wmaraci reklam

Sayfa açılma hızı ve SEO sorunsalı

5 Mesajlar 1.430 Okunma
wmaraci reklam

Loki Loki www.pokemontr.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar öncelikle merhaba, büyük bir sorunum var yardımlarınızı bekliyorum.

Sayfa açılma hızım Alexa'nın hesabına göre "Slow (1.734 Seconds)" ve haliyle kötü etkiliyor beni. Haberleri direk anasayfada gösterdiğimiz için, resimler ve videolar sebebiyle yavaşlama oranı artıyor. Menümüz fazla uzun, haberlerin sayısını azaltıp sayfa atlattığımız zaman kötü bir görüntü oluşuyor boşluk sebebiyle.

Site adresim www.pokemontr.com şöyle bir göz atıp görsel açıdan neler eksik ve gözünüze takılan sorunlar nedir söylerseniz ve şu yavaşlama konusunda bir fikir belirtebilirseniz çok sevirim. Aklıma gelen ilk şey haberler ile anasayfayı ayırmak ve anasayfaya sadece bir logo ekleyip altına site/forum yazmak oldu, fakat bu çok amatörce bir görüntü sergileyecek diye korkuyorum. www.serebii.net'e bakarsanız bahsettiğim şeyi yaptıklarını görebilirsiniz.

İyi/Kötü yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler.

wmaraci
reklam

Konyali Konyali furkan.konyali@gmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 1043
  • Beğeniler 130 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
Konu açarken içerikten biraz yazılar yaz.More ilede videoları konunun içersine koy.Böylece yavaşlamaya biraz çözüm getirmiş olursun.

hasanali317 hasanali317 hasanalicolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Web Tasarım
  • Konum Rize
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 82 / 46
  • Ticaret 13, (%100)
Öncelikle merhaba. Siteniz validator.w3.org test sonucunda hata vermedi. Kısacası css ve html kodlarınız sitenizi yavaşlatacak şekilde olduğunu sanmıyorum.

Sunucunuzun almanyada barındığını yine wmaraci.com un bize sunduğu hizmetten öğrendim. Sitenizi daha hızlı ve bilindik sunuculara taşımanızı tavsiye ederim.

iyi çalışmalar dilerim.

Loki Loki www.pokemontr.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

DSJSPextes adlı üyeden alıntı

Konu açarken içerikten biraz yazılar yaz.More ilede videoları konunun içersine koy.Böylece yavaşlamaya biraz çözüm getirmiş olursun.

Ne yazıkki haberleri ayrı sayfada açılacak şekilde yapmadık. Bir çözüm üretemezsem o yöne yönelip biraz elden geçireceğiz sanırım. Teşekkürler yorumun için.

hasanali317 adlı üyeden alıntı

Öncelikle merhaba. Siteniz validator.w3.org test sonucunda hata vermedi. Kısacası css ve html kodlarınız sitenizi yavaşlatacak şekilde olduğunu sanmıyorum.

Sunucunuzun almanyada barındığını yine wmaraci.com un bize sunduğu hizmetten öğrendim. Sitenizi daha hızlı ve bilindik sunuculara taşımanızı tavsiye ederim.

iyi çalışmalar dilerim.

Evet validator'da test ettik açmadan o konuda bir sıkıntımız yok. Barındığımız sunucu Almaya'da değil hocam Amerika'da ve gayet iyi sonuçlar alırken birkaç gündür böyle yavaşlama yaşandı. Acaba arada bir oluyor mudur böyle merak ediyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Ayrıca tasarım yönünden de değerlendirebilirseniz negatif yanlarını söylerseniz çok sevinirim, hazır birkaç hafta boşken geliştirmek istiyorum.

wmaraci
wmaraci

hasanali317 hasanali317 hasanalicolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Web Tasarım
  • Konum Rize
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 82 / 46
  • Ticaret 13, (%100)

Loki adlı üyeden alıntı

Ayrıca tasarım yönünden de değerlendirebilirseniz negatif yanlarını söylerseniz çok sevinirim, hazır birkaç hafta boşken geliştirmek istiyorum.

Bu tür sitelere hemen hemen her tasarım uyacaktır. Sizin tasarımınızda bence tek eksi yön videoların buşekilde dizilmiş olması. Tavsiyem youtubeye benzer bir video tasarımı olabilir. Bunun yanında tasarımınız sade ve güzel.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al