wmaraci reklam

Performans için boşuna uğraşıyoz!

10 Mesajlar 1.083 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Bu zamana kadar uğraştığım her alanda performans ve stabilizasyon hep önceliğimdi. Performansa aşırı takıntılıyım bundan kurtulamıyorum. Web sitesinde de KB hesapları yapıp performansı arttırmaya uğraştım sürekli. Aslında bayağı da ilerlemiştim. Bir çok araçta test yaptim fakat en son pagespeed de mobilde bile %95 altına düşmüyordum ağır bir tema olduğu halde. Analitik kodları da dahil. Fakat Google site performansı için önerdiği hiç bir şeyi kendi sistemlerinde kullanmıyor şaka gibi. Analikle site zaten hantallasıyor. Üstüne adasense ekleyince dibe vuruyor performans. Kendi sistemlerini performans sorunu olarak görüyor. Özellikle otomatik reklam sistemi, wordpress scripti + tema + eklentilerin hepsinin toplamından daha ağır, böyle bir şey olabilir mi! 20 sorgu vardı sitede ortalama otomatik reklamlarla 110 sorguya çıktı. Sitenin sayfa boyutu 2.5 kat arttı. Pagespeed %97 den %31 e düştü. 1-2 saniyede açılan site 20 sn gecikme gösteriyor. Boşuna performans için kafa yoruyoruz. Google kendi scriptlerini bile sıkıştırmıyor, birleştirmiyor, resimlerini optimize etmiyor. Bu nasıl iştir anlamadım. Adsenseyi optimize etmenin bir yolu da yok bildiğim kadarıyla. En uygun yöntem manuel reklamlar kullanıp kazançtan taviz vermek. Reklamlarin da bir sürü çeşidi var, boyutları var bilmem neyi var. Yani çok fazla çeşit var. Manuel reklamlarla en iyileri bulmak için sürekli uğraşmak gerekecek. İnanılmaz bir durum değil mi?
selcuksofta vahdettin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Çok şaşırdım şuan doğrusu. Adsense'nin böyle bir performans kaybı yaşatacağını 40 yıl düşünsem akıl edemezdim.

http://www.ilgikolik.com

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
SEBTURKA hocam performansı düşürdüğü genel olarak biliniyor fakat sanılandan kat kat fazla performansı mahvediyor. Adsense olan herhangi bir siteyi hız testlerine sokarsanız uyarıların nerdeyse tamamına adsense, analitik gibi Google araçlarının neden olduğunu görebilirsiniz. Özellikle otomatik reklamı aktif ettiğimde inanılmaz şekilde 100 sorgu ekledi siteye. Google yetkililerinin tavsiyesi ise 50 sorgudan az olmalı diyorlar. Resimleri optimize edin uyarısı veriyor hepsi de adsense reklamlarının resimleri. Js sıkıştırın diyor hepsi adsensenin js dosyaları. Resmen dalga geçiyorlar

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Bende kendi sitemi hayata geçirmek üzereydim. Bir yandan da hayata geçmesi ile birlikte adsense reklamlarını koyayım 1 tık 1 tık diyordum ama yazınız ile dondum kaldım.

http://www.ilgikolik.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
her sayfada kaç tane reklam var öncelikle. bende 3 tane reklam olmasına rağmen sadece 7 sorgu çalışmaktadır ilave adsense için. reklamlar sadece yazı içidir ayrıca.

Mosoko Mosoko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 157 / 85
  • Ticaret 0, (%0)
Haklı bnde page speed mobil 78 di adsense yerleştirdim şuan 26

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Adsense geç açılması sorun değil önemli olan sitenin hızlı açılması önerim site kurdunuz mu kilobayt hesabı yapmak yerine en iyi eklentileri kullanmak ve diğer siteler ne yapıyor onu incelemek mesela genellikle siteler hazır resimler satın alıyor ve siteye ekliyor onu yapımıyorsanız phottoshop kullanıp resmin boyutunu sürekli düşürmeniz buda çok zor değil ve bir çok site düşük boyut seçeneği sunuyor.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
webp resim teknolojisi belki az yardımı olur ama o da illa eklenti istiyor, wordpress direk kabul etmiyor, eklentide sıkıntı vs

Lucian Lucian Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 30 / 18
  • Ticaret 3, (%100)
hurriyet milliyet gibi sitelerin pagespeed puani 10-20lerde geziyor ama ben hic bir haberde son siralarda gormedjm hep en bastalar. Google'ın pagespeed'i vb. onemsedigini sanmiyorum.

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Bir çok kez o skorların hiçbir şey ifade etmediğini söyledim. Hız seo için önemlidir ama skorlar değil. Ziyaretçi siteye girdiği zaman site hızlı açılıyorsa bu seo için bir artıdır. Google da zaten bunu istiyor. Siteniz hızlı olsun diyor, skorlarınız yüksek olsun değil!

En basiti popüler bütün sitelere bakın. Skorları gerçekten çok kötüdür. Ama siteyi dolaşırken gördüğünüz hız, sizin 10-20 tane eklentiyle aldığınız %90 üstü skorlardan çok daha iyidir.

Hızı asıl etkileyen frontend kodlama değil, backend kodlamadır. Hız testindeki skorlar ise frontend kısma bakarak puan veriyor (sunucu yanıt süresi vb hariç.)

Ayrıca sizin paylaşımlı hostingteki siteniz aynı sunucuyu 100 den fazla siteyle paylaşıyor. Hız için bu gerçekten büyük bir sorun. Kendi sunucunuzu aldığınız zaman aradaki farkı gerçekten açık bir şekilde farkedeceksiniz.

Son olarak, kardeşim yeni açtığınız sitelere Adsense koymanın mantığı nedir? Günlük giren kişi sayısı en fazla 100. Bırakın siteniz reklamsız popüler bir site olsun. Hitiniz gelir getirebilecek seviyeye gelince koyarsınız reklamı.

Hız takıntınız kadar içerik takıntınız olsaydı emin olun çok daha iyi yerlere gelirdi siteniz.

Not: yazdıklarım genele hitabendir.
fatihbaz Crewx GURCANN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al