wmaraci reklam

İnstagram siteyi kapat diye mail attı.

21 Mesajlar 2.802 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

odyolog odyolog İnstagram Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Odyolog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 88 / 47
  • Ticaret 22, (%100)
Arkadaşlar merhaba, bir sitem var instagram takipçi beğenisi sattığım öyle ilk sayfalarda falanda değilim fakat az önce bana böyle bir mail geldi.

To Whom It May Concern,

We are writing concerning your registration and use of the domain name instagram****marketi.com, which contains the Instagram trademark.

You are undoubtedly familiar with Instagram and its worldwide renown in providing photo sharing and editing services and related products and services through a number of channels, including through its mobile application software and its website available at Instagram.com. Instagram is a global leader in photography software for mobile devices, with over 700 million registered users. These users have uploaded more than 1 billion photos for editing and sharing with others either directly or through their social media networks. Due to Instagram’s exponential growth and immense popularity, the Instagram brand, is frequently, if not daily, referenced in the media and pop culture. Its fame entitles it to broad legal protection.

Instagram owns exclusive rights to the INSTAGRAM trademark, including rights secured through common law use and multiple registrations globally.

We have recently discovered that you registered the domain name instagram****marketi.com, which fully incorporates the famous INSTAGRAM mark or a variation of the INSTAGRAM mark. The fact that instagram****imarketi.com is a different spelling from INSTAGRAM does not mean your activity is lawful. Your registration and use of instagram****marketi.com cause consumer confusion as to affiliation with or sponsorship by Instagram, dilute the distinctiveness of its INSTAGRAM mark, or otherwise tarnish the mark. Accordingly, in addition to civil actions, Instagram and its parent, Facebook Inc., have filed numerous proceedings pursuant to ICANN’S Uniform Domain-Name Dispute-Resolution Policy (http://www.icann.org/en/help/dndr/udrp) to secure the transfer of infringing domain names.

Your activities are unlawful and constitute unfair competition, intentional trademark infringement, trademark dilution, false designation of origin and/or cybersquatting, which provide for serious penalties. Accordingly, we demand that you immediately:

1. Cease using instagram*****marketi.com and disable any content on the site available at that address;

2. Agree to not, offer to sell, or transfer the domain name to any third party; and

3. Forever cease the unlawful activity operated under your website.

Please confirm in writing that you will agree to comply with this demand in the next ten (10) days. If we do not receive a confirmation that you have complied with this demand, we will have no other choice but to pursue all available remedies against you.

Sincerely,

Legal Dept. Instagram, Inc.

İlgili makama,

Instagram ticari markasını içeren alan adı instagram****marketi.com'u kaydetme ve kullanma ile ilgili yazıyoruz.

Şüphesiz, Instagram.com'daki mobil uygulama yazılımı ve web sitesi aracılığıyla da dahil olmak üzere, bir dizi kanal aracılığıyla Instagram ve dünya çapındaki fotoğraf paylaşımı, düzenleme hizmetleri ve ilgili ürünler ve hizmetler konusunda tanınmışsınızdır. Instagram, 700 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısıyla mobil cihazlar için fotoğraf yazılımında küresel bir liderdir. Bu kullanıcılar, düzenleme veya doğrudan ya da sosyal medya ağları aracılığıyla başkalarıyla paylaşmak için 1 milyondan fazla fotoğraf yükledi. Instagram'ın üssel büyümesi ve muazzam popülaritesi nedeniyle Instagram markası, günlük olmasa da sıklıkla medyada ve pop kültüründe atıfta bulunur. Şöhreti onu geniş kapsamlı hukuki korumaya hak kazanır.

Instagram, genel hukuk kullanımı ile güvence altındaki haklar ve küresel olarak çoklu kayıtlar da dahil olmak üzere INSTAGRAM markasına münhasır haklara sahiptir.

Yakın zamanda ünlü INSTAGRAM markasını veya INSTAGRAM markasının bir varyasyonunu içeren instagram****marketi.com alan adını kaydettiğinizi keşfettik. Instagram****marketi.com'un INSTAGRAM'dan farklı bir yazım olması, etkinliğinizin meşru olduğu anlamına gelmez. Instagram*****marketi.com'u kayıt etmeniz ve kullanmanız, Instagram'ın üyeliği veya sponsorluğu nedeniyle tüketici kafa karışıklığına, INSTAGRAM işaretinin ayırt edici özelliğini sulandırmaya veya işareti zedelemenize neden olur. Buna göre, Instagram ve onun ebeveyni Facebook Inc., sivil eylemler yanında ICANN'ın Tekdüzen Alan Adı Uyuşmazlıklarının Çözümü Politikasına (http://www.icann.org/en/help/dndr/udrp) uygun olarak çok sayıda dava açtı. ) Hak ihlalinde bulunan alan adlarının transferini güvence altına alıyor.

Faaliyetleriniz hukuka aykırıdır ve haksız rekabet, kasıtlı ticari marka ihlali, ticari marka sulandırması, menşe sahte tayin ve / veya cybersquatting, ciddi cezalar önermektedir. Buna göre, hemen sizden talep ediyoruz:

1. Instagram****marketi.com'u kullanmayı bırakın ve sitedeki mevcut herhangi bir içeriği söz konusu adresten devre dışı bırakın;

2. Alan adını herhangi bir üçüncü şahsa ihbar etmemeyi, satmamayı veya vermeyi kabul et; ve

3. Web sitenizde işletilen yasadışı faaliyeti sonsuza dek durdurun.

Lütfen önümüzdeki on (10) gün içinde bu talebi yerine getirmeyi kabul edeceğinizi yazılı olarak teyit edin. Bu talebe uyduğunuza dair bir onay almazsak, mevcut tüm çözümleri size karşı takip etmekten başka şansımız olmayacak.

