wmaraci reklam
lidertakipci

Site Hacklendi

38 Mesajlar 4.774 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

royalseo royalseo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Rize
  • Ad Soyad F** Ü**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 15 / 6
  • Ticaret 2, (%100)

AdaletinSesi adlı üyeden alıntı

Türkiye olarak Kıbrıs Rum kesimini tanımıyoruz. Yani dava açmaları zor. Ama imkansız değil. İnterpole yapacakları bir şikayetle kimsenin gözünün yaşına bakmazlar. Demek ki ciddiye almamışlar.

Dahada büyüklerini hackledik devlet kurumları, üniversiteler vs. Burada amaç gövde gösterisi değil. Burada söylenmek istenen şu. Kolay kolay kimse gidipte savcılığa bu konuda birini şikayet etmez. Herkez buna gereksiz zaman kaybı aman ne olacak vs diye bakar. Kendim bizzat gidip ifade vermiştim bi olaydan. O dosya dolandı dolandı zaman aşımından çöp oldu. Ha n11 gibi bir kurum olursunuz o zaman işin peşine düşersiniz.

Alttakide çok önemli bir üniversitemiz. Konu sahibi hacklenmiş çokmu bizim ünversitelerimiz kendini koruyamıyor.

wmaraci
reklam

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)

royalseo adlı üyeden alıntı

Dahada büyüklerini hackledik devlet kurumları, üniversiteler vs. Burada amaç gövde gösterisi değil. Burada söylenmek istenen şu. Kolay kolay kimse gidipte savcılığa bu konuda birini şikayet etmez. Herkez buna gereksiz zaman kaybı aman ne olacak vs diye bakar. Kendim bizzat gidip ifade vermiştim bi olaydan. O dosya dolandı dolandı zaman aşımından çöp oldu. Ha n11 gibi bir kurum olursunuz o zaman işin peşine düşersiniz.

Alttakide çok önemli bir üniversitemiz. Konu sahibi hacklenmiş çokmu bizim ünversitelerimiz kendini koruyamıyor.

Hocam kusura bakmayın ama bu kim bilir hangi gariban üniversitenin web sitesi. Üstelik belli ki şikayet de etmemişler. Sözüm meclisten dışarı, ben hackerim diye geçinen zavallılar 3 ay uğraşıp basit, savunmasız bir siteyi hackleyip index atıyorlar, o gariban site bile 5 dakika içerisinde kendisini güncelliyor. Büyük siteleri anlatmıyorum bile. Büyük sitelerle uğraşanların sonu zaten hapis. Uzun lafın kısası hack işleri boş işler. Bir şey üretemeyip, üretileni de yıkıp boş işlerle uğraşanların da çok dolu insanlar olduğu söylenemez.
royalseo Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Rize
  • Ad Soyad F** Ü**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 15 / 6
  • Ticaret 2, (%100)

AdaletinSesi adlı üyeden alıntı

Hocam kusura bakmayın ama bu kim bilir hangi gariban üniversitenin web sitesi. Üstelik belli ki şikayet de etmemişler. Sözüm meclisten dışarı, ben hackerim diye geçinen zavallılar 3 ay uğraşıp basit, savunmasız bir siteyi hackleyip index atıyorlar, o gariban site bile 5 dakika içerisinde kendisini güncelliyor. Büyük siteleri anlatmıyorum bile. Büyük sitelerle uğraşanların sonu zaten hapis. Uzun lafın kısası hack işleri boş işler. Bir şey üretemeyip, üretileni de yıkıp boş işlerle uğraşanların da çok dolu insanlar olduğu söylenemez.

1 o site gariban değil. Anadolu Üniversitesine ait. 2 Hack boş iş değildir. Hack ile uğraşan ve bu işi başaran insanda kafa basıyordur. Sizin boş iş dediğiniz işten ben ayda 10.000 Kazanıyorum bu nasıl boş oluyor ? Ama amelece bi insan site hackliyorsa orada size katılıyorum.

Ek olarak unutmayın hacklink denen birşey var ve bu çok büyük bir sektör. Boş iş olsa bu kadar insan bu işe girmez.

farego farego WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek idari işler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 93 / 92
  • Ticaret 0, (%0)
Umarım kurtarırsın çok yardımcı olmak isterdim gerçekten başına gelen anlar bu durumu.
royalseo

kişi bu mesajı beğendi.

Solargezi.com
wmaraci
wmaraci

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

1 o site gariban değil. Anadolu Üniversitesine ait. 2 Hack boş iş değildir. Hack ile uğraşan ve bu işi başaran insanda kafa basıyordur. Sizin boş iş dediğiniz işten ben ayda 10.000 Kazanıyorum bu nasıl boş oluyor ? Ama amelece bi insan site hackliyorsa orada size katılıyorum.

Hey dur burda! Hacking ile para kazaniyorsan umarım bunun bedelini dünyada da ahirette de ödersiniz.

• Üyelik 26.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Rize
  • Ad Soyad F** Ü**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 15 / 6
  • Ticaret 2, (%100)

worldww adlı üyeden alıntı

Hey dur burda! Hacking ile para kazaniyorsan umarım bunun bedelini dünyada da ahirette de ödersiniz.

Hocam kafanız hangi algoritmada. ethical hacking denen birşey duymadın sanırım.

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)

Ek olarak unutmayın hacklink denen birşey var ve bu çok büyük bir sektör. Boş iş olsa bu kadar insan bu işe girmez.

Hocam hacklink hem illegal hemde hiçbir faydası yok ki. Google hemen banlıyor o tür siteleri. Sonra savunma alıyor. Hayır site sahibi fark etse zaten suç. Birde size de yazık. Bu gün dava açılmaz yarın açılır. Cezası da az değil ki neye güvenerek bu işlerle uğraşıyorsunuz anlamadım;

Bilişim sistemine girme
Madde 243- (1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren veya orada kalmaya
devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir. (1)
(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi halinde,
verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.
(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına
hükmolunur.
(4) (Ek: 24/3/2016-6698/30 md.) Bir bilişim sisteminin kendi içinde veya bilişim sistemleri arasında gerçekleşen veri
nakillerini, sisteme girmeksizin teknik araçlarla hukuka aykırı olarak izleyen kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası il e
cezalandırılır.
Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme
Madde 244- (1) Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile
cezalandırılır.
(2) Bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan
verileri başka bir yere gönderen kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(3) Bu fiillerin bir banka veya kredi kurumuna ya da bir kamu kurum veya kuruluşuna ait bilişim sistemi üzerinde
işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.
(4) Yukarıdaki fıkralarda tanımlanan fiillerin işlenmesi suretiyle kişinin kendisinin veya başkasının yararına haksız
bir çıkar sağlamasının başka bir suç oluşturmaması halinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para
cezasına hükmolunur.

Yüz tane siteye hack link vermektense bir tane siteye makale yazsanız hem legal olur hemde arama motorlarında daha yukarı sıralara kalıcı olarak çıkarsınız.

ebubekiragbaba ebubekiragbaba http://ebubekir.org Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)
Ben yokken neler olmuş arkadaşlar burada :)

Şuan halen sorunu çözmeye çalışıyorum maalesf başka insanların işlerini safsaklaması nedeniyle iş baya uzadı. Hosting ve domain taşıma işlemlerini gerçekleştiriyorum. 2 hafta öncesine ait bir yedekte buldum. Daha sonrasında sanırım bi ssl sertifikası ve tüm eklentileride gerekirse ücretli bir şekilde almak ayrıca wp güvenlik eklentisi kurman mantıklı olacaktır.
royalseo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al