wmaraci reklam
lidertakipci

Siber Saldırılar Hakkında

9 Mesajlar 914 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dreamfancy dreamfancy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 154 / 71
  • Ticaret 3, (%100)
Kaynak: https://tr.sputniknews.com/turkiye/201812261036814345-erdogan-tubitak-tuba-odul-toreni-bilim/

Bu tür haberleri görünce inanasım gelmiyor. Ülke de henüz webmaster ve yazılımcılık tam anlamıyla resmi
bir iş olarak tanınmasa da ve düzgün bir eğitim ortada olmasada böyle haberlerin gerçekçiliği sizce nedir?

Siber saldırı olarak bahsedilen şey 2016 yılında hükümete ait googlemail adreslerinin şifreleri paylaşılması yani google mailin googlenin şifre veritabanı sızdırılması sonucunda çalınmış ve içerisindeki konuşmaların hepsi pastebin ve imgur gibi resim copy paste yapılıp bu gibi sitelere aktarılmış. Türkiye cumhuriyeti iktidarındaki kişilerin bilgileri ve konuşmaları bu sitelere atılmış ve her türlü iletişime rağmen site kaldırmamıştır.

Bu imgur ve pastebin gibi 2 sitenin engellenme ve kapatılma sebebi bu, ayrıca acaba siber saldırıyı engelledik derken siteleri erişime kapatmalarınımı siber saldırıyı engelledik olarak varsayıyorlar?

Sizin düşünceleriniz nedir?

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Bahsettikleri şey şu

https://github.com/Pardus-Ahtapot
dreamfancy ismail

kişi bu mesajı beğendi.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Akp'nin ve başındakinin zaten yalancı olduğunu biliyorum.

Burada bu kelimeyi kullanman şuanda suç. Şikayet edilsen sabah seni evden alırlar. Sen bu ülkenin Cumhurbaşkanına yalancı diyemezsin!

AKP'li olması veya olmaması önemli değil. Senin oyun ile geldi başa.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Kim yapmış yazılımı tubitak mı :D Papaz eriğini imam eriğine çeviren projenin başındaki isimler yapmış olabilir. Bu ülkede zeki, kendini geliştiren aydın insanlar istenmiyor. Daha yeni ekitap vergisi %8 den %18 e çıkarıldı. Okuyan, araştıran adama garezi var bu sistemin. Seçimlerden önce daha ne haberler okuyacağız kim bilir. Ahtopot saldırıyı engellemişmiş kozmik odalardan alınan ülkenin en stratejik savaş ve savunma bilgilerini online saldırılar ile kimse alamazdı. Ülkeyi çadır devleti haline getirdiler.
dreamfancy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

VoltajKA VoltajKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafik Tasarım,Blog Yazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 109 / 185
  • Ticaret 0, (%0)
Niye inanmıyorsun?
Herkes annesinin karnında mı öğreniyor hackerlığı, yazılım kodlamayı?
Bizim ülkemizde de çok yetenekli beyinler var.
Bu tür saldırıları insanoğlu ürettiyse yine insanoğlu da önlemini alabilir. Evet sen bilmiyor olabilirsin ama bu konuda üstün yeteneklerimiz var.
Bu tür yazılımları daha çok göreceğiz evelallah.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 154 / 71
  • Ticaret 3, (%100)

alperi adlı üyeden alıntı

Kim yapmış yazılımı tubitak mı :D Papaz eriğini imam eriğine çeviren projenin başındaki isimler yapmış olabilir. Bu ülkede zeki, kendini geliştiren aydın insanlar istenmiyor. Daha yeni ekitap vergisi %8 den %18 e çıkarıldı. Okuyan, araştıran adama garezi var bu sistemin. Seçimlerden önce daha ne haberler okuyacağız kim bilir. Ahtopot saldırıyı engellemişmiş kozmik odalardan alınan ülkenin en stratejik savaş ve savunma bilgilerini online saldırılar ile kimse alamazdı. Ülkeyi çadır devleti haline getirdiler.

