freelance iş ilanları

Site genelinde https:// kullanmak...

10 Mesajlar 1.092 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

serverbilgisayar serverbilgisayar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting ve Web Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba arkadaşlar,google de aşağıdaki konu hakkında bir makale bulamadığım için böyle bir konu açma ihtiyacı duydum, böylelikle bu konu hakkında bilgiye ihtiyacı olanlarda bu makaleden faydalanmış olacaktır...

Genelde e-ticaret sitelerinde kullanılan SSL sertifikası bilindiği gibi güvenlik gerektiren sayfalarda, hesabım ve ödeme sayfaları vb alanlarda sistem tarafından otomatik aktif edilir...

Bazı arkadaşlar kullandığı SSL sertifikasını sitenin genelinde kullanması, yani tüm sayfalarda SSL sertifikası açık duruma getirmektedir....

Burada sormak istediğim ise bu konuda deneme yanılma yöntemi ile tecrübesi olan arkadaşların düşüncelerini öğrenmek, SSL sertifikasının sitenin genelinde açılması arama motorlarının site üzerindeki tepkisi konusunda ne gibi artıları ve eksileri olmaktadır......

herkese yorumları için şimdiden teşekkür ederim...

wmaraci
reklam

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Siteyi yavaşlatan bir şey olduğundan, satış yapan ve kredi kartı bilgilerinin girildiği bir site olmadıkça bir önemi yok.

Adem Altan Adem Altan E-ticaret/Adwords Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek E-ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 37 / 28
  • Ticaret 2, (%100)
Reklam kokan hareketler bunlar :)

Yine de fikrimi paylaşayım, SSL sertifikası aktif olduğunda, site üzerindeki hareketlerin (özellikle klavye ile yapılan) şifrelenmesi mantığına dayalı olduğundan giriş sonrası tüm sayfalarda aktif olmasında fayda var. Özellikle profil, sepet ve elbette ödeme ekranlarında.

E-ticaret sitesi dışında bir siteniz varsa ya da ödeme almıyorsanız bence şart değil.

E-ticaret Uzmanı/Danışmanı - Adwords Uzmanı

• Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
evet doğru söylüyorsunuz reklam kokan hareketler bunlar...biz kırk kişiyi birbirimizi biliriz...kimse babasının hayrına buralarda dolaşmıyor değil mi :)

Yorum için teşekkür ederim...evet giriş yapıldıktan sonra tüm sayfalarda aktif olmasına katılabilirim...

bizim gördüğümüz olay şudur...SSL sertifikası tüm sayfalarda aktif olduktan sonra arama motorları botları eskisi gibi çalışmaması ve site değerlerinin düşmesi...

wmaraci
wmaraci

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam ssl sadece güvenlik amaçlıdır sunucu ile pc arasında şifreleme yapar bu da yavaşlamasına neden olur tabi ki eğer önemli bir bilgi girmeyecekse saçmalamaktan başka bir şey değil bana göre

CennetKapisi CennetKapisi Sitenizi App'lestiriyorum Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yaz
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 877
  • Beğeniler 291 / 162
  • Ticaret 3, (%100)
Tüm sayfalarda httpS tafsiye etmem sadece önemli bölgelerde kullanilirsa daha iyi olur

• Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 37 / 28
  • Ticaret 2, (%100)

serverbilgisayar adlı üyeden alıntı

evet doğru söylüyorsunuz reklam kokan hareketler bunlar...biz kırk kişiyi birbirimizi biliriz...kimse babasının hayrına buralarda dolaşmıyor değil mi :)

Yorum için teşekkür ederim...evet giriş yapıldıktan sonra tüm sayfalarda aktif olmasına katılabilirim...

bizim gördüğümüz olay şudur...SSL sertifikası tüm sayfalarda aktif olduktan sonra arama motorları botları eskisi gibi çalışmaması ve site değerlerinin düşmesi...

Aynı şeyden bahsetmiyoruz sanırım. İmzada bu tür paylaşımlar zaten kabul ediliyor, ancak mesajımda bir adwords uzmanı olarak diyip bu kelimeye bi,r de link verseydim aynı şeyi yapmış olurduk. Bundan bahsetmiştim, herneyse hiç sorun değil zaten benim için. Sadece ufak bir dokundurma yapayım dedim umarım sizi istemediğim halde rahatsız etmemişimdir :)

Tüm sayfalardan kastım yine aynı şekilde üye girişi yaptıktan sonra aktif hale gelmesidir. Zaten her ziyaretçi için şifrelemenin bir anlamı da yok bence. Hatta dediğim gibi klavye ile giriş yapılan ekranlarda aktif olması dahi bence yeterli.

Bir de merak ettim;
Siz bu karşılaştığınız durumda nasıl bir çözüm ürettiniz paylaşır mısınız? Ya da sizce ne yapılmalı?

mustea mustea WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 4 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
Enteresan olan ise şudur. Artık google tüm sayfalarda https üzerinden hizmet veriyor. Google'ın dediğini yap, yaptığını yapma anlamına mı gelir bilinmez ama tartışmalara açık bir konu olduğu kesin.

• Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Tüm sayfalardan kastım yine aynı şekilde üye girişi yaptıktan sonra aktif hale gelmesidir. Zaten her ziyaretçi için şifrelemenin bir anlamı da yok bence. Hatta dediğim gibi klavye ile giriş yapılan ekranlarda aktif olması dahi bence yeterli.

Bir de merak ettim;
Siz bu karşılaştığınız durumda nasıl bir çözüm ürettiniz paylaşır mısınız? Ya da sizce ne yapılmalı?

Çözüm için ssl sertifikasını normal haline yani sadece hesabım ve ödeme sayfasında açılıyor, gözlemimiz ssl sertifikası açık olunca sanki siteyi arama motorlarının botlarından da koruyor...öyle bir izlenim oldu bende

Ek Olarak:

mustea adlı üyeden alıntı

Enteresan olan ise şudur. Artık google tüm sayfalarda https üzerinden hizmet veriyor. Google'ın dediğini yap, yaptığını yapma anlamına mı gelir bilinmez ama tartışmalara açık bir konu olduğu kesin.

merhaba sizin dediğiniz benimde dikkatimi çekmişti...ama google nin kendi içerisinde index'i url den farklı görünüyor...fakat normal sitede böyle değil...

• Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 37 / 28
  • Ticaret 2, (%100)

serverbilgisayar adlı üyeden alıntı

Çözüm için ssl sertifikasını normal haline yani sadece hesabım ve ödeme sayfasında açılıyor, gözlemimiz ssl sertifikası açık olunca sanki siteyi arama motorlarının botlarından da koruyor...öyle bir izlenim oldu bende

Yok hocam sanmıyorum. Belki bir ayarı vardır ama şöyle bir arama yaptığımda;
site:https://www.facebook.com

Çıkan sonuçlar da aynı şekilde https:// ile başlıyor.

Gerçi Facebook ta sanırım tüm sayfalarını SSL ile koruyor bununla da alakalı olabilir ancak bu durum SSL kurulu sayfaların taranmadığı teorisini yıkabilir.

Acaba kısmen SSL ile korunan sayfalar için böyle bir durum geçerli olabilir mi? Bunu araştırmamız lazım sanırım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al