wmaraci reklam

Sanal Makineye Ubuntu Kurdum - Kasıyor. Çözüm ?

2 Mesajlar 987 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mustafaalniak mustafaalniak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Dostlar bilgisayarımda sanal makine oluşturup ubuntu kurdum. ubuntunun sistem gereksinimlerini tam olarak karşılamama rağmen ubuntuda kasma meydana geliyor. Bilgisayarımda 12 GB Ram 1 TB HDD var ve bilgisayarım win 8. Sanal makineyede 4 GB'den fazla Ram verdim 30 GB disk alanı verdim ama kasıyor. Sanal makinede kasmadan kali kullanan insanlar var youtubeda falan. sanal makinede kasmadan ubuntu kullanmam için ne yapmam gerekir. bunun önüne nasıl geçebilirim. Bilgisi olan varmı dostlar ?

wmaraci
reklam

enverehan enverehan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Backend Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 6 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Sanal makinada asla hakettiğin performansı alamazsın. Tam performansta kullanmak istiyorsan o işletim sistemini var olan işletim sisteminin yanına kurmalısın.

Kali linux'u hiç kurma işletim sisteminin yanına, sanalda kullanmanı öneriyorum. Ubuntuyu işletim sisteminin yanına kurabilirsin öneririm. Tek bir şeyi önermem. Bir güncellemeye hemen atlama. Güncellemeleri kapat. Çünkü ubuntuda gelen güncellemeler windowsta ki gibi daha stabil bir işletim sistemi sunmuyor hazır ki stabiliteni bozuyor. Bu tüm linux için geçerli zaten :)
mustafaalniak

kişi bu mesajı beğendi.

https://ehantechnology.com/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al