wmaraci reklam
lidertakipci

Paypal'da Bir Saçmalık Farkettim

37 Mesajlar 4.369 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

emirhan61 emirhan61 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 70 / 140
  • Ticaret 29, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Paypal şuanda web üzerinden para kazanan bir çok insan için çok büyük bir yere sahip. Şahsen bende çok fazla kullanıyorum. Fakat bir kaç gündür farkettiğim şeylere dayanarak paypalda para bulundurmamaya özen gösteriyorum. Nedir bu saçmalıklar.

1-) Başıma bir olay geldi. Sadece 10 liralık bir alışveriş gerisini siz hesap edin. Bir arkadaşa bir kaç adet makale yazdım karşılığında 10 TL gönderdi. Ertesi gün para yok olmuş. Baktığımda ödemenin iptal edildiği ve göndericiye paranın iade edildiğini gördüm. Bu bir hırsızlık hadi 10 TL için kıyameti koparmadım ama paypalde bir sürü para transferi yapan insanlar var. **************lık bukadar kolay mı ? Hele ki Paypal'da.

2-) Bu birazcık eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek oluyor ama yinede bilin istedim. Bugün Paypal şifresini unuttum ve şifremi unuttum seçeneklerinden mail ile sıfırlama talebi istedim. Gelen maildeki bağlantıya tıkladım ve karşıma seçenekler çıktı işte güvenlik sorusu , banka hesabı vb. şeyler. Deneme amacıyla banka hesabını seçtim ve şok oldum resmen. Hesabımın adı ve hesap bilgilerim bura da yer alıyor ayrıca doğrulama için benden IBAN istiyor. İyi hoş güzelde ben her gün bir sürü insana bu bilgileri gönderiyorum. Ticaret yapacağım kişi IBAN'ımı biliyor. Bu nasıl bir güvenlik anlayışı. IBAN'ı bilen hesabımı ele geçirecek ozaman.

Arkadaşlar şu olaylardan sonra PAYPAL'a cidden güvenim kalmadı. Bu konuyu sadece bilgilendirmek için açtım. Hiçbir kötü amacım veya sabote etme gibi derdim de yok.

İyi Forumlar !
TanerSELEK XGSpirit

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

abdlkrm abdlkrm HABER SİTESİ KURULUMU YAP Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Haber Sitesi Kurulum
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 282
  • Beğeniler 87 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
Benim hesabı kapattılar. içinde 200 tl vardı ve kimlik vs istediler yolladım Sonradan da açmadılar ve 180 gün sonra paranı alırsın dediler.
emirhan61

kişi bu mesajı beğendi.

Asus Asus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 61 / 40
  • Ticaret 2, (%100)
Aynen 2 hafta öncede bendede oldu 100 tl hizmet satışı yaptım para geldi ve müşteri 1 hafta sonra süresi bitince ters ibraz yapmıs ve banka hesabımı eksiye düşürdü paypal ile iletişime geçtim para gonderen kişinin banka ile görüşüp durumu anlatması lazım dedi sonra bende çok fazla konustum paypal ile sonradan hesabı eksiden çıkartıp paramı geri verdiler.Paypal'da bu olaydan sonra artık dolandırcılık artacak gibi.
emirhan61

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 70 / 140
  • Ticaret 29, (%100)
abdlkrm kullanım kolaylı sağladığı için tercih ediyoruz fakat aslında kendimizi büyük bir riske atıyoruz.

Ek Olarak: Asus İnsanları mağdur etmemeye çalışıyorlar fakat aksine daha fazla mağdur ediyorlar
Asus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Eski bir hesap satın al, kendi hesabından para gönder, gönderdiğin parayı bankaya çek. Sonra gönderdiğin paraya bildirimde bulun parayı bir hafta içinde iade etmek zorunda kalıyorlar. Bu şekilde paranı ikiye katlamış oluyorsun. Bu firma bu kadar salak bir firmadır. Bu sorunu çözebilmek için kullanıcı memnuniyetini yok ettiler.
aeSahin SizinWeb berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
1. Paypala satış için bir fatura sunarsanız paypal parayı iade etmez sizde kalır. Paypalın kullanım politikasını okuyun, ondan sonra suçlayın adamları. Oradaki "Kullanım şartlarını kabul ediyorum" yerine tık atmak kolay geliyor okumadan millete.
2. İbanı bilen kişi sizin hesabınızı çalamaz. Çalması için mailinizi de çalması gerekir. Bu yüzden bankaların da sık sık uyardığı gibi şifrenizi başkasıyla paylaşmazsanız böyle basitce kimse hesabınızı çalamaz.

Paypalın avukatı veya savunucusu değilim. Forumda son günlerde çok sık açılır oldu bu tür başlıklar. Önce okuyun öğrenin, sonra şikayet edin.
ebagcuvan wmprx emirhan61

kişi bu mesajı beğendi.

asilkan25 asilkan25 Dadaş Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
Ben 2011 senesinde acemiyken bir vatandaş beni tam 470 dolar dolandırdı dispute yaptı meğersem bana ödeme yaparken ben ona bir şey satmışım gibi seçenek seçmiş be dispute yaptı hesaptaki param gitti. Ne oldu peki paypala tövbe ettim. Ve hakkımı haram zıkkım ettim inşallah öbürdünyada iki elim yakasında olur arkadaşın Paypal kullanırken çok dikkatli olun ve sistemi iyi bilmeden iş yapmayın !
emirhan61

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 70 / 140
  • Ticaret 29, (%100)
MertBalci Taktik güzelmiş :)

mustix bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Ben biraz araştırıp baktım. Normalde para iadesi için tarafların anlaşma yapması için belli bir süre tanınıyor. Daha sonra olayı çözmek için Paypal devreye giriyor ve buda en az 20 gün alıyor. Yaklaşık olarak para iadesi kağıt üzerinde 30-40 gün sürüyor. Ama ne hikmetse bizler 2-3 günde dolandırılıyoruz. Biz mi çok yetenekliyiz yoksa Paypal'ın kağıt üstündeki palavraları çok mu iyi

asilkan25 Şu başlık altında bile kaç kişi dolandırılmış varın siz hesap edin

Cean Cean Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek seo/meo/ceo/veo/geo/zeo
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 25 / 26
  • Ticaret 11, (%100)
1 yıldır 3 ayrı hesap kullanıyorum aynı IP üzerinden hatta biri ABD merkezli. En ufak bir sorun başıma gelmedi yabancılarla çalıştığım halde. Siz nasıl oluyor da adamlar bir şekilde paranıza el koyuyor anlamış değilim. Muhtemelen parayı aldığınız kişiler kara para aklayan, çalıntı (carded) kartlarla ödeme yapan, hesapları teyitsiz olan kişiler.

MertBalci aferin hocam, tamam firma salak da siz de burada kötü örnek oluyorsunuz.
emirhan61

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 743
  • Beğeniler 70 / 140
  • Ticaret 29, (%100)
Cean Durum ortada hocam 2-3 kişinin başına gelse anlarsın ama bu durumdan muzdarip 100-200 kişi rahat bulunur

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al