İçtenlikle,

Hukuk Bölümü Instagram, Inc

Domain adını reklam vs yapıyorum sanmayın diye sansürlemeye çalıştım.

Mail enforcement@mm-instagram.com adresinden gelmiş whois'inde instagram tarafından kayıt edildiği yazıyor ne yapmalıyım? başka mail gelen var mı?

wmaraci
reklam

2000 2000 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek MT
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 18 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Fake domain gibi geldi.

• Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Odyolog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 88 / 47
  • Ticaret 22, (%100)
2000 bende başta öyle yaklaştım fakat mm-instagram.com'u whois yapınca instagram ile ilgili bilgiler yer alıyor.

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
takipteyim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Ben sanmıyorum tamam hadi diyelim böyle bir mail atmaya karar verdiler neden kendi domaini duruken böyle bir domain seçsinler. Mail adresi açmak çok mu zor. Aç bir tane mail ondan at mailleri sıkıntı kalmasın. Ama neden gidip de mm-instagram.com diye domain açsınlar ki

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

• Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Odyolog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 88 / 47
  • Ticaret 22, (%100)
bu baştaki mm mark monitör adlı şirkete aitmiş bu mm-instagram.com da mark monitörden kayıtlı . Bu mark monitör şirketi de firmaların markalarını falan mı ne koruyormuş *** da 2014-2015 de açılmış iki ayrı konu buldum onlara da instagram yüzünden mail gitmiş, çok kafam karışık valla sofu44

https://www.haberler.com/dunyaca-unlu-yazilim-sirketi-mark-monitor-artik-5215439-haberi/ burada şirketi tanıtıyor imaj zedelenmesine karşın falan çalışıyormuş

Scrite Scrite WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEM - İnbound Marketing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)
Öncelikle başımdan geçen olayı anlatayım özellikle son 2 yılda çoğu büyük şirket markasının geçtiği domainleri sıkı takibe aldı 2014 yılında microsoft ile ilgili domainim vardı mail geldi domaini kullanmaya devam ettim sonra icann ile dava açtılar tabi mail geliyor her gelişmede en sonunda domaini kitlediler ne transfer edebiliyordum nede ns vs değiştirebiliyordum.

Kısacası hak sahipliğini biraz uzun sürsede kanıtlayıp domaini boşa düşürüyorlar tabi eğer uğraşmak istersen mahkemede sonuçlanır.

Ben domaini silmiştim kilitlenince bir sıkıntı olmadı.

Kısacası domaini sileceksin adında instagram geçen domaini kullanamazsın.

Eğer silmezsen zaten onlar kilitlettirip dava açıyorlar sonrasında uzatırsan mahkemede sonuçlanır.
Berkan54 odyolog

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Odyolog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 88 / 47
  • Ticaret 22, (%100)
Scrite hiç uğraşmak istemiyorum hocam başım ağrımasın yeter, ns adreslerini boş düşürüp kullanılmaz hale getirsem yeterli olur mu?

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 359 / 372
  • Ticaret 26, (%100)

odyolog adlı üyeden alıntı

Scrite hiç uğraşmak istemiyorum hocam başım ağrımasın yeter, ns adreslerini boş düşürüp kullanılmaz hale getirsem yeterli olur mu?

Fake mail atabilen sistemler var, istersen cumhurbaşkanlığı adına bile o domain ve onlara ait mail adresleri ile mail atılabiliyor. Bu yüzden detaylıca araştırman lazım, ayrıca böyle saçma birşey olamaz. Rakiplerinizin yaptığı işler olabilir.
odyolog

kişi bu mesajı beğendi.

Scrite Scrite WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEM - İnbound Marketing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)

odyolog adlı üyeden alıntı

Hangi domain firmasını kullanıyorsun bilmiyorum ben godaddy panelde direk domaini silip boşa düşürmüştüm komple başımdan atmak için.

Ns adreslerini boş hale getirsen bile sonuçta o domain senin adına (veya verdiğin kredi kartına) tescillenmiş hangi firmayı kullanıyorsan ticket aç domain silmek istiyorum de ya form verirler yada kendileri silerler.

Bana kalırsa zaten kullanamayacaksın domaini silip boşa düşür hiçbir sorumluluğun kalmaz.

opencartim
Kimmiş bu cumhurbaşkanlığı adına mail atabilen danışmanı filanmı :) Bilginiz olmadığı konularda insanları yanlış yönlendirmeyin varsa bir tecrübeniz yol gösterirsiniz yoksa yazmazsınız olur biter.
Fake mail atabilen sistemler var, istersen cumhurbaşkanlığı adına bile o domain ve onlara ait mail adresleri ile mail atılabiliyor. Bu yüzden detaylıca araştırman lazım, ayrıca böyle saçma birşey olamaz. Rakiplerinizin yaptığı işler olabilir.
odyolog MesuT

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al