freelance iş ilanları

intodns de gözüken hatalar

7 Mesajlar 1.219 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sifreler sifreler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 12 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
https://ibb.co/ndnXiy
https://ibb.co/cej3Oy

Şuanda mail fonksiyonu kullanılamıyor. Bu hatanın intodns de gözüken hatalardan kaynaklandığını üstüne basa basa söylüyorum fakat halen tam olarak anlatmak istediğiniz nedir , bu hatalar her müşterimizde oluyor gibisinden saçma sapan laflar ediliyor.

wmaraci
reklam

• Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 12 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Gönderdikleri komik bir mesaj daha :
WordPress üzerinden mail gönderimi ile ilgili bilgiyi ..... adresimiz üzerinden bulabilirsiniz.

Ben diyorum ki arabanın benzini bitmiş o yüzden çalışmıyor. Bu diyor ki arkadan ittir.Kapısından ittir.
Yok arkadaş... Bilgisizliğini saklamaya çalışmak böyle birşey oluyor işte.
Gereksiz laflar et. Sağdan kıvır soldan kıvır...

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Mail hatasından bahsetmeyin, algılamayabilirler.

Kırmızı ile akalalı olan yerler için ne yapmanız gerektiğini sorun, belki o zaman anlarlar.

Mail konusu genel bir kapsamdır nihayetinde. Robot gibi cevaplar için zemin oluşmasına izin vermiş olursunuz:)

• Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 12 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Ya boşversene Allah aşkına ya... Artık sinirden güldürüyorlar insanı.
Diyorum ki bak intodns de şu şu hatalar görünüyor. Bunlardan dolayı da mail fonksiyonu çalışmıyor diyorum. Hala bana wordpresste wp smtp mail eklentisinin nasıl yükleneceğine dair mesaj atmış ya. İşte destek birimi diyor ondan sonra da kendine. Ben herşeyin o intodns de görünen hatalardan kaynaklı olduğunu söylüyorum. Vatandaş ise diyorki şunu yükle bunu yükle. Ya arkadaş istediğini yükle. Temel sorunu halletmedikçe istersen en babasını yükle.

Al buyur işte bu görüntü CPanelden https://ibb.co/n2Dmty . Servis Dışı yazıyor. Mail fonksiyonu servis dışı şuanda.
Durum böyleyken bana diyorki wp smtp mail eklentisini yükle. Wordpress mail gönderme konusunu gönderiyor falan filan. Hey Allahım yaaaa ..... Ya karşısında acemi şapşal biri var zannediyor. Ya da cidden kendisinin birşey bildiği yok.

Benim dns ayarlamalarım da doğru olduğuna göre, bunların dns yapısında bir sıkıntı var diye düşünüyorum.

wmaraci
wmaraci

MuhammedArslan MuhammedArslan Msa Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 136 / 276
  • Ticaret 11, (%100)
Çogu hosting firmasi güvenlik gerekçesiyle phpmail fonksiyonunu devre dısı bırakıyor. Bu yüzden saf wordpress ile mail gönderememeniz çok normal, smtp ile göndermeniz gerekmekte. Bunun dısında resimlerdeki hatalar direk mail sunucusu ile alakalı değil, ns adreslerinizle alakalı. Aşagiya doğru inip mx adreslerinin geçerliliğini kontrol edebilirsiniz.
Son olarak mail sunucusu olarak hostinginizi kullanmak zorunda değilsiniz. Bütün mail işlevlerinizi ücretsiz olarak yandex'e devredebilirsiniz.
webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 12 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Dns sunucularında bir terslik olduğunun farkındayım zaten.
Sonuçta intodns den baktığımda NO GLUE yazıyor https://ibb.co/ndnXiy . NO GLUE yazan yerde hosting firmasının isminin yazması gerekiyor.
Mail sunucusu olarak hostingi kullanmak zorunda değilsin demiştin iyi de..
Sonuçta aldıkları hosting ücretinin içerisinde bu da var. Madem mail fonksiyonunu bilmem ne sebeple kullandırmıyorlar. O zaman hosting paketinin özelliğine de yazmasınlar. Hosting paketlerini işlevlerine göre değerlendirerek ücret ödüyoruz. En azından ben öyle yapıyorum.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Sunucuda koruma falan olabilir :)

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al