wmaraci reklam

Siteme Giren Kişilerin İP Adresini Nasıl Öğrenirim?

2 Mesajlar 1.370 Okunma
wmaraci reklam

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Sitenize giren kişilerin İP adresine öğrenmek için bir çok yöntem var. Ancak size bildiğim bir yöntemden bahsedeceğim. (Eğer başka yöntemlerde biliyorsunuz lütfen yorum bölümünde belirtiniz.)
Öncelik bu yöntemi bir web site aracılığı ile yapıyoruz. Oldukça basit kolay ve hızlı bir işlemdir.

Siteme Girenlerin İP`sini Nasıl Öğrenirim?

Bu işlemi basite indirgeyip en baştan anlatacağım. Öncelikle buraya tıklayarak bahsettiğim siteye gidin. Siteye girdiğinizde sağ üst köşedeki "Try it for FREE!" kısmına tıklayıp üye olun.

Belirttiğim kısma tıkladıktan sonra kayıt sayfası açılacak ve orada istenen bilgileri eksiksiz doldurarak kayıt olun.

Kayıt sayfasını doldurduktan sonra size bir kod verecek ve bunu sitenize ekleyin. Eğer benim gibi blogger kullanıyorsanız kodu ekleme işiniz biraz daha farklı olacak. Bu işlem yazıyla anlatılamayacağından video çekmişler. Videoyu izlerseniz tek seferde yapabilirsiniz. Blogger kullananlar bu videoyu izleyip aşamaları uygulayabilir: https://www.youtube.com/watch?v=wOxX8rOVJv0

Evet, bütün işlemlerimiz bitti ve siteye giriş yaptık. Sol kısımdan "Visitor Activity" kısmına tıklayıp yukarıda resimde gördüğünüz kısma gelin. Bu sayfada sitenize girenlerin her bilgisi yazıyor. İp adresi, hangi ilden girdiği, hangi tarayıcıyı, hangi işletim sistemini kullandığı dahi yazıyor. Neden böyle bir şey kullanalım, ne işe yarar? Ben Alexa grubuna üyeyken kullanmıştım. Çünkü gruba üye olan kişiler gezdikten sonra İP adresini bırakıyordu bende gerçekten gezmiş mi diye bu siteye bakıp kontrol ediyordum. Sizin de böyle bir ihtiyacınız varsa bu siteyi kullanabilirsiniz.

Kaynak: https://www.mbahadir.com/2018/11/siteme-giren-kisilerin-ip-adresini-nasl.html

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

kodshop kodshop Anlatamıyorum Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 157 / 159
  • Ticaret 0, (%0)
İyi kullanılırsa yararlı kötü kullanılırsa zararlı bir sistem başarılar dilerim.
Muhammed

kişi bu mesajı beğendi.

BLOG : www.jdsezer.blogspot.com

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al