wmaraci reklam

Site fikir yardımı

7 Mesajlar 829 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Japex Japex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Aşçı
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba. Benim bir kaç sorum olacaktı bilir kişilere. Öncelikle ben site kurmak konusunda deneyimi olmayan bir insanım. Free hosting ile açtığım oldu tabiki ama internetteki bilgilendirmelere göre hazırlamıştım. Yani kodlama işlerinden falan anlamıyorum. Kolay bir panel üzerinden edit yapabiliyorum sadece o kadar. Öncellikle bir site kurmak istiyorum. Bu kadar bilgisiz bir durumda bu işe girmemeli miyim? Ama gerçekten çok istiyorum. İkinci olarakta kurmak istediğim site “forum” tarzında bir site olucak ve bu sitede insanlar oynadıkları oyunlarda ki hesaplarını alıp, satabilecekler. Böyle bir platformda **************larında olabileceğini göz önüne getirsek, forum sitemde onaylı hesaplar tarzında güvenilir bir ortam yaratma gibi bir seçenekte düşünülebilir. Fakat, böyle bir satış platformu yasal olarak ne kadar legal ne kadar değil? Dolandırılma durumunda bunun bana yansıyabilecek bir sorun teşkil edip etmemesi? Böyle bir platformda dolandırılmayı azaltmak için Admin yani ben (veya güvenilir biri) eşliğinde belirli bir ücret karşılığında aracı olmak ne kadar yasal olabilir? Aracıyı açıklıyayım; hesabı satandan hesabı alıp, hesabı satın almak isteyenden parayı alıp takasını benim kontrolümde gerçekleşmesi. Umarım yardımcı olabilecek bir arkadaşımız çıkar. Umutla bekliyorum. Teşekkür ederim. Keyifli forumlar.

wmaraci
reklam

DraquLa DraquLa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mali Müşavir Adayı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba bende ilk bu işlere girdiğimde forumlara çok hevesliydim ama forum zor olur bence wordpress e güzel bir tema kurup blog tarzı bişey açabilirsin , baktın güzel hitin var yapıştırırsın forumu atıyorum forum.x.com gibi orayada yönlendirirsin misafirlerini ancak hiç bir şekilde alıntı yapmaman lazım google amca pek sevmez alıntıyı.
sacon Japex

kişi bu mesajı beğendi.

Teknodp | Teknoloji , Oyun ve Geleceğe Dair Herşey...

https://teknodp.com

adnan358 adnan358 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 54 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Hiç anlamıyosan ya parasını ver yaptır, yada seninle aynı fikirde olan birisini bul ortak olun ki arkadaşında motivasyonu olsun. Belirli ücret karşılığında değilde başlangıçta güvenilir ticaret olması adı altında komisyonsuz escrowluk yapabilirsiniz, bankaya hemen deli gibi para akmayacağından yasal olarak sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sonra pazarı oluşturduktan sonra belli komisyonlar alabilirsiniz, bu sırada para kazanırsanız yasal işlemlere de başlarsınız.
Japex

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Aşçı
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

DraquLa adlı üyeden alıntı

Merhaba bende ilk bu işlere girdiğimde forumlara çok hevesliydim ama forum zor olur bence wordpress e güzel bir tema kurup blog tarzı bişey açabilirsin , baktın güzel hitin var yapıştırırsın forumu atıyorum forum.x.com gibi orayada yönlendirirsin misafirlerini ancak hiç bir şekilde alıntı yapmaman lazım google amca pek sevmez alıntıyı.

Aslında bir temaya forum eklemek amacından sapmak gibi oluyor. Yani, konu insanların hesap alış satışını yapmasıyken bunun en uygun yeri forum ortamı bunu dışındaki yer için nasıl bir içerik üretilebilir bilmiyorum. Amacından sapmasını istemiyorum açıkçası.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 13.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Aşçı
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

adnan358 adlı üyeden alıntı

Hiç anlamıyosan ya parasını ver yaptır, yada seninle aynı fikirde olan birisini bul ortak olun ki arkadaşında motivasyonu olsun. Belirli ücret karşılığında değilde başlangıçta güvenilir ticaret olması adı altında komisyonsuz escrowluk yapabilirsiniz, bankaya hemen deli gibi para akmayacağından yasal olarak sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sonra pazarı oluşturduktan sonra belli komisyonlar alabilirsiniz, bu sırada para kazanırsanız yasal işlemlere de başlarsınız.

Mantıklı geliyor açıkçası ama bunu beraber yapabileceğim bu işlerle uğraşacak bir arkadaşımın olmaması :)
adnan358

kişi bu mesajı beğendi.

main main trdizin.net - Siteni Ekle Telefon Onaysız
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 984
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)
Forum açarsın ama biraz zor olabilir forum, mybb kurarsın (kurulum vdeoları mevcut) güzel bir domain alıp birde orta derece bir hosting alırsın. İnsanların ticaret yapabileceği örn: ***, wmaracı gibi bir forum kurup ortam oluşturabilirsin. **************lık illaki olur senin çok fazla yapabileceğin bir şey yok fakat üyeyi banlar birdaha üye olmamasını sağlarsın. Büyüme olduğu zamanda davetye sistemi ile devam edebilirsin. Sadece belli konuya yoğunlaşırsan forumda olabilir tabi.

• Üyelik 13.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Aşçı
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim arkadaşlar :))

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al