wmaraci reklam
lidertakipci

Özel Yazılım Sitesi Hazırlamak İçin Gerekenler ?

11 Mesajlar 927 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Trablus Trablus Başarı = Doğru Strateji Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Analist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 28 / 59
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşlar öncellikle selamlar sizlere sormak istedigim bir soru var Şoyle ki;

Kendimi Gelistirmek Adina Ve Aklimda Bulunan Bir Fikir Dolayisiyla Ozel Wordpress Tabanli Degilde Farkli Bir Sistem Olacak Burada yani tema degilde işlevselik bir platform gibi dusunelim. Bunun icin hangi alana yonelmeliyim. Benim fikrimce javascript olmasi gerektigi kanisindayim. Cevaplarsaniz sevinirim

www.hizlikazanc.org
wmaraci
reklam

Lim10Ata Lim10Ata Müsait Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 1152
  • Beğeniler 312 / 314
  • Ticaret 42, (%100)
php,html,javascript iş görebilir.

• Üyelik 12.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Analist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 28 / 59
  • Ticaret 7, (%100)

Lim10Ata adlı üyeden alıntı

php,html,javascript iş görebilir.

Hocam Peki Gorsellik Acisindan Css Ogrenmelimiyim ? Yoksa bunlarin icinde varmi

www.hizlikazanc.org

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Sırasıyla HTML, CSS ve JavaScript'i adın gibi bilmen lazım. Ondan sonra PHP ve MYSQL'e girmen lazım. Bunları yapmadan özel yazılım bir script hazırlamaya kalkarsan boşa kürek çekmiş ve kendini geliştirmenin aksine yazılımdan soğutmak için çabalamış olursun. Çünkü onlarca sorunla karşılaşacaksın ve hiçbirini çözemeyeceksin. Merdivenlere adım adım basman lazım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Analist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 28 / 59
  • Ticaret 7, (%100)

Sinan adlı üyeden alıntı

Sırasıyla HTML, CSS ve JavaScript'i adın gibi bilmen lazım. Ondan sonra PHP ve MYSQL'e girmen lazım. Bunları yapmadan özel yazılım bir script hazırlamaya kalkarsan boşa kürek çekmiş ve kendini geliştirmenin aksine yazılımdan soğutmak için çabalamış olursun. Çünkü onlarca sorunla karşılaşacaksın ve hiçbirini çözemeyeceksin. Merdivenlere adım adım basman lazım.

Peki bunları yaparken hepsini tek çatıda yani dreamweawer'da yapabilirmiyim yada olur mu ?

www.hizlikazanc.org

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
HizliKazanç Not defterinde bile yaparsın :)

ama sen yinede bi ide ve ya derleyici kullan derim. Hangisi dersen bir sürü var hangisi sana uygunsa. Net Beans , PhpStrom, Dw , NotePad++ vs vs.
Trablus

kişi bu mesajı beğendi.

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
HizliKazanç İlk olarak hangi platform(web, ios, android gibi) için yazılım geliştireceğine karar versen daha iyi sanırım. Çünkü hepsi ayrı bir dünya ancak HTML, CSS ve JavaScript birçok yazılım dili ile birlikte kullanıldığı için öncelik bu üçünde olması lazım. Tabi birde İngilizce, çok iyi bilmesen de yazılım kodlarında kullanılan terimlere yabancılık çekmemek için öğrenmen gerekiyor. Daha sonra seçtiğin platforma göre asıl öğrenmek istediğin yazılım dili hangisi ise onu öğrenmeye başlaman lazım.

Ve en önemlisi tüm bunları öğrenirken sabırlı olmasın :)

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

Stero0 Stero0 Sadness Prisoner Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 99 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
Bana kalırsa biraz maddiyatı gözden çıkarın projeniz için içerik girmekle uğraşın. Bırakın kodlarla bilen arkadaşlar uğraşsın. Belki de sizin projenizin siz bunları öğrenene kadar değeri kalmayacak. Ya da başka biri yapacak. Bir an önce başlayın gelir elde ettikten sonra zaten iyi bi projeyse fazlasıyla sermayesini çıkarır. Siz de bu arada kendiniz bir yandan öğrenebilirsiniz.

3dk. Her anına değer: https://youtu.be/NTf9kn5w3kI

• Üyelik 12.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Analist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 28 / 59
  • Ticaret 7, (%100)
Stero0 Merhaba maddiyattan cok projemi kendim tasarlayip nerede nasil bir gelistirme ve ekleme yapacagimi biliyor olacagim bu yuzden ogrenmek daha iyi olacak doger turlu sizin dediginiz gibi baskasina yazdirmak bana biraz pahaliya patlayacagina dusunuyorum. Cunku genellikle projeye gore fiyat vereceklerinden. Kendim bu işe koyulacagim ancak tabi gerektigi zamanlarda da destek ve hazir modullerde kullanacagim.

www.hizlikazanc.org

• Üyelik 12.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Analist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 28 / 59
  • Ticaret 7, (%100)

eka7a adlı üyeden alıntı

HizliKazanç İlk olarak hangi platform(web, ios, android gibi) için yazılım geliştireceğine karar versen daha iyi sanırım. Çünkü hepsi ayrı bir dünya ancak HTML, CSS ve JavaScript birçok yazılım dili ile birlikte kullanıldığı için öncelik bu üçünde olması lazım. Tabi birde İngilizce, çok iyi bilmesen de yazılım kodlarında kullanılan terimlere yabancılık çekmemek için öğrenmen gerekiyor. Daha sonra seçtiğin platforma göre asıl öğrenmek istediğin yazılım dili hangisi ise onu öğrenmeye başlaman lazım.

Ve en önemlisi tüm bunları öğrenirken sabırlı olmasın :)

Projem web tabanli olacak terimlerde yabancilik cekecegimi sanmiyorum az cok c++ ve benzeri programlanabilir kartlar ile calistim. Peki mesela html css java yi 3 unu birden ayni zamanda ogrensem sorun olabilir mi aralarinda cok buyuk fark bulunuyor mu ?

www.hizlikazanc.org
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al