lostyazilim

Kafamı kurcalayan sorular

5 Mesajlar 606 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

blogagaci blogagaci Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek esnaf
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 413
  • Beğeniler 158 / 123
  • Ticaret 2, (%100)
Böyle bişey aklıma nerden geldi bilmiyorum ama merak ettim işte.
Gereksiz tıklama nedeniyle adsense banı alanlar mutlaka vardır. Peki ya hiç tanımadığımız bir adamın sitesine girip arka arka reklamlara biz tıklarsak bu adam ban alır mı? :D

Bunu cidden merak ediyorum.

Bir de film sitesi olanlar var. Sitenin en altında mutlaka telif hakkı bilmem ne falan filan yazısı mutlaka vardır zaten. Email aldıklarında hemen de kaldırıyorlar ekledikleri videoyu. Rekabet ortamı fazla olduğu için her sitede aynı videoyu bulmak mümkün. Ama diyelim ki yeni bir filmin videosunu atacaksınız rakiplerinizde sabırsızıkla bekliyor film çıksada atsak diye. Anahtar kelimeleri arama potansiyeli falan tavan yapmış googlede. Çıkınca herkes ekledi diyelim.
Siz çakma bir email alarak atıyorum telifihal@korsanhatti.com gibi. O standard gönderilmiş olan ihlal uyarısı maillerden birini de kopyalayarak rakiplerinize aynı maili siz atsanız nasıl olur?

Deneyen vardır belki de ne kadar işe yarar bilmiyorum :)

Onlar korkudan filmi silerken siz silmezsiniz arama potansiyeliyle gelecek olan tüm ziyaretçiyi de siz çekersiniz.

wmaraci
reklam

Saxlorn Saxlorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 53 / 40
  • Ticaret 0, (%0)

Bende merak ettim. :)

blogagaci blogagaci Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek esnaf
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 413
  • Beğeniler 158 / 123
  • Ticaret 2, (%100)
İki üç gün sonra wmaracındaki adsenseler kaldırılmışsa demek ki işe yarıyor. :)

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Şüpheli durumlar google tarafından incelenir ve değerlendirmeye alınır. Tek bir kişi yapıyorsa ya çoğul hit diye tıklama başı ücret düşer veya o IP adresinden gelen hitleri görmezden gelir. Google reklamlara gelişi güzel tıklayanı değil ilgiyle gelen ziyaretçiye göre adsense sahibine ödemeleri şekillendirir. Google ziyaretçinin reklam verenin sitesinde neler yaptığını iyice inceler hatta kayıt altına alır, zaten iyi bir takip yapılmasa idi google çoktan batmıştı. Kısacası adsense banlatmak öyle kolay bir iş değil.

Telif için yasal açıklıktan faydalansalar da evet bu tür siteler gelen telif bildirimlerinde çok dikkatlidir. Bir bildirimi dikkate almayan vatandaş aylık on binlerce hatta yüz binlerce ziyaretçisini kaybedecek kadar tecrübesiz veya umursamazsa o zaman bu sektörün nasıl işlediğini bilmiyordur. Geçenlerde Alev Deneylerini izleyecektim, sadece sinema çekimi versiyonu olmasına rağmen onlarca site filmin başlığının altına Telif hakklı bildirimi nedeniyle silinmiştir diyordu. Sadece bir sitede sağlam link buldum ki, onca site kaldırdıysa bu adam neyine güveniyor diye merak ettim :) Mail adresi buna göre yapılandırılırsa rakiplerin içeriklerini silmeye zorlayabilirsiniz, ama telif bildirimi her gün olan bir şey değildir, ufak ufak yapın yapacaksanız.
blogagaci

kişi bu mesajı beğendi.

no time for caution
wmaraci
wmaraci

kayseritempo kayseritempo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Adsense de kendimiz tıkladığımızdan ban yedik ancak öncesinde tıklayın derdik akrabalara eşe dosta hiç ban uyarısı olmadı kendi bilgisayarlarımızdn yapınca ban yemiştik. Diğer mail olayına gelince filmin zaten sitesi bellidir webmailde belli olur salak olmayan yemez zannımca

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al