'yi size ödetip %20 komisyon verdiği zaman adamların tek çıktısı %2 oluyor. %2'lik bir miktar için böyle birşey yapmaz.
Ama mağaza çok aktif değilse, satış sınırını geçemeyecek durumdaysa aidat almak için siparişleri başka mağazaya yönlendiriyor olabilir.

Biraz mantıksız geliyor durum ama hile yapıyor da olabilirler.

Bir de incir o kadar da popüler değil ve sanki gizli kapılar ardında çalışıyorlar. Referans istiyor, çoğu yerde reklamı falan yok, bahsettikleri adreste incir holding diye bir bina da yok (gösterdikleri resimdeki gibi değil).

wmaraci
reklam

fatihclkl fatihclkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 162 / 43
  • Ticaret 8, (%100)
E-ticaret sitelerinde öyle kolay müşteri yakalayamıyorsun.Bu işlerle uğraşan bir tanıdığım küçük bir bilgi vermişti.Eğer 10 kişi bir ürünü görüntülüyorsa 1 kişinin alması gayet normaldir. Büyük e-ticaret firmaları gibi bir anda e-ticaret pazarına giremiyosun. Bunun nedeni bir çok etken var.Kendimden örnek vereyim.E-Ticaret firmasından alışveriş yapıorum ödeme kısmına geldim ve kartta limit olmadığını öğrendim ve ya taksit yapmıyor.bu yüzden alışverişten vazgeçiyorum.Dahada sıralanabilir.Ama büyük yatırım alan bir firmanın o tarz bir durum oluşturacağı mantıksız geliyor bana .

caglarESEN caglarESEN www.ikiyek.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sigortacı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad Ç** E**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 62 / 61
  • Ticaret 1, (%100)
artık saadet zinciri olmuş bu iş

www.ikiyek.com

fullvizyon fullvizyon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Meslek Bilişim - Kurumsal Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 56 / 27
  • Ticaret 8, (%100)
Konu başlığı dikkatimi çekti okudum, bir müşterimiz incir konseptli başka firma ile çalışıyor geçenlerde konuştuk nasıl satış oluyormu diye sorduğumda '' sepete atıyorlar sepete gidiyorlar ama alım satım yok '' demişti, ister istemez insan şimdi sorguluyor ne iş diye ...?

Sektörde Çeyrek Yüzyıla 10 Yıl Kaldı ; Fullvizyon.Net
wmaraci
wmaraci

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
incir!in kendi siteleri varmı bilmiyorum.. just and fast diye bir sistem var dı kendi domainleri de vardı hatta aynı isimle telefonla siparişte kendi sitelerinden gönderiyorlardı... incir yıllık ödeme yapmamak için ne kadar satış yapmak gerekiyordu ortalama kategoriden?

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda

dmdnz dmdnz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelance Öğrencilik ve Danş.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 12 / 36
  • Ticaret 0, (%0)
Firma gömülecekse hep beraber gömeriz, ama milyon dolarlar yatırım alan firma 3-5 ürün daha fazla kar etmek için öyle bir risk almaz. Firmanın hedefi belli zaten, onlar isterler ki türkiyedeki herkes e-ticaret yapsın, herkes inciri benimsesin.

• Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
incir bedava site açtım ..bugün ilk sayfanın yanında '' Bilgisayarda avantajlı fiyatlar '' bannerı var. Tıklayınca başka bir incir sitesine yönleniyor ... site alexa TR de 7000 ve googlede 55900 indexi var. olacak şey değil who.is sorgulama kapalı . incir yöneticilerinden birine mi ait acaba ve böyle siteler varmıdır acaba merak etmiyor değilim

enucuzmagaza.biz
shop.flptr.com
Trendium.Moda

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Her halt olabilir bilemezsin, gizli kapaklı bir firma gerçi daha firma olup olmadığı da belli değil. Ayrıca bazılarının düşündüğü kadar büyük değiller yani öyle milyon dolar yatırım falan hikaye onlar öyle birşey yok. hatta belki sahipleri burada üyeliği olan biri bile olabilir bence.

Ek olarak bu durumu bir de şu açıdan düşünün mesala bana öyle bir site denk geldiğinde direk o siteyi terk ediyorum ve bir daha girmiyorum. Daha kendi ödeme sistemi olmayan bir web sitesinden niye sipariş vereyim ki, öteki site çok mu güvenli de ödemeyi onların sayfasından yapayım.

Mearth Mearth WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek eTicaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
İncirde hiçbir sıkıntı yok arkadaşlar öyle bir şey yapacak kadar küçük bir firma değil. İnanmayanlar olarak yakında tv'de görünce ne yapacaksınız? :)

• Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

Mearth adlı üyeden alıntı

İncirde hiçbir sıkıntı yok arkadaşlar öyle bir şey yapacak kadar küçük bir firma değil. İnanmayanlar olarak yakında tv'de görünce ne yapacaksınız? :)

arkadaşım siten varsa sağ banneraki '' Bilgisayardaki avantajlı fiyatlar '' yazan Asus notebook görseli olan yeri tıklarsan yada imleci gösterirsen farklı incir sitesinine yönlendiğini görebilirsin

enucuzmagaza.biz
shop.flptr.com
Trendium.Moda
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al