freelance iş ilanları

Site içi link kasma

7 Mesajlar 5.242 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar bazı sitelerde kendi sitelerinde bazı kelimeler üzerinde kendi sitelerinin linklerini vermişler bu sıralamada faydalı olurmu ve birde mesela sitemizde konu açıyoruz ve o konu içeriğine kendi sitemizin anahtar kelimesine link veriyoruz bunun bir faydası veya zararı varmıdır.

wmaraci
reklam

konhaf konhaf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Iğdır
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Bu konuyu bende merak ediyorum.. kendimde bazı yazılarımda uyguluyorum ama sınırı var mıdır nasıl yapılmalıdır öğrenmekte fayda var..

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
İç linkleme deniliyor bu kavrama. Ayrıca yararı da çok fazla :).
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Bunun mantığı şu arkadaşlar diyelim Destanların Özelliklerini anlatan bir yazı yazdınız. Bu yazı içinden daha önce yazmış olduğunuz Destan Nedir, konulu bir yazıya link verirsiniz.

Bunun faydası şudur; Birincisi ziyaretçiyi sayfa da daha fazla tutarsınız. İkincisi ise alt sayfalarınızı güçlendirmiş olursunuz

Bu işlemi eklentilerle yapmayın. Elle yapmanızı öneririm. Her sayfadan bir tane link vermeniz yeterli olacaktır. Fazlasına gerek yok.

Link verirken; buraya tıklayın, şuraya tıklayın gibi ifadeler yazıp link vermeyin. Bizzat sözcükten link verin.

wmaraci
wmaraci

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Bunun mantığı şu arkadaşlar diyelim Destanların Özelliklerini anlatan bir yazı yazdınız. Bu yazı içinden daha önce yazmış olduğunuz Destan Nedir, konulu bir yazıya link verirsiniz.

Bunun faydası şudur; Birincisi ziyaretçiyi sayfa da daha fazla tutarsınız. İkincisi ise alt sayfalarınızı güçlendirmiş olursunuz

Bu işlemi eklentilerle yapmayın. Elle yapmanızı öneririm. Her sayfadan bir tane link vermeniz yeterli olacaktır. Fazlasına gerek yok.

Link verirken; buraya tıklayın, şuraya tıklayın gibi ifadeler yazıp link vermeyin. Bizzat sözcükten link verin.

Hocam bende zaten hep elle giriyordum dediğiniz gibibizzat sözcükten teşekkürler bilgi için.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

ankaraalemi ankaraalemi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek e-ticaret içerik editörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 111 / 60
  • Ticaret 17, (%100)
Bende bunu alt foother kısmına 5 - 6 kelimeye direk kendi siteme link verdim ve etkisini gördüm gerçekten. Bence bu şekilde deneyebilirsiniz.

snndgny snndgny WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 6 / 73
  • Ticaret 22, (%100)
Birincisi foterdan link verdiğin zaman tüm sayfalarda aynı linkler gözükür bunun yararı alt sayfalar pagerank aldığında görebilirsiniz tam olarak. Fakat yazı içerisinden link verdiğiniz zaman site içerisinde bir döngü oluşturmuş olursunuz. Bunun faydası diğerinden daha fazladır. Bir diğer sorunuz olan link sayısı ne kadar olmalıdırın cevabı ise nasıl tanıtım yazısı içerisinden en fazla 3 link çıkıyorsanız maximum fayda için onuda öyle düşünün.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al