wmaraci reklam
lidertakipci

Şikayet (Savcılık)

21 Mesajlar 2.283 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MehmetCetinn MehmetCetinn Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 14 / 5
  • Ticaret 16, (%94)
Merhaba,
Daha öncesinde başka bir forumda bir arkadaşa gözümün nuru olan dizüstü bilgisayarımı satmıştım. 1450 Liradan sattım fakat arkadaş bana 2 taksitte ödeyebileceğini söyledi, okeyledim. Okeyleme nedenim; aynı şehirdeyiz. Halende aynı şehirdeyiz. Kafası estikçe para verir, telefonlara bakmaz, mesajlara cevap vermez. Mesajlara cevap verse de şu gün elinde 100 lira daha, yarın bi 150 daha gönderiyorum der göndermez. 1450 liradan bana sadece 700 lirasını falan ödemiş durumda fakat bu 700'ü alana kadar ne canım çıktı ne. Şimdi de geri kalan 700 lirayı almak için uğraşıyorum fakat yoruldum. Daha da uğraşmak istemiyorum.

Elimde senet yok,sözleşme yok. Sadece bir ton bilgisayarı aldığına dair, bana para verdiğine dair, daha borcunun olduğuna dair mesajlar var. Üstelik ben borcun biterse bilgisayarın tüm aksesuarlarını veririm demiştim o gün sadece pc'i verdim. Garantisi,mouse'u, faturası vs. herşeyi bende. Birde arkadaşın nüfus cüzdanı aylardır bende. Dedim ya kafası esti mi para veriyor diye.

Şimdi bende artık yorulduğumdan hakkım olan parayı istemekten yorulduğumdan bu arkadaşa bir kaç kere küfür etmiştim. Bundan bir sorun çıkar mı? Yani aşırı derece değil. Ve dilekçem nasıl olmalıdır? Dilekçeyi polise mi veriyoruz, savcılığıma? Ücret ne kadar?

Başından böyle bir olay geçmiş arkadaş veya forumda avukat birisi varsa yardımcı olursa sevinirim :) yaklaşık 5 6 aydır uğraşıyorum.

wmaraci
reklam

droguzhan droguzhan 2016lys.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 5 / 24
  • Ticaret 3, (%67)
Hocam keşke senet alsaydınız haczi bindirirdiniz. Önce polise gidin anlatın ordan da savcılığa suç duyurusunda bulunun bence.

Sınav ve Yerleşme Süresince Yardımcınız: 2016lys.com

• Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 14 / 5
  • Ticaret 16, (%94)

droguzhan adlı üyeden alıntı

Hocam keşke senet alsaydınız haczi bindirirdiniz. Önce polise gidin anlatın ordan da savcılığa suç duyurusunda bulunun bence.

Üstelik git nereye şikayet edersen et diyo. Ben her türlü sana geç olsa da para mı veriyom diyo. Ortalıkda **************lık yok birşey yok diyo. Ya böyle adamları var ya

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)
Skype konuşmaları ve kişilere özel mailler delil olarak sayılabiliyor. Yalnız küfür içeren bir iletişimi hakim ne kadar delil olarak sayar orası meçhul. Ayrıca küfür karşılıklı değilse karşı tarafın hakaret davası açma hakkıda doğar. Geçmiş olsun inşallah hakkınızı alırsınız.

wmaraci
wmaraci

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
bir icra avukatına gidin sizden ücret almazlar karşı taraf öder avukat masraflarını siz sadece dava dosyası için para ödersiniz oda 200tlnin üzerinde galiba ama davayı kazanırsanız onuda alıyorsunuz galiba

droguzhan droguzhan 2016lys.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 5 / 24
  • Ticaret 3, (%67)
Hocam elinizde senet sepet bir şey veya ödeme kanıtı yoksa hiçbir şey çıkaramazsınız gibi geliyor. Polise gittiniz diyelim adam da geldi dedi ki ben daha geçen hafta şu kadar lira ödedim dedi. Nasıl kanıtlayacaksınız ki ödeme yapmadığını?

Sınav ve Yerleşme Süresince Yardımcınız: 2016lys.com

Androman Androman IRC... Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 15, (%100)
Polislik bir durum yok, herhangi adliyede bulunan herhangi savcıya gideceksiniz, (başsavcı olmayacak, kurumun amiri o) olayı izah edeceksiniz. o size yol gösterir zaten. Bir şey kazanma imkanın yoksa dava açmaya da gerek duymaz. İcra ise sizin meseleniz ile alakalı değil. Oraya gitseniz de sizi savcılığa yollayacaklar zaten.

• Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 14 / 5
  • Ticaret 16, (%94)

ssyazilim adlı üyeden alıntı

Skype konuşmaları ve kişilere özel mailler delil olarak sayılabiliyor. Yalnız küfür içeren bir iletişimi hakim ne kadar delil olarak sayar orası meçhul. Ayrıca karşılıklı değilse karşı tarafın hakaret davası açma hakkıda doğar. Geçmiş olsun inşallah hakkınızı alırsınız.

Yok hocam ama kaç kere arkadaşa söyledim. Hatta rica ettim parayı ver diye iş zorlaşmasın, mahkeme o bu uğraşmayalım dedim. ya ben hakkım olan parayı istemek için rica ediyorum :) artık sinirlendirdi ne yapalım o da bana aynı şekilde küfür etti yani seni yaşatmam bu şehirde vs diye bende aldırmadım fazla ya ben olayı kavga hır gürle çözmek istemiyorum çözsem çözerim de sicili mahvolsun yeter bana.

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
oda senin yaşlardaysa bulabilirsen babasına git söyle bence babası oğlunun borcunu öder :)

patentofisi patentofisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 60 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 8 / 34
  • Ticaret 2, (%100)
hiç bir şey yapamazsın. **************lığa girmez çünkü borcun bir kısmını ödemiş. adi alacak verecek davası. ödemesini beklemekten başka çaren yok. davada açsan birşey yapamazsın.baştan hata etmişsin. artık yapacak bişey yok.sabırla ödemesini bekleyeceksin.sakın küfür felanda etme ! 700 tl alacam diye 10.000 tl hakaret davası ile karşılaşabilirsin. iyilikle ve güzel sözlerle paranı tahsil etmeye bak.boşuna savcılık avukat para harcama. öderse ne ala ödemezse geçmiş olsun.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al