wmaraci reklam
lidertakipci

Sizin Tercihiniz Ne Olurdu?

6 Mesajlar 991 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Artax Artax Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Talebe
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba Arkadaşlar Benım Bır Sorum Olacaktı.

Büyük Bir Site Açacak Olsanız Forum Sitesi i Tercih Ederdiniz Yoksa Portal Tarzı Bir Site mi?

Aslında Benım Bunu Sormamın Nedeni 1.000.000 Üyeli Yada 1.000.000 (1 Milyon) Mesajlı Forum Sitelerine Pek Fazla Rastlayamıyoruz Genelde Cpu Sorunu Sunucu Sorunu vs Gibi Sorunları Çıkarıyor Bıldıgım Kadarıyla...

Peki Bu Sorunlar Php Portalı Tarzında Bır Sitede 1.000.000 Üye ve 1.000.000 Üye Mesajlı Olursa Forum Sistemi Kadar Sorun Çıkartır mı?

Yani Siz Olsaydınız Sizin Tercihiniz Ne Olurdu? Forum Tercihiniz de Mybb mi Olurdu Yoksa vbulletın mı Hangısı Eklenti Kurmadıgında Daha Stabil ve Sorun Cıkarmadan Calısıyor...

Belki Biraz Tuhaf Gelecek Ama Merak Ettıgım Bır Konuydu Katkı Sunacak Arkadaşlara Tesekkurler...

wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
O kadar üyeye / mesaja sahip olmanın yanısıra aktif üye / anlık ziyaretçi önemli. Eğer anlık çok fazla ziyaretçi alıyorsanız portal-forum farketmez sunucu almalı ya da kiralamalısınız. Böylelikle cpu-ram gibi sorunlar ortadan kalkar.

Yani tercihim sunucudan yana olurdu. Sonuçta iki sitede iyi hit getirecekse önemli olan altyapısı olur. Ayrıca vbulletini geliştiren ücretli bir ekip varken mybbyi ücretsiz geliştiriyorlar. Bu yüzden vbulletin üstüne daha fazla düşülür. vBulletin daha iyidir.

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
bence portal milyonlarca forum sitesi var ve kolay kolay tutulmuyo kendi kendine konu acarsın portal tarzı güzel bi proje yaparsanız tutulur.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Talebe
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 1, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

O kadar üyeye / mesaja sahip olmanın yanısıra aktif üye / anlık ziyaretçi önemli. Eğer anlık çok fazla ziyaretçi alıyorsanız portal-forum farketmez sunucu almalı ya da kiralamalısınız. Böylelikle cpu-ram gibi sorunlar ortadan kalkar.

Yani tercihim sunucudan yana olurdu. Sonuçta iki sitede iyi hit getirecekse önemli olan altyapısı olur. Ayrıca vbulletini geliştiren ücretli bir ekip varken mybbyi ücretsiz geliştiriyorlar. Bu yüzden vbulletin üstüne daha fazla düşülür. vBulletin daha iyidir.

Değerli Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim... Doğrudur Eğer Çok Zıyaretcı Gelıyorsa Sunucu Gerektırır Ancak Bır Kac Yerde Okudugum Kadarıyla Ornegın Forum sıtesı 10k da Yuzde 10 Cpu Yıyorsa Portal 100k da %10 Cpu yer Dıye Okumustum. Yanı Portal Daha Avantajlı Dıyorlardı.

Ayrıca ben vbulletın mybb ıkısını de kullandım ancak nedense mybb daha sorunsuz gozuktu bana bılmıyorum belkı ben yanlıs kullanmısımdır vbulletını ama mybb daha ıyı gozuktu bana...

wmaraci
wmaraci

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

Artax adlı üyeden alıntı

Değerli Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim... Doğrudur Eğer Çok Zıyaretcı Gelıyorsa Sunucu Gerektırır Ancak Bır Kac Yerde Okudugum Kadarıyla Ornegın Forum sıtesı 10k da Yuzde 10 Cpu Yıyorsa Portal 100k da %10 Cpu yer Dıye Okumustum. Yanı Portal Daha Avantajlı Dıyorlardı.

Ayrıca ben vbulletın mybb ıkısını de kullandım ancak nedense mybb daha sorunsuz gozuktu bana bılmıyorum belkı ben yanlıs kullanmısımdır vbulletını ama mybb daha ıyı gozuktu bana...

Portala ya da foruma bağlı. Bazen içinde hiç konu olmayan wordpress bile eklenti/tema hatalarından dolayı aşırı cpu tüketimi yapabilir. Örneğin vbulletin kurup içine her türlü eklentiyi kurarsanız, yanına 15 - 20 tema kurarsanız, üstüne üstlük bir de üyeleri - mesajları katarsak her üye için ayrı ayrı yapılan sorgular vs dersek iş çığırından çıkar. ;)

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Talebe
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Fıkırlerınız Icın Tesekkurler Arkadaşlar. Ben Aslında Forum Dusunuyorum Ancak 7.000 Kısılık Forumumda Sureklı cpu Sorunu ve Hata Almamdan Dolayı Pek Sıcak Bakmıyorum Foruma Ote Yandan Portalda Ise Uye Toplama Zor :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al