wmaraci reklam

İngilizce Site Kurmanın Zorlukları Nelerdir?

6 Mesajlar 554 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

otto8823 otto8823 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 52 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
yabanci dil kullanımından bahsetmiyorum zorluk derken. adsense türkiye'den para kazanmak epey zor görünüyor malumunuz. gerçi ben bir tane türkçe site kurdum onun da hiti fazla değildi ama çaba sarfetsem de bu tıklama başına 3-4 kuruşlarla hobimi mesleğe çevirmem mümkün görünmüyor.

ingilizcem var bir site kurayım desem aklıma gelen ilk zorluk kendi alanında türkçe mesela 50 rakibin varsa ingilizcede en az 500 olur. şimdi malumunuz google'da üst sıralarda olmadıktan sonra da ziyaretçi çekme şansı yok. seo çalışması yapılsa bile herkes yapmıyor mu bu çalışmaları?

genel manada ingilizce site kurmak türkçe siteden şu an için kazanç manasında daha mantıklı mı? yoksa bu sefer de rakip vs. sebebi ile zorluk arttığından aslında değişen bir şey olmuyor mu? sonuç olarak her zaman daha zoru başarmak doğal olarak daha kazançlıdır.

wmaraci
reklam

veilside55 veilside55 instagram/top10giyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad V** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 37 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
Adsense olayını bilmiyorum ama benim TR de iki tane affiliate marketing amaçlı kurduğum site vardı. Ülkemizdeki insanların internetten alışveriş istatistiklerine ve komisyon usulü çalışan firmaların azlığına baktığımda global anlamda bir site kurup en azından büyük denizde boğulayim diyerek bir site kurdum. Henüz 3. ayımdayım. Biraz daha zamanım var. Ama senin sorun için şöyle söyleyebilirim, kullanacağın içeriği bilmemekle beraber, içeriğin özgün ve gerçekten belirli bir kesime hitap ediyorsa dünyada ingilizce bilen insanların sayısını düşündüğümüzde TR den daha mantıklı gibi gözüküyor bu iş. Ama ingilizce olarak SEO çalışmaları, backlink veya paravan siteler, reklam faaliyetleri ve diğer site çalışmaları ne kadar zorlar bilmiyorum. Türkçede 50, ingilizcede 500 rakibim olur demişsin ama amerika,ingiltere,avrupa ve rusyada yaşayanların araştırma, alışveriş, okuma ve senin içeriğine etki edecek diğer alışkanlıkları pozitif anlamda daha farklı. Ben denemeye değer diye düşünüyorum.
otto8823

kişi bu mesajı beğendi.

instagram/butarzharika
web/butarzharika.com

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
kısa vadede bişe bekleme çok güzel bir tema yap bu 2 yıl buraya makele yaz güzel okunabilir ve sosyal medyayla destekle sonra güzel paralar kazanırsın ama.

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
***'da birinin bu konuda epey uzun süren denemesi vardı. İngilizce Türkçe ve Almanca siteler açıyor hepsine tamamen aynı çalışmaları yapıyor. 6 ay ve 1 yıllık süreçlerde ziyaretçi sayısı olarak Türkçe site 10x ingilizce site 6x almanca site 2x gibi bir ziyaretçi ortalaması yakalarken kazanç olarak ingilizce site 10x türkçe site 4x almanca site 2x gibi bir ortalamada kalıyor.

yani

Türkçe Ziyaretçi 10x kazanç 4x
İngiliz Ziyaretçi 6x kazanç 10x

ebob ekok içler dışlar türev integral yaparsan aynı ziyaretçi ile ingilizce siteden x4 kat para kazanmak mümkün. Veya hedeflediğin parayı ingilizce siteden 1/4 ziyaretçi ile kazanmak mümkün.

Az ziyaretçi ile çok para sunucu yüklerinin de az olması demek ve ek bir gideri azaltıyor bir de onun kazancı var

Amma velakin, türkçe içerik bile üretmek zor gelirken ingilizce kaliteli içerik üretmek nasıl olacak orası zor.
otto8823

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

veilside55 adlı üyeden alıntı

Adsense olayını bilmiyorum ama benim TR de iki tane affiliate marketing amaçlı kurduğum site vardı. Ülkemizdeki insanların internetten alışveriş istatistiklerine ve komisyon usulü çalışan firmaların azlığına baktığımda global anlamda bir site kurup en azından büyük denizde boğulayim diyerek bir site kurdum. Henüz 3. ayımdayım. Biraz daha zamanım var. Ama senin sorun için şöyle söyleyebilirim, kullanacağın içeriği bilmemekle beraber, içeriğin özgün ve gerçekten belirli bir kesime hitap ediyorsa dünyada ingilizce bilen insanların sayısını düşündüğümüzde TR den daha mantıklı gibi gözüküyor bu iş. Ama ingilizce olarak SEO çalışmaları, backlink veya paravan siteler, reklam faaliyetleri ve diğer site çalışmaları ne kadar zorlar bilmiyorum. Türkçede 50, ingilizcede 500 rakibim olur demişsin ama amerika,ingiltere,avrupa ve rusyada yaşayanların araştırma, alışveriş, okuma ve senin içeriğine etki edecek diğer alışkanlıkları pozitif anlamda daha farklı. Ben denemeye değer diye düşünüyorum.

Hocam ilk 3 ay sonrasında sitenin durumu nedir, beklentilerinin altında mı üzerinde mi yoksa beklentilerde olduğu gibi mi gidiyor

veilside55 veilside55 instagram/top10giyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad V** G**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 37 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
ferzileyto satış ortaklığı yaptığım siteler amazon, aliexpress ve sıradışı ürünlerde ismi çok duyulmuş iki site daha. O yüzden google sıralaması konusunda şu an onlarla yarışmam mümkün değil. İstediğim ürün adetine ulaştığımda facebook reklamları yapmaya başlıcam. Sitemde çok basit bir üyelik sistemi olduğu için ( sadece ziyaretçilerin ürün kaydedip o ürünlere sonradan kolay ulaşmalarını sağlamak için ) reklamlar sayesinde hem facebook sayfama hemde sitedeki üyelik sistemine ziyaretçi kazanmayı planlıyorum. Şu anlık herhangi bir gelişme yok. Ama az yada çok birşeyler olacağını düşünüyorum reklamlar sayesinde. Siteye ve ürünlere güveniyorum açıkçası.

instagram/butarzharika
web/butarzharika.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al