wmaraci reklam

Kargo işlemlerinizi nasıl hallediyorsunuz? (Tartışma Konusu)

6 Mesajlar 713 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Senelerdir bir çok ticari aktivite gösterdikten sonra, yine fiziksel ürün üretimi ve sevkiyatı konusunda adım atmaya çalışıyorum.
Süreçte canımı sıkan ve bir türlü sistemi kafamda oturtamadığım bir kargo ve sevkiyat problemim mevcut.

Ben Ahşap, strafor, xps gibi malzemelerden oluşan hediyelik eşya, tablo gibi ürünler üretip, 5-15 desi aralığında ürün sevkiyatı yapmaktayım. Bireysel olarak işlettiğim süreci artık ticari ve anlaşmalar dahilinde daha uygun fiyata gönderme çabasındayım. Ancak karşılaştığım problemlere ilişkin sizlerden aktif tecrübesi bulunan arkadaşlardan özellikle yanıtlamasını istediğim sorularım var. Bu arada Antalya ilindeyim ve Türkiye geneline sevkiyat yapmak istiyorum.

1. Hangi kargo firmasıyla çalışıyorsunuz ve neden?
(Örnek yanıt: X firmasıyla çalışıyorum, sevkiyatta sorunsuz, fiyatı uygun vs.)
2. Anlaşma yaptıysanız iskonto oranlarınız nedir ve aylık toplam kaç adet üzerinden bu rakamlara sahip oluyorsunuz?
(Örnek yanıt: X firmasıyla 2015'ten beri çalışıyorum, aylık 250 gönderim var ve iskonto oranım %20)
3. n11, hepsiburada gibi platformlar üzerinden çalışıyor musunuz? Avantaj ve dezavantajları neler?
(Örnek yanıt: n11 ile çalışıyorum, %20 komisyonun var ama kargoda %25 indirim sağlıyor, karlı geldiği için çalışıyorum)
4. Kargo ile ilgili ödemelerinizi ne sıklıkta ve nasıl sonuçlandırıyorsunuz?
(Örnek yanıt: X firmasıyla aylık ödeme olarak çalışıyoruz, kurye geliyor, kart çekip gidiyor faturamı veriyor)
5. İade veya müşterinin teslim almadığı durumlarda dönen kargolar için nasıl bir süreç işliyor?
(Örnek yanıt: Müşteri iade eder veya teslim almazsa 2x kargo ücreti faturalandırılıyor ve ürün bana geri dönüyor)

Vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkürler!

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
reklam

yghzn yghzn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 2 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba
bazı maddelere yanıt verebilirim; Kargo şiretlerinde büyük bir rekabet var ve kar oranları çok düşük bu nedenle bir çoğuna telefon ile ulaşılmaz, aksaklıklar olur. Ama bir şekilde işler ilerler.
1- Sürat Kargonun kredilikargo.com sitesi var. Yaptığınız ödemeye göre birim maliyetler düşüyor ve oldukça uygun onu kullanıyorum.
2- baştan fiyatları ve maliyetleri görüyorsunuz. Ne kadar fazla ön ödeme yaparsanız maliyet oldukça aşağıya iniyor.
3- Çalışmıyorum.
4- Peşin ödeme olduğu için bir takip derdi de yok.

kolay gelsin
doctor

kişi bu mesajı beğendi.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
PTT için yüz yüze görüştüm, standart liste üzerinden %10luk iskontoyu aylık 250 gönderiye kadar verebiliriz diye söyledi Müdüre hanım.

n11.com gibi noktaların kargo değerleri oldukça uygun ama komisyonları inanılmaz yüksek, burada bel kıran bir fiyatlandırma müşteriye yükleniyor, açıkçası içime sinmiyor.

İhtimaller arasına kredilikargo olayını alıyorum, ancak daha uygun mantıklı opsiyonların da peşindeyim. Bakalım kimler neler yapıyor..

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Buyukse ambarlarla gorusun

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Suratlargo kesinlikle girme en berbat kargo sirketi yurtici ile calisabilirsiniz

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Kargolar şubelere göre değişkenlik gösterdiği için en iyisi diye bir şey yok maalesef.

Sürat en uygun fiyatı verir ancak takip etmelisiniz.

En yaygın şubesi olan ise Yurt içi kargodur.

İkisi ile de çalışabilirsiniz mesela.

Misal ben Yurtiçi kargoda yıllarca problem yaşamadım ama bu virüs döneminde benim sinirlerimi zıplattılar. Haliyle satıcılarla irtibata geçmek zorunda kaldım.

Sürat bizim bölgede en problemlisi idi, virüs döneminde ise harika hizmet verdiler.

Siz en uygun hangisi ise onunla çalışmalısınız kısacası :)

Kolay gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al