freelance iş ilanları

Site Taşıma Sonrası Hit Düşüşü

9 Mesajlar 1.158 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SparTaCuS SparTaCuS tekstil Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Selam Arkadaşlar benim bir sitem var, eski hosta cpu sorunu ve sunucu kesintileri yüzünden taşımak zorunda kaldım, domain ve site aynı yerde, domainı taşımadım sadece siteyi taşıdım, sitem tr lokasyon bir sunucudaydı, yeni hosta taşıdım, yeni host ingiltere lokasyyonlu, site yi taşıdıktan sonra ns leri yeni hosta göre değiştim, 24 saat geçtikten sonra nsleri kontrol ettim, yönlendirilmiş, ancak hitler %70 düşmüş bugün 6. gündür taşıyalı hala düşüş var eski hitime kavuşamadım daha, sizce ne yapmam gerekiyor... teşekkür ederim...

wmaraci
reklam

AreTiaS AreTiaS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektrik, Eelektronik
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 43 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Selamun aleykum lokasyon fark ediyor cidden bende fransa lokasyonda idim yanlış hatırlamıyorsam hitlerim düşüktü tr lokasyonlu bir hostinge geçince hitlerim arttı.Lokasyonu değiştirmeni öneririm

www.yaziyo.net

• Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
benim site xyz sitesi, senin site kaç gün öyle hit düşü oldu, benim tr lokasyonluydu başka hostta cpu sorunu yaşadım, başka bir hostta ingiltere lokasyonlu bir sunucuya taşıdım böyle oldu ve düzelmiyor, acaba bi işi düzeltebilecek birisi var mı? şaun ki hostum tr lokasyona geçirebilirmi acaba ? tr lokasyona geçse düzelirmi? teşekkür ederimm..

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
wm toolsta ayarlardan coğrafi konum türkiye ayarlı değilse türkiyeyi seç. lokason değişince ülke olayları karışıyor birden.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
wm tools ta site ayarlarında çoğrafi konum pasif, yani şu konumdaki kullanıcıları hedefle kutuğu işaretli değil...

• Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)

SparTaCuS adlı üyeden alıntı

wm tools ta site ayarlarında çoğrafi konum pasif, yani şu konumdaki kullanıcıları hedefle kutuğu işaretli değil...

tr lokasyondan en lokasyona geçtiğin için mutlaka işaretle çünkü ip'yi baz alır ve seni com.tr sıralamalarında geri atar.

Merak etme türkiye seçince yurtdışı hiti kesilmiyor. İngilizce global bir siten yok ise işaretlemen sana yararlı.

• Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
işaretliyip türkiye seçtim, 6 gündür %70 hit düşüşü yaşadım, dedğinde haklı olabilrsin zen, ip adresleri değişti ve ing lokasyon oldu, bu durumda tr de arama yapan olursa örneğin bir kelimede 1. sayfadaysam ing lokasyon olduğu iiçin ing te o kelimeyi arama yapan olursa 1. sayfada çıkabilirim, eee site de türkçe olduğu için yani konular başlıklar taglar vs tr olduğu için ing te tr kelime arayacak değiller ya.. benim anladiğim bu... bu çoğrafi konum etkisi ne kadar sürüyor, hitlerde bakalım değişme olacak mı? başka yapabileceğim bişey varmı? wm tools ta?

• Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Benim bir almanya lokasyon 1 hafta sonra 300 hitten biranda 2k ya çıkmıştı. Çok süreceğini sanmam seninde sonuçta eskiden belli bir hitin vardı herhangi agresif bir çalışma yapmadıysan eski yerine gelir.

• Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
yok ns ler yönlenir yönlenmez içerik eklemeye başladım, içeriklerim indexleniyor, bunda sorun yok, umarım bu çoğrafi konum sorunu çözer, kaç gün sonra düzelti? eger düzelirse bu durumu yaşayan arkadaşlarda bu sayede sorunu çözmüş olurlar, durumu burdan bildiririm hitlerde bir değişme olduğunda... teşekkür ederimm..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al