wmaraci reklam
lidertakipci

Paypal Tarzı Sitelerden Ödeme Alma

7 Mesajlar 1.465 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

wodoo wodoo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Operatörü
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 12 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
Dün bizler için deprem etkisi yaratan Paypal'ın Türkiye Piyasasındaki durumundan haberdar olduk. Üzüldük, şaşırdık hatta içten içe sövdük gitti. Çoğumuz reklam şirketleri ile çalışmakta. Geneli Paypal'la ödeme yapıyordu ve rahattık. Paypal ile Enpara uyumuda olunca durum süperdi. Çalıştığım Link kısaltma servisleri, Popup reklam şirketlerine bir gözgezdirdim. Bazılarında farklı ödeme seçenekleride mevcut. Aranızda bu sistemleri kullanıp parayı Türkiye'deki hesabınıza çekenleriniz vardır. Onlar bizlere yol gösterirlerse o yöntemle çalışmaya devam edelim. Şu oluşan depremden ne kadar az zararla kurtulursak iyidir.

Payoneer, Payza, Webmoney ile çalışan arkadaşlarımız hesaplarındaki paraları nasıl çekiyorlar, çekimlerde zarar ediyorlar mı ?

Enpara'yı çoğumuz kullanıyordur. Enparada USD hesabı açmamızda mümkün. Bu sistemlerden parayı USD hesabımıza mı çekmeliyiz, yoksa normal hesaba çektiğimizde otomatik Kur ile TL'ye dönüyor mu ?

Bu sitelerden para talep ettiğimizde kesintiler nasıl ? Enpara swifte 18 TL alıyor. Bana yollayan banka, kesinti hesap yapar yapmaz beni ilgilendirmez diyor.

Bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden Teşekürler Arkadaşlar...
HydR

kişi bu mesajı beğendi.

.
wmaraci
reklam

mhmtyc mhmtyc info4idea.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 2 / 39
  • Ticaret 4, (%100)
Diğer banka hesaplarında da usd olarak gelen para tl ye mi dönüyor yoksa onun için ayrı hesap mı oluşturmalıyız payza kullanacağım bende kesintiler varda kullananlar yardımcı olabilir mi?

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Payoneer'ı iki yıldan fazladır kullanıyorum. İki seçenek mevcut. Payoneer kart veya banka transferi. Ben banka transferi kullanıyorum. TL olarak çekerseniz komisyon çok az alıyor ancak kuru 6 kuruş civarı daha düşük bozuyor serbest piyasaya göre. Dolar çekerseniz 20-25 dolar civarı masraf alıyordu en son.

Kart seçeneğini denemedim ama kart ile komisyonsuz alışveriş yapılabiliyor bildiğim kadarıyla ama atm'den para çekmek isterseniz yine komisyon devreye giriyor. Avantajı para hesabınıza yattığı anda gidip kartınızla alışveriş yapabilirsiniz bekleme olmadan.

Bir de şunu ekleyeyim. Payoneer'a iki yıl önce üye oldum otomatik transfer seçeneğini ayarladım. O tarihten beri bir daha siteye girmedim her ay para yatar iki üç gün içerisinde otomatik olarak bankaya gönderirler. Aslında çok güzel firma ama paypal gibi alışveriş seçeneği yok. Anlaşmalı firmalardan ödeme almada kullanılıyor. Para gönderme olayı bile daha bir iki ay önce başladı sanırım.

wodoo wodoo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Operatörü
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 12 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
Ergin hocam. Öncelikle bizimle paylaştığınız bilgi için teşekkür ederim. Payoneer hesabımı Enpara TL hesabımın bilgilerine yönlendirdim. Anlattıklarınızdan çıkardığım parayı banka hesabıma isterken sistem otomatik kendi kuru ile dönüştürüp yolluyor. Bu swift denen olay devreye giriyor mu peki ?

Ayrıca şu an dikkat ettim limiti biraz yüksekmiş galiba :( " Minimum: 200 USD Maksimum: 10000 USD"

.
wmaraci
wmaraci

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
wodoo Evet tl olarak çekerseniz ve otomatik transfer ayarlamışsanız her para yattığında otomatik olarak girdiğiniz banka hesabına gönderiyor. Kendi kurundan tl'ye çeviriyor ve piyasada 2.96 ise 2.90 falan oluyor bu kur genelde. $3 civarı da transfer ücreti kesiyor bende 600-1000 dolar arası çekim için.

Dolar olarak transfer seçeneği de var ama komisyon $20 civarına yükseliyor. Aslında kart almak daha mantıklı gibi bir ara ben de kart istemeyi düşünüyorum. Para Türkiye'ye transfer edilmediği için devletin sizinle uğraşma şansı kalmıyor vergi falan konusunda. Turist gibi kartınızla alışveriş yapıyosunuz, para yurtdışındaki hesabınızda kalmaya devam ediyor.

MeMo MeMo SEO Candır, MeMo Uzman :) Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster, Editör, SEO Uzmanı
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 2187
  • Beğeniler 1198 / 578
  • Ticaret 50, (%100)
Webmoney kullanın, ilk başta zor gelebilir ama sonra alışırsınız. Parayı Banka Hesabına çekmek için 11$ ücret alıyorlar. Webmoneyalsat.com'a da webmoneyinizi satabilirsiniz.

eniscan789 eniscan789 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 937
  • Beğeniler 169 / 149
  • Ticaret 19, (%100)
Webmoney çok karmaşık. Türkçe dil desteğide pek iyi değil. Paypal bence online ödeme şirketleri arasında en iyisiydi. Kapanmasına üzüldüm açıkçası.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al