Ne yazık ki öyle oldu. Almanya da yaşamış biri olarak söylüyorum orada cumhurbaşkanına ve iktidara neler neler diyorlar gazeteciler özgürce her eleştiriyi yapabiliyor neyse şu yukarıdaki yorumu yapan arkadaşa ben birşey diyemem çünkü adam doğru söylüyor. Bu ülkede ifade özgürlüğü yada konuşma özgürlüğü diye birşey kalmadı. Ülkenin tek tarafsız haber kanalı olan Fox'u bile susturdular adama tazminat cezası verdiler uğraşmaya kalktılar ki Allahtan CHP sahip çıktı bu kanala yoksa şimdiye bu adamlar silivrideydi. Yukardaki arkadaşta demiş senin oyunla çıktı diye sen nerden biliyorsun benim oyumun onlara gittiğini? Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye bir atasözü olduğunu hatırladım. Türkiye cumhuriyeti başında olanlar olduğu sürece ve böyle yozlaşmış sorgulamayı unutmuş insanlar olduğu sürece daha çok çekeceğimiz şey var. Daha geçen sene 200$ maliyetle 300 tl civarında bir harcama yapıp al sat yaparken bugün 200$ 1000 TL kadar ulaştı ve ben şuan ne evimin nede internetimin faturasını ödeyebiliyorum. Her gün makarna ve menemen yemekten bu koyunlar gibi beynim çürüdü. İşin acı tarafı bu koyunların yanında biz de koyun oluyoruz maalesef. Sadece kendilerini uçuruma götürmüyorlar 80 milyonuda beraberinde çekiyor bu koyunlar

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Yanlış anlaşılmaları hemen düzeltelim. Siyasi bir tartışmaya veya başka bir durum oluşmasın güzelce açıklamışlar oldukça mantıklı

http://docs.ahtapot.org.tr/

dreamfancy

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 154 / 71
  • Ticaret 3, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Yanlış anlaşılmaları hemen ..........

Açıklama için teşekkürler.

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Saf bir milletiz biz. Uçak yaptık uçuyoruz dediler mi inanırız. Hiç kimse sorgulamaz ama biz işlemci yapabiliyor muyuz? Mikro çip üretebiliyor muyuz? Bunları gerektiği gibi güvenli bir şekilde kodlaya biliyor muyuz? Gerçekten yapabiliyor muyuz? Ülkede ki tüm fabrikaları satarak ekonomik anlamda devrim yaptık mesela ama yerine hiç fabrika falan açmadık. Sövdüğümüz cumhuriyet değerlerinden arda kalan her şeyi sattık yerine ne koyduk? Bunlar siyaset falan değil. Günümüzün gerçeği. Bizim 230 milyar dolar dış borcumuz var bunu sen ben ödeyeceğiz. Dünya ya gelen her Türk evladı 9 bin 575 lira borçlu doğarken bana kimse her şey yolunda masalı anlatmasın.
Bizde de beyinler var elbette ki olacak. Bu kadar kötü eğitime rağmen yetiştirmemiz bile mucize. Evet var ama bizde kalıyor mu? Biz o beyinlere eşit bir fırsat yaratabiliyor muyuz?
Arama motoru hikayesine döner bu sözde güvenlik yazılımı Allah bilir codecanyon dan almışlardır kodlarını :D Devlette buna destek olmuştur. Ben 11 yıl devlete hizmet ettim. Bilgiişlem sorumlusu olarak. Benden sorumlu müdür yardımcıları tanıdım kendi notebooklarına format atamazlardı, 2 satır sql kodu göstersen bu ne ya derlerdi ama beni denetlemeye gelirlerdi :D Mesela beni çcouk doktoru denetlemeye geldi konu veritabanı güvenliği. Ben bunu bizzat yaşadım şaka değil fıkra değil. Bayan çocuk doktoru geldi, hastane kalite kontrol ve güvenlik denetlemesinde eline yazmışlar bir kağıt bana geldi oradan okuyor. Veritabanı nedir dedim? bakıyor yüzüme. Döner sermayeden % 10 daha fazla para almak için yazmışlar ismini oaraya ne bilsin doktor veritabanını ama hiç işte...
Bu arada uzay üssü de kurduk, uzay ajansı falan artık orada işler nasıl yürüyor tahmin bile edemiyorum :D
dreamfancy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al