wmaraci reklam

OpenCart mı? Magento mu ?

13 Mesajlar 4.366 Okunma
smmexpress

kmalpha kmalpha WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 26 / 22
  • Ticaret 1, (%100)

Merhaba herkese selamlar,

Arkadaşımla yeni bir işe atılacağız, yapacağımız şeyde dükkandaki ayakkabıları eticaret sitesinde satmak. Domain, hosting gibi işlemleri hallettim. Fakat eticaret sistemi seçmeye sıra geldiğinde kararsız kaldım. Görünüm olarak Magento çok güzel arayüz sunuyor ama opencart'ta bu yok. Ee biz bu siteye daha sonra sanal pos eklememiz gerekecek. Öylesine bir fiyat bakayım dedim Opencartta bu işlem bedavaya bile varken Magento'da 450 Tl den başladı fiyatlar. Sizin tecrübeleriniz neler daha ucuz bir sanal pos bulurmuyum magento'da. Daha sonra çıkacak masraflar varmıdır. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. İyi forumlar.

www.gokhanplt.com
wmaraci
reklam

Melliqe Melliqe Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek uzman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 8 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
magento ve opencart ile ilgili yazılmış çok güzel blog yazıları var. onları okumanızı tavsiye ederim. panel kullanım örnekleri verenleri özellikle. işinize yarayacaktır.

• Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 26 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Melliqe Merhaba; o bahsettiğiniz makalelere baktım, genelde magentonun zorluğundan bahsediyorlar fakat bu hala böylemi bilmiyorum. O yüzden güncel bir bilgi istedim. Zorluk seviyesi çok fazla olmadığı sürece altından kalkarım gibi çünkü zaten kendim mobil & masaüstü yazılımcısıyım. Web ile ilgili sadece hazır sistemleri ve ufak tefek kodları biliyorum. Kalkabileceğimi düşünüyorum bu yüzden. Teşekkür ederim.

www.gokhanplt.com

ForumBu ForumBu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 7 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Ben Opencart diyorum. Bana nedense daha uygun geliyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 26 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
ForumBu ama neden hocam :) önemli olan orası. Birde magento kullandınızmı hiç?

www.gokhanplt.com

Snews Snews Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Uzmani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 703
  • Beğeniler 10 / 146
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam magento prof bir yazilimdir bu yazilim icin modul kurmak zor degil ama modulleri pahali ve entegre edimi biraz zordur kodlarla en ufak bi hata error hatasi alabilirsiniz opencart basit yazilim ve herseyi edebilirsiniz magento icin sizin icin erkendir opencart ile baslayin siteniz firmaniz buyudugunde magento gecmenizi onenirim hocam

ForumBu ForumBu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 7 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

kmalpha adlı üyeden alıntı

ForumBu ama neden hocam :) önemli olan orası. Birde magento kullandınızmı hiç?

Opencart e-ticaret sisteminize ait SSL sertifikanız ile birlikte tüm bankaların sanal pos modüllerinin kullanımına müsait olması büyük bir avantaj. Ödeme yönetimi modül entegrasyonu ile ödeme yönetimi daha gelişmiş bir altyapı ile sunuluyor. Analiz ve raporlama sistemi ile siteniz üzerindeki veriler hakkında grafik takibi imkanı var. Vs. vs.

Magento'yu bir ara denedim ama hoşuma gitmedi, yetersiz geldi bana.

• Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** P**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 26 / 22
  • Ticaret 1, (%100)

Snews adlı üyeden alıntı

Hocam magento prof bir yazilimdir bu yazilim icin modul kurmak zor degil ama modulleri pahali ve entegre edimi biraz zordur kodlarla en ufak bi hata error hatasi alabilirsiniz opencart basit yazilim ve herseyi edebilirsiniz magento icin sizin icin erkendir opencart ile baslayin siteniz firmaniz buyudugunde magento gecmenizi onenirim hocam

Hocam sanırım korkanın çocuğu olmaz diyip bir denemeye başlıyacağım. İyizico kullanırsam entegre için sanki para almıyorlarmış. Komisyon dışında.

www.gokhanplt.com

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Magento yazılımı ile paylaşımlı hostingde verim alamazsınız. Verim alsanız bile zamanla optimizasyon sorunları ile uğraşırsınız. Çünkü illa ki sunucuda barındırmak zorundasınız.

Açıkçası Magento masraflı bir yazılımdır.

Burada paylaşımlı hosting ile sunucuyu sadece masraf açısından değil, yönetim açısından da kıyaslıyorum aslında. Sunucu yönetimi tecrübe gerektirir. Direkt Apache üzerinde zaten verim alamazsınız. Ya Nginx+Varnish ya da Litespeed kurmak zorundasınız. Bilginiz var ise Nginx+Varnish kurarsınız, ama bir süre sonra optimize ayarları ile boğuşursunuz. Litespeed ise aylık ortalama 50 Lira ek masraf demektir. Magento için yüksek cpu gerektiren bir sunucu almak zorundasınız mesela. Tema ve modüller pahalıdır Opencart yazılımına göre.

Opencart masrafı ise ne olursa olsun, hızlı index alan seo dostu bir yazılımdır. Binlerce ürünü paylaşımlı hostingde rahatlıkla barındırabilirsiniz, ihtiyaç halinde daha sonra çok yüksek özellik istemeyen bir sunucuya geçebilirsiniz. Eğer binlerce değil de yüzlerce ürün satışı yapacaksanız zaten sunucu ihtiyacınız olmaz.

Sadece hızlı index alması ve seo dostu olması nedeni ile Opencart ücretli bir yazılım olsa idi yine tavsiye ederdim.

Kolay gelsin.
kmalpha

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Megento sıkıntı, açıkları bitmez optimize ister hostinge kurarsın satışı yapılan mal arttığında sql sorguları yavaşlamaya neden olur ortalık kasılmadan ölür gider.

Opencart en sıkıntısızıdır. Ortalıkta trilyon tane ücretli ücretsiz entegrasyon bulunuyor. Hostingde sıkıntı çıkartmaz

Opencart bu işin en iyisidir :) güvenlik vb derdinde pek olmaz
kmalpha yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al