wmaraci reklam

Joomla local host sunucuya taşımak

6 Mesajlar 4.703 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ouztek ouztek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, Ben bir konuda takıldım şimdi (joomla) sitemi local host'ta hazırladım fakat bu (joomla ve DB) yani veritanımı nasıl sunucya taşırım neler yapmam gerekiyor, görsel videolu yada resimli olarak açıklama yapmanız mümkünmüdür yada adım, adım neler yapmam gerekiyor bunları öğrenmek istiyorum, şimdiden yardımlarınız için teşekkürler ve iyi çalışmalar dilerim...

Oğuz

wmaraci
reklam

Adil Adil Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 125
  • Ticaret 3, (%100)
Öncelikle bir local server programı edinmeniz lazım wamp serveri öneririm.
Programı kurup açtıktan sonra ieden localhost'a girin.Sol altta bir phpmyadmin olması gerekir oraya girip bir veri tabanı oluşturun.daha sonra bilgisayarım/c/wamp/www klasörüne girerek joomlayı buraya atıyoruz.Klasör adı veri tabanı adı olması gerekiyor.Daha sonra sitemize http://localhost/veritabanıadı/ şeklinde girerseniz kurulum ekranı karşınıza gelir sunucu adı localhosttur kullanıcı adı root ve şifreyi boş bırakın.

ouztek ouztek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Adil, Benim istediğim bu değil ben zaten o bahsettiğin local kurulumunu yaptım ve sitemi hazırladım şimdi bunu (hosting)e yani sunucuya nasıl taşıyacağım, bu konuda yardım istemiştim ben, Bu arada aklıma bir soru daha geldi onuda sormak isterim, Şimdi sizce (Joomla, Wordpress) gibi içerik yönetim sistemlerimi daha iyi yoksa (Coder)lik yani kod yazmak yani (C / C++ / C# / ASP / PHP) gibi bunlarmı daha iyi ?

İyi akşamlar herkese...

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

ouztek adlı üyeden alıntı

Merhaba Adil, Benim istediğim bu değil ben zaten o bahsettiğin local kurulumunu yaptım ve sitemi hazırladım şimdi bunu (hosting)e yani sunucuya nasıl taşıyacağım, bu konuda yardım istemiştim ben, Bu arada aklıma bir soru daha geldi onuda sormak isterim, Şimdi sizce (Joomla, Wordpress) gibi içerik yönetim sistemlerimi daha iyi yoksa (Coder)lik yani kod yazmak yani (C / C++ / C# / ASP / PHP) gibi bunlarmı daha iyi ?

İyi akşamlar herkese...

1. Soru:
Local'de hangi dili ve veritabanını kullandıysanız, hosting seçerkende buna dikkat edip, gerekli dosyaların ve veritabanının taşımasını yapmalısınız. Joomla php ve mysql veritabanını kullandığı için linux hosting almanızı öneririm.

Hosting aldıktan sonra yapmanız gereken ise:
1- Dosyaları public_html yani ana dizin içerisine atınız.
2- PhpMyAdmin kullanarak veritabanınızı taşıyınız.
3- Config.php yani veritabanı kullanıcı adı ve şifre ayarlarınızı yapınız.

2. Soru:
Kesinlikle PHP ile başlamınızı öneririm. Çünkü PHP ücretsiz ve açık kaynak bir dildir. Ayrıca internette bolca kaynağını, dersini bulabilirsiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

saidyavuz saidyavuz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek Primary school teacher
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 0 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
localhostta kurmayı başarmışsan normal hosta da kurabilirsin dosyalarını burakında dediği gibi public_html ye at yada belirlediğin bir subdomain klasörünün içerisine taşı eğer database yi joomla adminden alamıyorsan phpmyadmine gir ordan dışa aktar ve içeriye aktar var veri tabanını da o şekilde taşıyabilirsin zaten localhost ve online host arasındaki tek fark config.php deki host ayarlarının farklı olması ki onları da joomla kurulum panelinden de rahat bir şekilde değiştirebilirsin

cengzsen cengzsen GraphicDesigner Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 35 / 34
  • Ticaret 4, (%100)
Efsane konular2

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al