wmaraci reklam

KDV Hesabı

7 Mesajlar 1.027 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Number1 Number1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Makale yazarlığı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 46 / 47
  • Ticaret 74, (%100)
Merhaba şimdi ben açılacak bir site için kdv hesabı istiyorum. Beynim durdu anlatacak kişilerin bir deliye anlatır gibi sadelikte anlatmasını rica ediyorum. Şimdi X ürününü ben satacağım. Ödeme için de Y firması aracı olacak kredi kartı/mobil ödeme ile ödeme'yi yapacak kullanıcı. Peki faturayı ben mi ödeme firması mı kesecek. Yani kdv'i kim vermiş olacak? Yardımcı olursanız sevinirim. Birde 100 TL'lik bir ürünün kdv'si kaç olur?

wmaraci
reklam

CHMedya CHMedya Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 14, (%93)
Sen keseceksin hocam 😊 %18 yani 18TL

cpolat cpolat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Masaüstü Yazılım & Web Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 21 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
hiç sıkılmayın şöyle düşünün Akbank,YapıKredi,Garanti Bankası bunların haricinde iyziCo,PayPal,vb tarzda kredi kartı ile çekim yapan firma veya çekime aracı olan kuruluşlar kendi komisyonlarını alırlar ve size de komisyondan kalan tutar yansıtılır. Bu saydığım firma ve kuruluşlar faturanın kesimi teslimat vb tarzı işlemlere karışmazlar çünkü amacları müşterinizin kredi kartı hesabından sizin hesabınıza aktarımını sağlamaktır.

örneği kendi anlaşmalı olduğum firmadan vermek istiyorum güzelbaskı firması dijital baskı hizmetleri veriyor sanal pos olarak da iyzico kullanıyor veya x bir sistem. sanal pos veyahut x sistemin amacı müşterinin kredi kartından çekim sağlamak bu kadar bunun da onayını size api yoluyla bildirir. ve apinin işlemi bitmiş olur.

Siz teslimat ve kargolama işlemini yaparsınız. Bu arada siz fatura keserken kdvSiz keseceksiniz buna bakın çok dikkat edin. bu önemli. kdv hesabı şöyle olur

Bir ürününüz var: 100 TL
KDV oranı : %18
Genel toplam : 118 TL'dir

yapılan işlem 100x18/100+100 = 118 TL

Bir ürününü var 250 TL
Genel Toplam : 295 TL
yapılan işlem : 250x18/100+250 = 295 TL

bu arada bakın tekrar hatırlatayım faturada kdvsiz kesersiniz en altta genelde kdv oranları olur sadece genel toplamda kdvli fiyat kargo bedeli gibi + miktarlar eklernir ve hesap ortaya çıkar.Umarım anlatabilmişimdir.
canerdgn
farego

kişi bu mesajı beğendi.

vergiseldestek vergiseldestek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
100 tl ye anlastiysan 84.75 matrah 15.25 KDV olacak. Bankalar kdv almaz komisyon + bsmv alir. Birde senin müşavirin yok mu hocam kaçtır denk geliyorum buraya yazıyorsun oraya sorsana

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
https://wmaraci.com/kdv-hesaplama

• Üyelik 31.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 46 / 47
  • Ticaret 74, (%100)

cpolat adlı üyeden alıntı

hiç sıkılmayın şöyle düşünün Akbank,YapıKredi,Garanti Bankası bunların haricinde iyziCo,PayPal,vb tarzda kredi kartı ile çekim yapan firma veya çekime aracı olan kuruluşlar kendi komisyonlarını alırlar ve size de komisyondan kalan tutar yansıtılır. Bu saydığım firma ve kuruluşlar faturanın kesimi teslimat vb tarzı işlemlere karışmazlar çünkü amacları müşterinizin kredi kartı hesabından sizin hesabınıza aktarımını sağlamaktır.

örneği kendi anlaşmalı olduğum firmadan vermek istiyorum güzelbaskı firması dijital baskı hizmetleri veriyor sanal pos olarak da iyzico kullanıyor veya x bir sistem. sanal pos veyahut x sistemin amacı müşterinin kredi kartından çekim sağlamak bu kadar bunun da onayını size api yoluyla bildirir. ve apinin işlemi bitmiş olur.

Siz teslimat ve kargolama işlemini yaparsınız. Bu arada siz fatura keserken kdvSiz keseceksiniz buna bakın çok dikkat edin. bu önemli. kdv hesabı şöyle olur

Bir ürününüz var: 100 TL
Genel toplam : 118 TL'dir

yapılan işlem 100x18/100+100 = 118 TL

Bir ürününü var 250 TL
Genel Toplam : 295 TL
yapılan işlem : 250x18/100+250 = 295 TL

bu arada bakın tekrar hatırlatayım faturada kdvsiz kesersiniz en altta genelde kdv oranları olur sadece genel toplamda kdvli fiyat kargo bedeli gibi + miktarlar eklernir ve hesap ortaya çıkar.Umarım anlatabilmişimdir.
canerdgn

Anladım çok teşekkür ederim hocam.

• Üyelik 31.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 46 / 47
  • Ticaret 74, (%100)
Vergici hocam hem forumda tanınmak için buraya soruyorum hem de daha kolay oluyor. Mali müşavir den cevap beklemek zor yanına gidip sormam da zor çünkü uzağız bayağı. cgrclk abi teşekkür ederim link için ilk defa bir yönetici konuma yazdı heyecanlandım bir an :D.
cgrclk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al