wmaraci reklam

İngilizce icerikli site icin tavsiye

10 Mesajlar 991 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SamSmith SamSmith WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba aslinda tavsiyelerinizi hangi konuda site acmaliyim tarzinda birsey icin istemiyorun tamamem farkli bir durum.
Yurtdisinda yasayan arkadasim 6 ayligina Turkiye de kalacak bu sürec icerisinde acacagim ingilizce siteler icin her türlü icerik yazabilecegini söyledi ama sadece 6 ayi var. Esas sorum su; tamam siteleri actim belki bir kac site bile acabilirim ve 5-6 ay arkadas destek oldu, yazdik fakat daha sonra bu sitelerin guncel kalmasi icin icerik yazmaya devam etmem gerekiyor. Tek basima kalacagim ve ingilizcem de pek yeterli olmayacak icerik yazmak icin. Bu durumda tek cözüm sürekli icerik satin almam mi gerekecek? ya da siteler oturunca daha az icerik eklemem yeterli olacak mi?
Yani yazar arkadas gittikten sonra nasil bir yol izlemeliyim? Tesekkurler simdiden tavsiyeleriniz icin.

Her türlü İngilizce icerik icin pm ile ulasabilirsiniz.
wmaraci
reklam

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Siteler oturdukca yukseltebilmek icin daha cok icerik eklemeniz gerrkir. Mesela gunde bir iken iki olmali. Siranizi kaybetmemek icin ise en fazla bir gun dusebilirsiniz. Mesela gunder birden iki gunde bir gibi.

Rakun Rakun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 2, (%100)
Dostum ingilizce site olayı sanıldığı kadar kolay değil. Her gün yabancı içerik eklemek aşırı zor. Benim scarybest.com adlı bana göre mükemmel domainli bir sitem var. İçerisinde baya uzun yazılar var. Hatta bu siteyi yükseltmek adına akorgezegeni.com sitemi de paravan olarak kullanıyorum. Fakat sitenin hala organik hiti "0" Bazen 1,2 kişi paravan olarak kullandığım site üzerinden scarybest'e yönleniyor.

Kısaca yabancı siteden para kazanmak sanıldığı kadar kolay değil. Fakat organik hit alırsan iyi para kazanırsın. Akorgezegeni tbm: 10, 15 kuruşken scarybest tbm:2 tl. Bunu yaşadığım için söylüyorum. Şöyle anlatayım: Akorgezegeni siteme ortalama 400 450 kişi giriyor bunların ortalama 20 25 kişisi yurtdışı oluyor. Bu sitem üzerinden yönlendirdiğim yurtdışı hitlerden biri scarybest sitesinde 1 reklama tıkladı 1 kere ve 2tl aldım 1 tıklamadan. Fakat eğer türkiye üzerinden kişi tıkalsaydı reklam 10 15 kuruş verecekti yani çöp olacaktı.

700 800 hitlerde günlük 4 tlyi görüyordum. 20 reklam tıklaması oluyordu. Amp ye geçtikten sonra site hiti yarıya düştü adsense ise 0a yakın veriyor şu an. O yüzden şu an tek düşündüğüm paravan olarak kullandığım site üzerinden gelen yabancı ülke hitlerini scarybest e yönlendirebilmek çünkü 1 2 kişi tıklasa zaten yukarıdaki 20 reklam tıklamasına eşdeğer oluyor.

Son olarak arkadaşlar amp pişmanlıktır. Kesinlike geçmeyin. :) Ayrıca ingilizce siteden organik hit almak bana göre çok çok zor.

oBen oBen Kelimelerin Gücü Adına.. Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 662
  • Beğeniler 29 / 215
  • Ticaret 16, (%100)
sen böyle söyleyince bende bir tıklayım dedim reklamına. umarım biz tıklayınca da 2 tl geliyordur sana Rakun ;)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaslar site kategorisi, ingilizce sitelerin zorulugu, tbm oranlari gibi konularda derin arastirmalar yaptim. Benim sorum tamamen farkli. İcerik ekleme sürecini nasil devam ettirebilirim bir fikir almak istemistim :)

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
6 ay içerisinde ufak ufak gelir getirmeye başlar zaten. gidip haber magazin vs gibi sürekli güncellik gerektirecek alanlardan uzak durursan bunun yerine gidip daha niche alanlara yönelirsen hem sürekli güncel tutmana gerek kalmaz hemde gelen para ile güncelliğini sağlayabilirsin

murro murro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
6 ayın sonunda da rica et haftada 1 tane yazı yazıversin arkadaşın.

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)

Stores adlı üyeden alıntı

6 ay içerisinde ufak ufak gelir getirmeye başlar zaten. gidip haber magazin vs gibi sürekli güncellik gerektirecek alanlardan uzak durursan bunun yerine gidip daha niche alanlara yönelirsen hem sürekli güncel tutmana gerek kalmaz hemde gelen para ile güncelliğini sağlayabilirsin

Haklisin kardesim niche siteler daha mantikli bu durumda benim icin. Cunku daha sonra icerik ekleme konusunda ya harcama yapmam lazim ya da yazamam öyle kalir...

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
İlk 6 ay düzenli içerik girdikten sonra eğer bu işten gelir elde ederseniz ingilizce makale satın alırsınız hocam haftada bir makale girdikten sonra güncelliğini korursunuz sitenizin. Site kategorisi de önemli. Bazı kategorilerde zaman geçtikçe eski yazılar okunmazken bazı kategorilerde ki yazılar en az 3 4 yıl boyunca ziyaretçi çekiyor. Şimdiden başarılar.

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
türkiyede türkçe içerik 80 milyona hitap ediyo ve ona göre rekabeti var ingilizce sitede 2 milyar kişiye hitap ediyo ve ona göre rekabeti var.yani türkçeden yaptığınızdan 30 kat daha fazla uğraşmanız lazım.bunu göze alıyosanız devam edin getiriside ona göre olucaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al